• evde buldugum bi 45'liginin
    a yuzu : ben buyum
    b yuzu : ben kimim?
    ne simdi bu?
  • bu adamı peter sellers oynamıyorsa ben de hiç bir şey bilmiyorum.

peter sellers'ın kıvırcık saç, sütlaç bıyık ve at kuyruğundan kaş takmış hali.
  • bu abimizin belli bir metni var, konuk olduğu programlarda hep onu anlatıyor, cidden hiç şaştığını görmedim. ahan da, üşenmeyip yazıyorum.

zamanında 3 haftada bir esra ceyhan'a konuk olduğu için, sunucuyu esra ceyhan düşünebilirsiniz.

--- spoiler ---
    "işte karşınızda hakkı bulutttttt!!!!"

- hoşgeldiniz, efendim.
    + hoşbulduk.
    - sizi oturtmadan hemen bir şarkı alalım.
    + olur. son mektup'u söyleyeyim size.

"yazdığın son mektup şu an elimdeee" diye şarkısını söyleyen hakkı bulut yerine oturur.

- efendim, seyirci sizi çok seviyor, müziğe yıllarınızı verdiniz.
    + evet, 4 tane baba vardır, seyirci için. müslüm baba, orhan baba, ferdi baba ve hakkı baba.
    - evet, çok doğru. alkış!!!!!1111
    + seyirci bizi çok sever, yıllardır ama benim çok büyük bir problemim var.
    - (burası hiç şaşmaz) en çok korsan satan sanatçı uzak ara benim. bunu tartışmam bile. imza günüme geliyor, insanlar. bir tane orijinal kaset yok.
    + vah vah!
    - evet ama kıramıyoruz, imzalıyoruz.
    + sizce bu konuda ne yapılmalı.
    - içişleri bakanlığı polislere yetki verse, sokakta korsan kaset bir günde temizlenir ama vermiyorlar işte.
    + üzücü bir durummuş sizin adınıza. buradan ben hayranlarınıza sesleniyorum. lütfen, korsan kaset almayın.

(bir şarkı molası)

- bir zamanlar sizin öldüğünüz dedikodusu çıkmış? (kaç kere anlattı adam, neden sorarsın?)
    + evet, çıktı.
    - ne oldu o zaman?
    + bir gün dolmuştayım. dolmuşta'da benim şarkım çalıyor. şoför "ne güzel söylüyor. genç yaşta öldü, gitti adam" dedi. ben de "hakkı bulut ölmedi, ben yaşıyorum" dedim. sonra "sen bizle dalga mı geçiyorsun?" diyip, attılar, beni dolmuştan.
    - ehe ehe ehe, alemsiniz, hakkı bey.

--- spoiler ---

öyleyken öyle işte.

yalnız dolmuş hikayesinde inanmadığım bir yer var. eğer olay türkiye'de yaşandıysa, "sen bizle dalga mı geçiyorsun?" cümlesindeki dalganın yerinde taşak, cümlenin sonunda da amına koyayım, olması icap etmektedir.
  • 41.kasetinden önce yapılan röportajda "bu sefer cok iddialıyım" demi$ ki$i..
  • kıskanma duygusunu aşmış, olayı yemiş bitirmiş bize de bişii bırakmamış abi... kıskanma yarışında üzerine tek oynayacağım kişidir... şarkılarının çoğu bölümünde kıskanma e buna bağlı olarak da aşırı bir sevgiyi hatta abartıp tapma duygusunu işlemeyi pek bir sever bu abimiz... şarkıları genelde şöyledir:

kıskanıyorum seni evet,
    o saçlarına değip geçen rüzgardan (e bu normal sayılır)

kıskanıyorum evet, seni kıskanıyorum
    eline giydiğin o eldivenden (yavaş yavaş başlıyo abim)

kıskanıyorum dedim ya seni,
    3 yaşındaki kardeşinden (bu zaten var zaten şarkılarında, no comment)

kıskanıyorum ulan seni,
    sana okumayı yazmayı öğreten öğretmeninden (abim coştu)

kıskanıyoruuuummm seeeniiiii,
    otobüste tutunduğun direkten (ooohaaaa)

hüüyeeeeettt kıskanıyorummm seni beeee...
    taharetini görmek için oturduğun klozetten (oh oh iyice olmuş bu)

kıskanıyorum be anlasana artık,
    allah seni yarattı diye seni ondan bile kıskanıyorum
    o yüzden ben de ateist oldum (bu ne yaman çelişki anne?)

kıskanıyorum işte kıskanıyorum, var mı ötesi?
    minibüsten, cerenden, kinderden, banyodan ve zenciden allahsız!!! (offline)

--------------------------------------------------------------------------
  • bir tanecik abim. ne demişse doğru söylemiştir.
  • winamp'da müziğin ritmine göre artıp-inen equalizer ışıkları gibi kaşlarını oynatan adam. şarkıdaki ritme göre kaşları kalkıp iner.
  • varlığını protesto mahiyetinde rock grubu kurulan tek müzik adamı.

(bkz: bulutsuzluk özlemi)
  • birbirine paralel iki bıyık arasında gözleri ve burnu olan güleryüzlü sanatçımız.
  • konsantre samimiyet *.
hesabın var mı? giriş yap