• sabah 8'de hangi dj'in aklına geldi de çaldı acaba radyoda bu şarkıyı.. ne kadar güzel bi ses rengi varmış erdal'ın, şarkının nakaratı ne kadar güzelmiş, durup dururken insanın gözleri dolarmış..
  • tanim : yillarca erdal celik'ten dinledigimiz, aklimizin bir kosesine mihlanmis sarkidir.

simdi umit sayin'in cikarttigi soz - muzik umit sayin adli albumde sarkiya can veren erdal celik'le birlikte sozleri yazip sarkiyi yaratan umit sayin'i birlikte dinleme sansi buldugumuz sarkidir.

saat olmus sabahin ucu. belki on * kere dinledim ama bana misin demiyor. agladikca agliyor, doldukca doluyorum. ben gibi bir odunu bile yerin dibine sokmayi basardi.

hem erdal celik hem de umit sayin iyi ki vasiniz. iyi ki bu sarkiyi yapip bizlerle bulusturdunuz.

yazarin kisisel istegi ve notu : erdal celik bir album yapsin, o guzel sesini bizlerden, ozellikle de yeni nesilden mahrum etmesin.
  • anlamsız bir huzur ve anlamsız ve tarifi anlaşılmayan bir efkarın sentezinden doğan bir parçadır gülendam.
    yanılmıyorsam kosova savaşında vurulan ufak bir kızı anlatıyordu.
    bir kurşunluk canı masum derkende anlayabiliyoruz zaten bunu, 80'lerin sonu 90'ların başının kutsal nimetlerindendir.
    hey gidi günler hey.
    şimdi işte böyle bir serdar ortaç kaldı, bir demet akalın.
    bilerek gelen edit: ''böyleleri''
    yıllar sonra gelen edit, bahsolunan yer kosova değil bosna-srebrenitsa.
    bilgisizliktir mutluluktur'a teşekkürler efenim.
  • erdal çelik'in unutulmaz şarkısıdır...ayrılık acısı karşında sorulan tüm sorular cevaplar olmaksızın şarkının içindedir ...

"uçtu kuş, gün kafesinden
    kesti nefesi cigerinden
    düğümlenip gülendam
    asıldı aşk-ı ateşinden

sel aldı gözünü gülendam
    bir kurşunluk can-ı masum
    yükü vuruldu gülendam
    canı uzanmış yanında

hiç sende insaf yok mu can alır ellerin
    hiç sende vicdan yok mu sızlamaz yüreğin

ne zaman süzülür hüzün başından
    ne zaman diner bu gözyaşım
    ne zaman silinir bela yazımdan
    ne zaman rahatlar bu gönlüm".
  • çocukluğumdan kalma, o kadar yıl sonra hala kendini aynı güzellikte dinletebilen bir erdal çelik şarkısı.
  • kulaklarimda sesi, gozumde yasi ile, uzun zamandan sonra benim gibi ayinin tekini aglatabilmis erdal celik parcasi; hatta umit sayin parcasi.

nakaratta vokaldeki sesi gayet belirgindir, fakat bu erdal celik in vokali o kadar vurucu, ki huzunlenmemek elde degil, ki erdal abi nin bu parcasinin da bulundugu albumundeki kayitlara gore sanki, bu parcanin kaydi daha kaliteli gibi durmaktadir !
  • erdal çelik yorumu gelmiş geçmiş en hüzünlü şarkılar kategorisinde ilk sıralarda yer alır kanaatimce.
  • türk pop müziğinin en damar parçası. erdal, okuduğu bu ümit sayın şarkısıyla kuşaklar boyu bilineceği ve hatırlanacağı için çok şanslı. ama bunu kesinlikle hakkediyor. bu olağanüstü hüzünlü ve güzel şarkıyı, ondan daha güzel başka hiç kimse seslendiremezdi zaten.

erdal'ın seslendirdiği ilk hali: http://www.youtube.com/watch?v=ihzlyzi180y

erdal'ın, ümit sayın ile düet yaptığı yeni bir düzenleme: http://www.youtube.com/watch?v=5f6emy8iwqy

ikisi de şahane..
  • erdal çelik'i yıllar boyu hafızalarda tutacak yegane parçalardan biridir.
  • erdal çelik'in yorumunu dinledikten sonra yorum budur dedim ve erdal'a saygım 100 kat daha arttı.harcanmışsın be abi bu nasıl duru bir ses ve ne kadar şarkıya hakimsin.
hesabın var mı? giriş yap