• kendisinin zamanında deniz kuvvetlerinde fetocuların beli kırılmıştı. geçtiğimiz dönemlerde fetocuları sikertti diye burada ağlaşan, kendisine nefret kusan akp'liler şimdi aynı şeyi rte yapınca zevkten dört köşe oluyor, ıslanıyor resmen.

ulan ipneler, adam siz hoca siki sıvazlarken çözmüş irticanın ne boktan bir şey olduğunu, sıçmış ağızlarına.
    (bkz: before it was cool)
  • zorla rakı falan istememiş,

emrindeki birine dışarıdan rakı aldırıp içmiştir.
  • ''irtica pkk'dan daha tehlikeli'' diyerek tarihin en underrated özdeyişlerinden birine imza atmış merhum paşa. erbakan'la arasındaki rakı polemiği de bir ayrı efsanedir*
  • 28 şubat'a giden süreçte, ağustos 1996'da yapılan yüksek askeri şura toplantısının ardından dönemin başbakanı necmettin erbakan'ın başbakanlık konutunda verdiği resepsiyonda sadece meyve suyu dağıtılmasına tepki gösteren dönemin deniz kuvvetleri komutanıdır. oramiral güven erkaya garsonu yanına çağırıp rakı isteyerek içki servisi yasağını delmiştir. bu durum da 'rakı krizi' olarak tarihe geçmiştir. ayrıca, büyükelçi taner baytok 'la ortaklaşa yazdıkları bir de kitap mevcuttur. (bkz: bir asker bir diplomat)
  • komutanlığını yaptığı tcg kocatepe gemisi battığında sağ kurtulan personeline her bayram vefat edene kadarki sürede bıkmadan, usanmadan, unutmadan bayram tebriği gönderen bir komutandır, gerçek bir askerdir.
  • 28 şubat 1997 günü yapılan milli güvenlik kurulu toplantısına deniz kuvvetleri komutanı olarak katılan ve toplantıda başbakan sıfatıyla bulunan necmettin erbakan'a "senin ağzından hiç türk kelimesini duymuyoruz" diyebilmiş rahmetli paşa.
  • bir asker bir diplomat adlı kitaba konu olmuş olan ve vakti zamanında dincilerin yemeğinde ben yemekte raki içerim kardeşim hani benim rakım diye yaptığı çıkışla takdir toplamış merhum asker kişi.
  • kibris cikarmasi sirasinda kendi hava kuvvetlerimiz tarafindan vurularak batirilan kocatepe muhribinin komutanıydı kendisi, israilli bi egitim gemisi tarafindan kurtarildi mahiyetindekiler ve komutan.... yillar sonra anilarinda bindikleri flikalarda bulunan erlerden bazilarinin susuzluktan icmemeleri konusunda uyarmasina ragmen deniz suyu ictiklerini ve bunun sonucunda ciddi problemle kar$ila$tigini ifade etmi$ti....
  • içki üzerinden komutana giydirenler olmuşdsajdja. kamuya ait bir alanda başbakan kafasına göre içkiyi yasaklayamaz, en azından laik cumhuriyette
  • deniz kuvvetleri eski komutanı, emekli oramiraldir.

28 şubat dönemlerinde yaşanan rakı polemiğinin başrolüdür. necmettin erbakan başbakanlık konutunda verdiği yemekte alkolü yasaklamış, güven paşa ise “kendi evinde alkolsüz yemek verse itiraz etmezdim fakat devletin konutunda alkol yasağı koyamaz.” tarzı bir gerekçe göstererek dışardan rakı getirtmiştir. güven paşadan cesaret alan diğer komutanlarda alkol siparişi vermiştir. zaten asıl mevzu paşanın canının rakı çekmesi değildir, orası ayrı.

o dönemin milli görüşçülerini masum gösterdiklerine falan bakmayın, bunlar tek derdi demokrasi olan adamlar falan değiller. en iyisi 32. gün programının 28 şubat belgeselini izleyin...

ruhu şad olsun.
hesabın var mı? giriş yap