• yine mi mağdur oldunuz lan siyasal islamcılar. sizin reisiniz sağa sola "bunlar pislik, çöplük, sürtük vs vs" diye tüm hakaretleri saydırırken bir şey yoktu di mi? bunu da onun gibi düşünün işte, nükte yapmış kadın, zuhahaaa.
  • kendisine ev hapsi verilmiş, neden?
    konser veremesin, para kazanamasın, kıyafetleriyle gündem olamasın diye.

kadın tek başına 20 yıllık ak partiyi salladı, en büyük muhalefeti yaşam tarzıyla yaptı diye kadına ev hapsi verdiler. sonra diyorlarki "devran dönünce bunlar bize zulm edecek", dua edin de halkın istediğinden çok daha yumuşak başlı biri ülkeyi yönetsin.
  • iki kelam etti anında hapse attılar, çocuk 6 yaşında tecavüze uğradım diyor mart ayına mahkeme tarihi verilmiş.

bir tane dinci gerici de çıkıp bu ne saçmalık demiyor.

edit; mahkeme tarihi 22 mayıs
  • tam da akp'nin islamcı yaşam biçimini tüm topluma dayatmaya çalıştığı bir dönemde, ülkenin anayasasından laiklik hala silinmemişken, akp yobazlığına ve şeriat özlemine karşı gülşen'in dilediğini giyme özgürlüğünü savunmak ve saldırılara karşı onunla dayanışmak gerekir.

arkandayız gülşen.
  • toplumsal özgürlük için bugün amasız fakatsız yanında durulması gereken şarkıcı. tutuklu yargılanması tabi ki gözdağı, kim böyle bir şeyden tutuklu yargılanmış bugüne kadar? bugün oluşacak tepki bile mahkemeden mahkumiyet kararı çıkmasını engellemeyebilir ama zorlaştıracaktır.

bu kadının üzerine her geldiklerinde daha zıt gitmesi siyasal islamcıları kudurtmaya yetiyor. onun için uzun süredir hedefte.

siyasal islamcıların dokunulmazlıklarını topluma dayatmaya çalışması, havadan nem kapıp mağduriyet uydurmaları, konser festival yasaklayarak hayat tarzlarına müdahalesi, hepsi dibin dibinde bir zihin yapıları olduğunun göstergesi. bu mide bulandırıcı nefretlerinin hedefinde olduğu için bile gülşen'in yanında durmalı. çünkü yargılanan hukuken gülşen, fiilen muhalif herkes.
  • gülşen'e yapılan; bu ülkede eğlenemeyen, hayattan zevk alamayan insanların hayatlarından zevk alan, gülüp eğlenen, zamanını verimli şekilde değerlendiren insanlara karşı sahip oldukları hıncın, nefretin, öfkenin tepkiye dönüşmüş halidir.

gençliklerini tabularla, yasaklarla geçirmiş olan, içinde bir sürü ukdeler kalmış olan insanların hayatlarını özgür bir şekilde ve eğlenerek yaşamaya çalışan insanlara atmış oldukları kurşundur.

gülşen'in elbisesiymiş, bilmem neyiymiş falan bahanedir. bakmazsan görmezsin. herkes işine baksın.
  • karasız seçmeni akp' ye yönlendirmişmiş.

sizin o buruşmuş taşşak derisine benzeyen suratınızı sikeyim. amınakoduğumun pısırık köpekleri. tüm hayatı sağcı zerzavatlar üzerinden okuyan yarrak gibi adamlarsınız.

(bkz: imamhatipler kapatılsın)

her fırsatta ananıza bacınıza orospu, yollu çeken tayfanın gönlü kırılmış, bu mu lan derdiniz?
  • en son söylenecek şeyi en başa yazıyorum:

daha iki gün önce e-devlet uygulaması üzerinden ad ve soyad değişikliği başvuruları gündem olmuştu. çok, çok, çok ama pek çok konuşuldu. daha da konuşulmalıydı. ama ne oldu?? pat!!! 4 ay önce "giyinmesini bilmeyen" şarkıcı gülşen'in bazı dedikleri ortaya sürüldü. bakalım gündem neymiş? gülşen'in tutuklanması.

ne güzel değil mi?

devam.

genellememesi gerekirdi, bu anlamda hatalı evet. hatta böyle konuları konser gibi halkın göbeğinde de yapmaması gerekirdi. tamam.

fakat sözlerinde gerçeklik payı gayet var.

ben 40 yaşındayım. kendi lise zamanlarımdan itibaren imam hatip liselerinde kızların neler neler yaptıkları hakkında neredeyse duymadığım kalmadı. ağzım açık dinlerdim, ki ilk kez sevgilim olduğunda 25 yaşımdaydım, öyle de bir gözü açılmadık durumları vardı ciddi ciddi.

evet ağzım açık dinlerdim duyduklarımı. derdim ki ya orada allah kitap peygamber denmiyor muydu, bu nasıl eğitim ortamıdır... sadece devasa boyuttaki şaşkınlığımı hatırlıyorum. ne nefret ne öfke, o zamanlar neyin ne olduğunu tam idrak edecek halde değildim.

zaman içinde hayata atıldıktan sonra da cemaat yurtlarında kızların nasıl, hangi şartlarda konaklatıldığını öğrendim, bizzat kızlardan birinin ağzından... şaşkınlığımın haddi hesabı yok, bu sefer öfkem de eşlik etti elbette. akşam ezanından itibaren kızları odalarına kilitlemek, yemek su ihtiyaçlarına ulaşmalarını engellemek, yıkanmalarını alabildiğine engellemek... bu kızlardan orada kalmaları için para toplanıyordu üstelik.

kız öğrencilere edilen muamelelerin sebebi ne? neden kızların neredeyse tamamı incecik ve sapsarı, balmumu rengindelerdi? neden herhangi bir ojesiz makyajsız başörtülü kadın görsem yüzünde mutlaka hem gözlerini yere çevirmiş bir mahcubiyet hem de içinden konuşup dışına yansıtmadığını zannetme mimikleri bulurum??

gülşen'in sözlerinin gerçeklik payı bal gibi de var. ensar vakfında yapılanları, buna karşılık "bir kereden bir şey olmaz" diyebilen aile bakanını, öncesinde ve sonrasında ortaya çıkan erkek çocuk tecavüzlerini, devletin bu konudaki ve daha pek çok konudaki sessizliğini daha unutmadık.

daha yeni, belki önceki gün ağrı ili işkur müdürünün kadınlara seks karşılığında iş verdiği haberini okumadık mı!! (bkz: agri iskur mudurunun seks karsiliginda is vermesi)

gülşen haklıdır. hatası olsa da olmasa da haklıdır.

debe şeysi: hakka adalete inanan insanların varlığıyla daha anlamlı ve değerli hissediyorum. iyi ki varlar.
  • 90'lardan kalan ve sezen aksu desteği olmadan bildiği yoldan ilerleyen, üstelik de kendi şarkılarını yaparak bunu başarabilen tek isim.

muhalif çıkışına şaşırmamak lazım, belli ki doğuştan muhalif ve kendisi neyse, o olmayı deniyor.

güçlü ve özgüveni takdir edilesi...
  • 1 yıldan fazladır sansasyonel iddaları gündeme getiren sedat peker için harekete geçmeyen kimseler kendisi için 1 saatte seferber olmuş. tarihe not düşülsün.
hesabın var mı? giriş yap