• bu isimde bir arkadaşım vardı. "yoksa kardeşinin adı da kabil mi, keh keh?" diye yavan bir espri yapmıştım. iyi çocuktur.
  • kıskançlık cinayetine kurban giden ilk insan. rivayete göre allaha hediye sunma sırası buna gelir, bu da hayvancılıkla uğraştığından allaha yağsızından bir büyük but sunar. kabil de tarımla iştigal etmektedir. o da bir tepside buğday sunmuştur. allah bunun sunumunu beğenmez tabiatıyle. ve habili de tebrik eder. bunu kıskanan kabil de kardeşini öldürerek tarihin ilk cinayetine imza atar. öyle biliyorum.
  • 331. dönem askere gidecek sözlük yazarları kervanında kendine yer bulmustur nihayetinde. gidişi de gelişi de tez zamanda olur inşallah.kazasız belasız bir askerlik gecirmesi dileğiyle. gitmeden önce de bir partiyle ugurlama yapalım,ellerine kına yakalım.
  • şafak bitmiş ama badim hala askerde yardırıyor. az kaldı gelmesine ve lostun finalini evinde izleyecektir.
  • kabil, dünyada tek olan kız kardesine sahip olabilmek ve insan soyunu turetebilmek icin habil'i oldurur. boylece insanlıgın ilk cinayeti ask icin islenmis olur. habil dunyada oldurulen ilk cinayet kurbanı, kabil ise ilk katil olur.
  • (bkz: abel)
  • sarah walker hatun kisisiyle iliskisinin ne boyutlarda oldugunu merak ettigim kankamdir. eger biseyler varda bana soylemiyorsa, walla cok ayip ediyor.
  • dün itibariyle askerliğini yapmak üzere malatya'ya gönderdigimiz canım badim.dediğine göre sosyetik insanların askerlik yaptıgı yermiş.yabancılık cekmem diyor:)
    güle güle gidip güle güle gelsin.
  • carsı yüzü görmeye baslamıstır 2 gündür( 9-10 ocak itibariyle). e tabii carsıya cıktıgıyla köşe bucaga da şafak atmaya başlamış malatya sokaklarında.neyse acemilik bitti yeni yerinde daha da rahat olacagım diyor.güneş batar şafak atar dude.
  • arkadaşlığına sahip olduğum için kendimi cok şanslı hissettiğim, güvenilesi, derde kedere ortak kardeşim. şu ara yaz stajı için okulda gün saymakta, beton osmana laflar hazırlamaktadır. ha unutmadan sıkı bir mclaren-mercedes fanıdır. bunu bana da aşılamıştır.
hesabın var mı? giriş yap