• "senin yitirdiklerin" der nejat yavasogullari
  • izlediğim kadarıyla ssg'nin kendini özellikle konuşmamak için kastığı bir program oldu. hakkı devrim konuşunca ssg'nin bakışlarına zoom yaptıkları anda ssg'nin aklından geçenleri altyazıyla verseydiler ntv sittin billah yayın yapamazdı herhalde. cümleten geçmiş olsun.*
  • ssg' nin fatih altaylıyı cümleleriyle dövdüğü, ağzına ağzına vurduğu bir program cereyan etmekte. hakkı devrim' in ssg' den gelen cevaplara karşı argüman oluşturamayıp, ''neyse eee ne kadar kazanıyosunuz hacı?'' muhabbetine bağladığını görüyoruz an itibariyle.
  • 9 haziran'da başlayıp 10 haziranda devam etmiş programla ilgili bir kaç şey;

sedat kapanoğlu (ssg) çok daha haklı bir davayı çok daha güçlü savunabilirdi, arkandayız yazmıştım bundan önce, hala arkasındayız tabi ki ama ya programlara daha iyi hazırlanıp çıkmalı ya da sözlükten oluşturduğu bir ayar takımını programlara göndermeli.

tuna kiremitçi; bu zaten direk her programın jokeri, gamzeli güzel. yazısında yazmış olduğu şeyleri tam anlamıyla tekrarladı. yuh dedim içimden adam yazısını okudu basbaya. ama en çok "yabancı meslektaşlarımla konuşuyorum" dediğinde gülmekten öldüm. ya bırakallasen tuna senin mesleğin ne ki yabancı meslektaşın olsun...

hakkı devrim; seni sevmiyordum artık hiç sevmiyorum. allah bildiği gibi yapsın, git kelime hatası düzelt.

mirgün cabas; genç sarı'nın sözlükle tam olarak alıp vermediği ne anlamadım ama çok acı çekmiş belli oldu.

kaan sezyum, sözlüğü ve interneti en iyi anlatıp en iyi savunan adamdı, tebrikler...
  • 9 hazirandaki ssg'nin konuk olduğu bölümde tartışmanın ortasında durup dururken aniden biten program. konu o kadar ortada kalmıştır ki sanki bu programı keyiflerince çekiyorlarmış gibi bir hava yarattılar ben de.

-hakkı abi * buaralar internette bizimle ilgili çok atıp tutuyorlar abi, çağıralım mı bi şunlar programa
    -kim atıp tutuyor mirgüncüğüm *
    -ekşi sözlüktekiler abi
    -ekşi sözlük ne oluyor şimdi?
    -gelsinler onlar anlatırlar abi.. artık bir çağırıp azarlama vakti geldi bunların liderini

herhalde bu tarz bir diyalogtan sonra ssg yi çağırmaya karar vermiş olmalılar diye düşünüyorum.
  • 23:00-1:00 arasında yayınlanıyor imiş. ilk yarısı israil vs ihh olduğuna göre; ssg vs tuna raundu da 12 civarı başlayacak diyebiliriz.
  • altınoluk'ta merkez meydandan batı yönüne (tansaş-migros tarafına) azıcık yüründüğünde 30-35 metrelik bir baca ile karşılaşılır (herhalde eski bir zeytinyağı fabrikasından kalmış, emin olamadım şimdi). bunun tam dibinde bulunan efsane bir bardır günlerin getirdiği. adı dışarıda yazmıyor, kuyruğunu sallayan bir kara kedinin altında rock bar yazan bir ışıklı tabela var.

altınoluk'ta genelde gördüğüm "iki masa attık içki sattık bar oldu" felsefesinden alabildiğine uzak, her anlamda içi dolu; burada tatilini geçirip rock, heavy ve blues gibi türlerinden azıcık hoşlanan herkesin bir ara uğramasını tavsiye ettiğim bir bar burası. live performanceın kendisi olmasa da, 80'ler klasik rock başta olmak üzere kalitesine doyulmaz birçok parçanın live ya da live olmayan videoları ekranda çalıyor. mekana talep de gayet iyi, masalar genel olarak dolu; 'emekli yeri' denilen altınoluk'un adını temize çıkaran bir yer. daha uzun yıllar bizi yalnız bırakmayacak gibi görünüyor.

sahibi veysel abi var bir de. (bkz: veysel ikibudak)

mekanın iç tasarımı da çok hoş bu arada. "age 27..." tablosu olsun, müzisyen afişeri ya da başka şeyler olsun veysel abi her bir köşeyi hoş bir ayrıntıyla doldurmaya çalışmış.
  • altınoluk'un klasik "emekli yeri" tabirini kaldırıp atan, üstüne basıp bir de çiğneyen rock bardır.. altınoluk'a gittiğimde okey taşları sesi eşliğinde vakit geçireceğimi tahmin ederken beni kurtaran da yerdir..

yalnız gittiğim ilk gün tam masaya oturacakken, beni bara davet edip muhabbetin içine katan kişiler mevcut burda.. grupların canlı performanslarını izleyerek güp güp içiliyor.. barın içeriği de, sahibi de altınoluk'a fazla, hatta ankaraya bile fazla olabilir, emin olamadım tam.. gecenin bir yarısı ozzy osbourne çalarken veysel abi'den cemal süreya dinlerken bulabilirsiniz kendini.. böyle de buhranlı bir yer aslında..

ha bir de şöyle bir yazı var barda, "we have cold beer, as cold as your girlfriend's heart".. dünyanın en soğuk biraları burda olsa gerek..

saygılar veysel abi, faturalara dikkat!
  • altınoluk'ta bulunan efsane rock bar. meydana yakın bir yerde. sorarsanız belki bulursunuz. ama çok da kalabalık etmeyin mümkünse. maksat mekan sahibi faturalarını zamanında ödeyebilsin.

bir de barda duran pek birikimli biri var. cemal süreya'yı pek sever, arada bir size onun şiirlerinden okuyabilir. selamlar olsun.
  • altınoluk'ta bir bar ve bu barda al andaluz project bile çalıyor. hatta sürekli şu çalıyor:

http://www.youtube.com/…x0xmjkbyv7o&feature=related
hesabın var mı? giriş yap