• sirf zamanin tek yonlu olmasi yuzunden nefret ettigimiz tercihler..
  • (bkz: sezen aksu) $arkisi..

kalinca sebepsiz bir ba$ima
    hatiralar beynimde dans ediyor
    günahlarim dizilip bir bir karsima
    sanki birer birer intikam aliyor
    yüreðimden zincire vurulmusum
    anilar her halkayi birbirine baðliyor
    ben duygularimin esiri olmusum
    hatalar yalan duygularla basliyor
    sen de benim hatalarimdan birisin
    sen en büyük günahlarin bedelisin
    senin için harcanan zamana yazik
    sen en güzel duygularin katilisin
    istemem senin ne sevgini ne kendini
    istemem ben bu hayatin sözüm ona pembe rengini
  • keşke soruların cevaplarını önceden alıp sınava öyle girmemiz mümkün olsaydı. ama yok öyle bir dünya, sıfır hata sıfır yaşanmışlık demek..
    boyumuz buzdolabını kendi başımıza açmaya yettiği günden beri birçok hata yapıyoruz.
    yanlış kararlar vererek, yanlış insanlara güvenerek, yanlış yollarda yürüyerek, yanlış şıkları işaretleyerek..
    bedelini bazen ağırlığında ezilerek bazen de hiç hissetmeden ödüyoruz. kimi telafi edildiği için çıkıp gitmiş, kimi ise yerini seven büyük bir kaya gibi oturuyor hâlâ..
    hatalar irili ufaklı, hatalar göz önünde ya da gizli saklı, hatalar ömrümüzün kayıt defterine sabitlenmiş.
    hatalar, hatalarım hepinizi çok ama çok seviyorum. sizinle barıştığımdan beri kendimi sevmeyi öğrendim.
  • "hiçbir insan kendi başına hata yapmaz, her insan aynı zamanda başkasının hatasının nedeni ve kaynağı olur."
    (seneca, "mutlu yaşam üzerine - yaşamın kısalığı üzerine")
  • "ne sebeple olursa olsun hatanızın üzerine kara kara düşünmeyin. temizlenmenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir."
    (bkz: cesur yeni dünya /@hanging rock)
  • hata diye bişe yoktur. kimi yapılanlar, bir süre hata zannedilir. sonra illa ki anlarsın öyle olmadığını. iyi ki öyle yapmışım dersin.
  • tuvalde olduğu gibi ufak bir makyajla kapatılamıyor kişisel hatalar. insan ruhundaki boya bir süre sonra kusuyor. (bkz: pentimento)
  • biz insanlara mahsus, büyüten, güçlendiren, utandıran, sevdiren, nefret ettiren, düşten uyandıran, pişmanlıkla süründüren, kim olduğumuzu düşündürten, en sonunda bizi biz yapan davranışlarımızın bütünü. özellikle insan ilişkilerinde yaptığımız hatalar, o an için çok zorlayıcı, utandırıcı hatta kahredici gibi görünse de sonradan tamiri mümkün, hatta eskisinden daha da sağlam hale getirebilir ilişkileri.
    "dikkatsizlik ederek düşürüp kırdığın sevdiğin kişinin izlerini taşıyan; senin icin değerli bir nesneyi parçalarını tek tek toplayıp, dikkatle saatlerce uğraşarak özel olarak aldığın bir zamkla yapıştırıp onardığında, ortaya, orası burası eksik-gedik yamru-yumru bir şey çıkar ama eskisinden de daha değerlidir artık; çünkü, şimdi, senin izlerini de taşıyordur." der oruç aruoba, önemli olan kendimizi tanımak ve hatalarımızdan ders almak, hata yapmaktan korkmayın, hatasız olmaya çalışmaktan korkun.

edit. imlâ
  • yanilgi.
    hatalar farkedilmeden yapilir, tekrar ediliyorsa artik yanilgi degil yanli$ denir onlara.
  • insanlar çoğu hatayı, başkaları onu sevsin diye değil; kendisinin onları sevdiğini ispatlamak için yapar.
hesabın var mı? giriş yap