• bu aralar işleri rast gitmeyen yapımcı-dağıtımcı. ödül sezonunda da eski performansından uzakta. bu yıl ne yapacağını merak ediyorum. önce rooney mara'lı mary magdalene'e oscar kampanyası yapacağını açıklamıştı ama filmi beğenmemiş olacak ki vizyon tarihini kasımdan mart sonuna şutladı. yerine benedict cumberbatch'li the current war'u koydu. lakin current war, tiff'te gösterildikten sonra epey kötü eleştiriler aldı. ha weinstein bu, kötü filmleri de aday göstertebiliyor ama bu yıl işi zor. elinde current war dışında wild river da var. lakin bu filmin eleştirileri karışık. yıllardır ertelediği, 1 eylülde vizyona çıkardığı tulip fever ise batmıştı. e sen yıllarca ertelersen o film batar tabii. bu yıl onun yılı değil, bu da sevindirici tabii, adamı zerre sevmiyorum.
  • eskiden beri hiç ama hiç sevmediğim uyuz tacizci.

http://www.bbc.com/turkce/41520794
  • hakkında çıkan tüm "sapıklık" iddaaları beni hiç yanıltmamış, tipinden şerefsizlik akan yapımcı. bir de bu tipin karısı georgina chapman'ın marchesa adında bir moda markası vardır ve rivayete göre bu markayı giyip ödül törenine gitmeyi kabul etmeyen aktristlere de türlü şekilde savaş açtıkları söylenir. marka da son yıllarda cirosunu onlarca katına çıkartmıştır. beter olun.

edit: taciz edildiğini iddaa edenler arasına (bkz: cara delevingne) (bkz: lea seydoux) (bkz: evan rachel wood) katılmıştır.
  • dediklerine göre,önüne kim geldiyse taciz etmiş bu dayı.

newyork times ile davalık durumdalar.taciz edildiğini söyleyen hanımlar da bir bir konuşmaya başlamış.bunlar arasında en sert konuşan da ashley judd imiş.

http://www.justjared.com/…he-responds-in-statement/
  • oscar törenlerinde "en çok teşekkür edilen" kişidir. pis sapık.

-...and i'd like to thank my producer harvey. hey harvey! fuck you and see you next project.*
  • en çok teşekkür edilen kişiden [zira herkese oscar kazandırttı] en çok lanet edilen kişiye evrilmesi bir haftayı bulmadı. önce ashley judd, ardından rose mcgowan onu tacizle suçladılar. tabii dönem artık kadınların dönemi. öyle "ben zenginim, ben büyük bir patronum, hollywood'ta önüme geleni taciz ederim, ama bana hiçbir bok olmaz," diyemezsiniz artık. bunlar eskide kaldı. kadınlar örgütlenmeye, birbirlerini desteklemeye başladılar. medya da yanlarında. kısacası weinstein de olsa iki günde çöküyorsun. herif önüne geleni taciz etmiş, taciz edilen kadınlar da birbirlerinden güç bulup sonunda konuşmaya başladılar. demin bu tacizlere tecavüz suçlamaları da eklendi. bu leş torbası, italyan yönetmen-aktris asia argento'yu tecavüz etmiş. 30 yıldır sektörde olduğu için allah bilir kaç kişiye daha tecavüz etmiştir. bill cosby'den sonraki en büyük olay şu an için.

bu arada matt damon ve russell crowe'u es geçmeyelim. damon'la crowe, 2006'da weinstein'in tacizlerini anlatan bir makalenin basılmasını engellemişler. allah alayınızın belasını versin iki yüzlü yavşaklar. iki yıl boyunca trump'a salla, sonra tacizcinin destekçesi olduğun ortaya çıksın. leşsiniz leş. neyse, bakalım weinstein hapse girecek mi, girmeyecek mi? bir maili sızdırıldı. hollywood patronlarına kendisiyle ilişkiyi kesmemeleri için yalvarmış. yaparken utanmadı, pişman olmadı, ortaya çıkınca da utanmıyor rezil, halen konumunu korumaya çalışıyor.
  • oscar sezonundaki agresif kampanyalariyla unlu, her sene mutlaka yapimciligini yaptigi bir filmi oscar yarisina sokup adaylik aldiran hatta bir ara hakkinda oscar'lari satin aliyor diye muhabbetler donen the weinstein company'nin sahibi.

gerek oscar hirsi, gerek yaptigi kaliteli islerden oturu film sezonuna ayri bir tat kattigi icin kendisini hep severdim, onun olmadigi bir yaris benim icin hep daha az izlenilesi olmustur.

ancak hakkindaki iddaalar dogruysa umarim kendisini artik hapishanede goruruz. yapilan iddaalar fazlasiyla mide bulandirici, yarisi bile dogruysa bu adamin o hapisten kacisi yok.
  • aşağılık bir tecavüzcü, tanım bu. da, buraya başka bir şey söylemeye geldim; huffpost’ta yayınlanan yeni haber şu ana kadar daha önce şikayette bulunmamış 13 kadının geçmişe yönelik taciz şikayetinde bulunduğunu belirtiyor. haberin altına şöyle bir yorum yapılmış:

“to think if before this point had any of the women come forward, they would have been ridiculed and treated like pariahs by everyone in hollywood. this is how our entire patriarchal society that allows our rape culture to flourish operates.”

yani diyor ki, bu durum ayyuka çıkmadan önce bu kadınlar çıkıp da tek başlarına tecavüze uğradıklarını söyleseler perişan edilirlerdi, işte bu da tam olarak tecavüze çanak tutan patriarkal toplumumuzun ne olduğunu gösteriyor.

kadının beyanı esastır, “kırk yıldır aklı neredeymiş” diyenlerin bu konuda gerek bu düzene destekçi, gerekse bilfiil tecavüzcülerle eşdeğer olduğunu düşünüyorum. bu kafada olan herkes yüzünden bu adamalar on yıllarca onlarca kadına tecavüz edebiliyor. allah hepinizin belasını versin.
hesabın var mı? giriş yap