• mehmet ali erbil'in sinsice kurduğu türk sinemasını ele geçirme ve itinayla içine etme planlarının ilk halkalarından biri olduğu ancak 20 küsür sene sonra anlaşılabilmiştir. çok yazık.
  • hababam sinifinin en son ve en boktan bolumudur. ne kel mahmut vardir ne inek saban, sinif kizlarla doludur, romana sadakati sifira yakindir.
  • ilyas salman'ın, filmin başından sonuna kadar, çeşitli sebeplerden, bağırdığı ortalama filmdir.
  • ilyas salman, hababam sınıfı dokuz doğuruyor'da öğrenci rolündeyken bu filmde öğretmen rolündedir.
    ayşen gruda ise seride en yanar döner oyuncudur, ilk hababam sınıfı'nda bilgi yarışmasında soru soran kadın, hababam sınıfı tatilde'de ise öğrenci rolündedir. fakat bu filmde öğretmeni oynar.ilk filmden bu yana ısrarla azalan kadrodan geriye çok az kişi kalmıştır. en absürdü de badi ekrem'in fotoğrafının duvarda arz-ı endam etmesidir. halit akçatepe'nin babası sıtkı akçatepe, oğlunun aksine filmde yer almıştır. kendisi orijinal kadroda da bulunmaktaydı.
  • başıma bir iş gelmeyecekse o kadar da kötü bir film değil lan bu. küçükken tamamını izlemediğim için nasılmış diye şöyle bir açıp bakayım demiştim ama kendimi filmin tamamını izlerken buldum. sarıyor bir şekilde. mesela o bir önceki filmi de izlemek istemiştim ama birkaç dakika içinde sıkılıp kapatmıştım. hani salih uçan vardı ya kızı hamile bırakıyordu o film. bence o daha kötü bundan.
  • bu filmde, mehmet ali erbil'in babasına kızdıktan sonraki koşuşu efsanedir. işte o sahne.
  • an itibariyle star da oynamaktadır.bu bölümüne oldum olası ısınamamışımdır.
  • sanıyorum çoğu kişinin en nefret ettiği hababam sınıfı filmidir. ya da en az sevdiği diyelim, daha doğru olur. zira çok sevdiğimiz güdük necmi, damat ferit, inek şaban gibi bir sürü karakter hikayeden çıkarılmış, yerlerine mehmet ali erbil, cem özer, yonca evcimik gibi antipatik, sevilmesi pek mümkün olmayan oyuncuların canlandırdığı karakterler eklenmiştir. neticede en az sevilen film olmuş çıkmıştır. diğer filmleri yüzlerce kez izlememe rağmen bu filmi en fazla 2-3 kere izlemişimdir.
  • mehmet hoca adına yapılan veda eğlencesinde erkek erkeğe yapılan eşli dansların dikkat çektiği filmdir.
  • yeni nesil hababam sınıfı zırvalıklarının (2000 sonrası) yanında muhteşem bir başyapıt olarak kalır.

ancak, bir hababam sınıfı serisi diye nitelersek, ilyas salman'ın performansını hariç tutulduğunda gayet yavan bir film. buna rağmen kınansa da mehmet ali erbil ve yonca evcimik bu filmde sırıtmaz...
hesabın var mı? giriş yap