• 1946 istanbul doğumlu caz temelli pop şarkıcısıdır. ilk kez 1963 yılında türk cazının babalarından erol pekcan orkestrasıyla sahneye çıkan sanatçı, sahne hayatını istanbul, ankara, izmir, bursa gibi şehirlerin gece kulüplerinde sürdürdü. uzun yıllar ankara'da kalmış, şovlar yapmış ve ünlü caz müziği bestecisi ve davulcusu durul gence orkestrasıyla çalışmıştır. ilk plağını 1969'da durul gence 5'lisi ile "sen bana yetersin / ağla ki" adıyla dolduran şarkıcı, dört yıl süren bir suskunluk ve başarısız birkaç evlilikten sonra 1973'te, nana mouskori'nin erini adlı parçasının türkçe sözlü hali olan "seni gidi" ve bir şanar yurdatapan bestesi "dalgalar" ile müziğe dönüş yaptı. bu sürede müzikalitesini geliştirdiği görülen sanatçı, 1976'da "her şey dün gibi / sanki"; ardından da en iyi alto saksafoncularımızdan yalçın ateş'in orkestrasıyla "döndüm geldim sana / kalp kalbe karşıdır" adlı bir çalışmaya imza attı. bundan sonra müzik piyasasından çekilen sanatçı hakkında maalesef güncel bilgimiz yoktur.
hesabın var mı? giriş yap