• bir eserin iyi olmadığını bile bile severek tüketmek denebilir. sevdiğimiz bir karşı cins mensubuna benzettiğimiz birinin oynadığı berbat bir film, küçükken çok zevk aldığımız kimi beşinci sınıf macera romanları, ve bunun gibi... beğenilecek bişeyi olmamasına rağmen beğenmek o bişeyi, ama kimseye çaktırmamak*...
  • babanın gizli gizli rosalinda izlemesi buna çok güzel bir örnektir.
  • hayat ne kadar sürprizlerle dolu öyle değil mi sayın trt radyo 1 dinleyenleri: senelerce evvel kız kardeşimin kitaplığındaki bir genç kızın gizli defteri serisini gizli gizli okurken hissettiklerimin bir gün karşıma böyle parlak bir ecnebi kılığı içinde çıkacağını tahayyül edebilir miydim? edemezdim. edebilecek kadar öngörü sahibi olsaydım zaten vaktimi daha değerli kitaplara harcayacak kadar ilim irfana erişmiş olmam icabederdi. (bunu iyi dedim)
  • (bkz: mahçup zevk)
  • tiksinti desen değil, nefret desen değil, acıma desen değil..garip bir hisler topluluğuyla 10 dakikadır akasya durağı'nı izlediğini fark edersin. işte bu bir guilty pleasure örneğidir.
    değilse de şudur;
    (bkz: mazoşizm)
  • 30'a merdiven dayamış bazılarımız için twilight'dir bu.

(bkz: bir arkadaşım)
  • minareyi çalanın kılıfı hazırlamasıdır. guilty pleasure artık popüler kültüre ve dilimize (türkçe'ye de "suçlu zevkler" olarak çevirelim) yerleşmiş bir kavramdır ve birilerinin "ıyyy, onları mı dinliyorsun", "öykkk, o diziyi mi seyrediyorsun" çemkirmeleri ve aşağılamaları karşısında kendimizi savunmamıza yarar. "kötü olduğunu ben de biliyorum," dersiniz. "sevmek suçsa, suçluyum hakim bey," diye de eklersiniz. yani bir nevi bile bile kendinizi cezalandırmaktasınızdır. ne bileyim, yazın kumsalda serdar ortaç dinleyip eğlenerek dans etmek gibi. ne bileyim, tüm sezon hiçbir bölümünü kaçırmadan desperate housewives izlemek gibi. ben bu iki eylemden birini öldürseniz yapmam, diğerini yapıyorum. suçluyum. ama zevk alıyorum. yapacak bir şey yok.
  • kimse de değinmemiş ben değineyim; anası sosyal anksiyete, babası ise elitizmdir bu yavrucağın.
  • halk arasında "nereden dilime dolandı bu şarkı?" dediğimiz şey;

şöyle de bir kolaj yapmışlar, izliyoruz...
    https://www.youtube.com/watch?v=xaqq4nz_8gc
  • gençlik dizilerinin hastasıyım. skins'den misfits'e, sex education'dan inbetweeners'a, hemlock grove'dan welcome to waikiki'ye hepsinin fanıyım : ı

oh be, üstümden yük kalktı.
hesabın var mı? giriş yap