• dini cemaat lideri, araştırmacı, yazar, bav kurucusu. asıl adının adnan arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir. basında yayınlanan askerliğe elverişli olduğuna dair genelkurmay başkanlığı gülhane askeri tıp akademisi tarafından verildiği iddia edilen resmî belgelerde ise adı adnan oktar olarak görünmektedir. kamuoyunda kendisinin, zaman zaman adnan hoca olarak da anıldığı olmuştur. cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas harun yahya'dır. taraftarları arasında ahmet ismini de kullanmıştır.

kaynak : http://tr.wikipedia.org/wiki/adnan_oktar

oxford üniversitesi'nde zooloji profesörü olan richard dawkins in bir bulgusu var. yarun yahya nın imzalı yaratılış atlası adlı kitaplarda kullanılan ve evrimin gerçek olmadığına kanıt olarak gösterilen böcek aslında suni balık zokası üreten bir markanın suni ürünü. yani gerçek değil plastik bir böcek. hatta daha da komik olan bu plastik böcekte amacına uygun bir balık kancası var.

böceğin resmi için : http://tr1.harunyahya.com/image/yahya_lure-1.jpg

bu bulgu yüzünden yüzü bile kızarmayan harun yahya hala kendini ve kitabını savunmaya çalışıyor. nasıl mı?

işte böyle

"oltaya takılı böcek resminden oltaya düşen dawkins
    dawkins’in büyük bir buluş zannettiği, yaratılış atlası’nda yer alan oltaya takılı böcek resmi, milyonlarca yıl önce fosil örneği bulunmuş olan canlının, bugün halen yaşadığını gösteren bir böcek resmidir. bunun maket olup olmaması hiçbir şey değiştirmez. önemli olan milyonlarca yıl önce yaşamış olan bu böceğin günümüzde halen aynı şekilde var olması, yaşıyor olmasıdır. "

yani o böceğin gerçekte olan bir canlının maketi olduğunu ima ediyor. yani bir olta iğnesini bilimsel kanıt olarak kitabına koyuyor ve bunu savunabiliyor.

ve dawkins in deyimiyle harun yahya nın bu resmi çaldığı web sayfası : http://www.grahamowengallery.com/…re-fly-tying.html

balık tutanlar için baya ilginç bir sayfa ben takıldım kaldım.

bu kadar ciddi çalışan biri. sn. harun yahya, çalışmalarınızı dikkatle takip edip tepinerek gülmeye devam ediyorum...
  • servetini cehalet sayesinde kazanmis, ve mukemmel bir vefa ornegi sergileyerek hayatini cehalet yaymaya adamis bir adam. eksi sozluk'le girdigi hukuk mucadelesini simdilik kaybetmis gorunuyor. kendisinin ya da avukatlarinin okumasi umuduyla bkz'larimizi verelim: gunes balcikla sivanmaz, bu bir. hayatta en hakiki mursit ilimdir, fendir, bu da iki.
  • gün ortasi, 29 ekim de yayinlanan bir belgeselin, 40 dakika boyunca "işte birinci dünya savasi boyle olmustur, insanlar böyle ölmüştür, ve savas böyle kötüdür" diyip erich maria remarque misali savas elestirisi yaparken 41. dakikada "işte butun bu savaslar sosyal darwinizm e inanmanin eseridir" demesini saglayan bir insandir..

artik mantik cercevesinde kendisini anlama hadisesini bir kenara biraktim.. muhakkak ki baska bir macerasi var darwincilerle.. artik asik oldugu kizin babasi darwinci miydi, kizi buna vermediler mi, veyahut direk kiz "ben darwinciyim harun, seninle bir gelecek goremiyorum" mu dedi bilemiyorum ama kesin bir kiz dalgasi olmali.. hic bir erkegin baska bir erkekle, baska bir nedenden dolayi bu kadar ugrasabilecegini düsünmüyorum cünkü.. yani ekstrem bir durum söz konusu olmasi gerek. adam tüm parasini, tüm zamanini, tüm emegini darwin'in karsisinda durmaya harciyor.. kesin bir kiz davasi var..

ben de bunu bulup cikaracagim.. "harun yahya'i reddeden kadin, richard dawkins'in zevcesi olmus" gibi bir haber bekleyin onumuzdeki günlerde.
  • hayatını evrim teorisini çürütmeye adamış sahte kişilik. hadi evrim teorisi ile uğraşmasına bir şey demiyorum da... bu yaradılış hikayesini de bir anlatıverse.

yani dese ki allah adem'i çamurdan, havvayı'da onun kaburgasından yarattı. 500 yıl, 1000 yıl yaşadılar, 500 erkek 500 kız toplam 1000 tane çocukları oldu, bu çocuklar da birbiri ile halvet oldu, onların da çocukları oldu vs vs... işte insanlık böyle doğdu...

bu mudur açıklama? yani benim aklıma başka bir şey gelmiyor. sonuçta lafa gelince hepimiz kardeşiz çünkü ilk ana baba bir... ama nasıl? ya da adem ve havva bölünerek çoğalabiliyordu... ha işte bunları bir anlatsalar da bilgilensek. ensest ne diye sorsak, kaç yıl yaşamışlar, kaç çocukları olmuş falan diye sorsak...

ama varsa yoksa evrim teorisine saldırı... hayır hiçbir akıllı da çıkıp iyi tamam evrim kötü de şen şu inandığın şeyi bir anlatsana demiyor. hadi adamların taktiği süper. evrim mevrim diye diye "biz maymundan geliyorsak şimdiki maymunlar nereden geliyor" gibi akıl dışı çözümlemeler ile insanları oyalıyorlar ve yaradılış safsatası üzerine düşünmekten alıkoyuyorlar. ama bunu biz nasıl yiyoruz onu anlayamıyorum.

yani şu adem ve havva masalına inanan biri çıksın da tüm insanlık adem ve havva'dan nasıl üredi bir anlatıversin. bakın dinazorları falan sormuyorum bile... hadi bakiim aydınlatın bizi.
  • "en ilginci de, ‘israil oğulları tüm diğer kavimlere egemen oluncaya kadar mücadelenizi bırakmayacaksınız’ buyruğunu veren, tevrat’ta hem kral hem de peygamber olarak geçen harun ve yahya adını, islamiyet’in egemenliğinin ve kutsallığının güçlendirme kisvesi altında, türkiye’de ve dünyada müslümanların tümüne yönelik, her türlü yayın organını en etkili şekilde kullanan bir kişinin ‘harun-yahya’ takma adını kullanmasıdır. bugüne kadar hiçbir düşünürümüz, bilim adamımız, din adamımız ya da herhangi bir inanç sahibimiz, o ki bu çabalar islam’ın esenliği içindir, neden bu takma ad muhammet-ali ya da ali-osman değil diye sormadı? sorgulamadı."

ali demirsoy
  • kimlere küsküyü vurduğunu görüyoruz ama evrim teorisine vuramadigi kesin.
  • farklı bir ailede ve ortamda büyüse sağlam frp'ci olurdu.
  • yanlış hatırlamıyorsam evrim teorisinin çöküşü (ki bu kitabı l-manyak, lombak gibi dergilerin yerine de okuyabilirsiniz, hemi de bele$) adlı kitabındaki şu tarz cümleleriyle beni benden almış kişi..
    'insanoğlu bir uçağın uçtuğunu, bir geminin yüzdüğünü görünce hayrete düşer, şaşırıp kalır.. bu tonlarca ağırlıktaki cisimlerin havada nasıl asılı kaldığına, ya da deniz üzerinde batmadan nasıl gittiğine anlam veremez.. kimileri bunları fen ile açıklamaya çalışsa da, aslında şüphesiz ki onları düşmeden ve batırmadan orada tutan yaradandır..'
    insan bunun okuduktan sonra yarılmakla kalmaz, üzerine de 'demek ki bunu üreten mühendisler hesap kitap yapmak yerine, uçağa bi şekil verip üzerine 3 gulluvallahü bi elham okuyolar' diyesi gelir..
    'örneğin siz bir odadasınız, daha doğrusu öyle sanırsınız.. halbuki oda diye birşey yoktur, yanılıyorsunuz, esas oda sizin içinizdedir..'*
  • hitler ve goebbels de hayatlari boyunca birsey ugruna ugrasmislar ve ugrastiklari sey cokunce de o yikitintinin altinda kalmayi yeglemislerdir. stalin de moskovayi terketmemistir. sayisiz lider ve yonetici, hayatlarini birseylere adarlar ve bunu kari kaldirmak, para calmak icin yapmazlar cogu zaman. fakat bu kendini adayis, bu kararlilik, bu motivasyon onlarin amacini mesru kilmaz. evet, muhtemelern harun yahyanin amaci kari kaldirmak degil, ondan dcok daha buyuk bir amac bu, bu saydigim insanlari buyuleyen sey: iktidar. herkes dunyaya ismini birakmak, birseyler basarmis olmak, kendi "vizyon"unu yaymak ister. imkani olanlar da bunu yaparlar, arkasinda ulvi bir amac yok.

ayrica onyargin olmamasi iyi birsey olmasina ragmen bununla, harun yahyanin kitaplarinin hepsinin bariz yalanlarla (evrim teorisine karsi cikisi falan degil, resmen yalan soyluyor adam, bir sayfa icinde 8 tane ayri seyi carpittigina sahit oldum) dolu olmasina kayitsiz kalmak arasinda ince bir cizgi var. zaten azinliktayiz suracikta, sen de o cizgiyi gecme:)
  • harun yahya'lar hep olacaktır. bu adnan oktar olmasa bir başkası olurdu.

akıldan fikirden, bilimden, düşünceden, felsefeden, kendini ve hayatı çözmeye çalışmaktan
    yorulup pes eden herkes sığınacakları limanlar arar. limanın ne kadar sığ olduğu önemli değil,
    orada karaya oturmak bile bir rahatlama ve dinlenme fırsatıdır.

bir darwinist, agnostik ateist, marksist-leninist ve ergenekoncu olarak,
    onlar için dua ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap