1586 entry daha
  • sezen aksu'nun en iyi ve en zeki öğrencisi. o kadar yıl geçti kadın hala zirvelerde. levent, aşkın, sertab onun seviyesine gelemedi. yıldız tilbe'yi saymıyorum o da hande gibi hala zirvede ama zekasından ötürü değil. şarkılarını kendi yazması ve türk halkının sempatisini deliliğiyle kazanmış olması. evet yıldız da çok iyi biri değil ama samimi biri , yaptıklarını inkar etmedi ve yoluna iyi işlerle devam etti

hande ise ses kalitesi olarak sertab ona rakip olmasına rağmen hep ondan öne çıktı. belki sahne şovlarının sertab'a göre daha cesur olması da etken ama hande ile yıldız 'ın sezen öğrencileri arasında öne çıkmalarının ortak nedeni kendilerini sezen aksu 'dan uzaklaştırabilmeleri. allah var sezen aksu bir sürü kişinin elinden tutup onlara güzel şarkı okuttu ama babasının hayrına yapmadı. özellikle hande için söylüyorum bunu biliyordu ve ayrıca kendi potansiyelini biliyordu ve sezen aksu'nun arkasına sığınarak kariyerine devam ettiremeyeceğini anladı ve ondan iletişimi kesmeyerek ama ona da çok yaklaşmayarak kendi markasını yarattı. diğerleri sezen 'den pek ayrılamadı. aslında sertab da ayrıldı ve o da daha başarılı oldu. sertab da sezen 'le çok yüz göz olmadığı için şu an başarılı bence. ona kendini bıraksaydı sertab harcanırdı ve onun gölgesinde kalırdı. ama soner sarıkabadayı gibi isimleri de seçmesi ona iyi geldi.
    hande'nin stratejisi şöyle: belli bir süre iyi bir müzisyeni elinde tutar, onunla çalışır ve başkasına geçer. kendini tek bir kişiye bağlamaz. ona bağlılık duymaz. ayrıca hande müziği gerçekten seven ve ona saygı duyan tek öğrencisi. bunu şuradan anlıyoruz çünkü sezen 'in öğrencileri arasında müzik için bir şey yapmak isteyen tek kişi oydu, farklı bir şey denemek isteyen tek oydu. elektronik müzik 'in pek bilinmediği zamanda o elektronik yaparken diğerleri hep aynı şeyleri yaptılar. bence diğerleri sadece ünlü olmak ve para kazanmak için müzik yaparken hande sevdiği şeyi de yapmak, türk müziğine bir şey kazandırmak ve farklı bir şey yaparak dikkat çekmek istedi ve 13 yıllık şarkısı şu an yıllar sonra spotify listesinin başında. diğerlerinde böyle bir tutku olmadığı için hande zirvede ve o bir oğlak. öncü olmak istiyor. özgür olmak istiyor. eğer kendiniz olup bir markayı kendiniz oluşturursanız daha başarılı olursunuz olgusu hande ile ete kemiğe büründü bence.

eğer hande yıldız sertab kendilerini sezo'ya bağlasalardı bence onun gölgesi altında kalırlardı ve hatta belki de piyasadan silinirlerdi. sezen 'in gücünü dengelediler bu kararları ile piyasada.
  • kafayı misha´ya takmış şarkıcı. okey ben kafandan bunu çıkar adlı şarkıyı beğendim, zaten misha denen adamın sound´u bu ülkeye çok uyan popüler bir sound değil, tamam sevgilindir eyvallah ara sıra yap şarkı ama tüm şarkılarının düzenlemesini bu adam mı yapmak zorunda? ironiktir sopa ve bir bela trend listelerini kırıp geçerken yeni şarkın yine top 100 e bile giremedi, buraları okuyorsan bu ısrardan vazgeçmelisin.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap