• eğer hala yasaklanmadıysa derhal yasaklanması gereken pislik. bize vergi olarak vermeleri gereken paralarla sabahlara kadar vur patlasın çal oynasın ha? yok öyle! tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o şarkılarda. çaldırmayız ulan! siz mi yönetiyorsunuz bu ülkeyi! google it... it google!
  • asıl amaç kendi arşivinizi google server'ına atarak internete ulaşabildiğiniz her yerde elinizin altında olmasını sağlamak olduğu için az şarkı sunması bir sorun olmamalı.

ben dört bin kadar şarkıyı iki günde aktardım. liste yapmakla filan uğraşmak istemediğim için shuffle all yapıp öyle dinliyorum. black sabbath'tan rhcp'ye geçiyor filan ama çalışırken çok da fark etmiyorsunuz. ilk günlerdeki şarkı aralarındaki boşluklar kalması sorunu aşılmış gibi.

bana göre şimdilik en büyük eksiklikleri çoklu etiketlemenin ve albüm bilgilerinin netten otomaik alınmaması olabilir. ayrıca android app'e markette rastlayamadım. sanırım türkiye'den bağlandığım için böyle oluyor.
  • web üzerinden kendi müziklerimizi sadece 2 kere indirebiliyormuşuz. bir şarkıyı iki kere indirdiysek bir daha download yapamıyoruz. korsan paylaşımı engellemek için yapılmış bir şey gibi duruyor.

ilk açıldığında kullanmıştım, felaket upload hızlarından ötürü bırakmıştım. şimdi düşünüyorum, kendi müziklerimi upload ediyorum. bende olan müzikleri başkaları da upload ediyor, veritabanında aynı müzik dosyasından binlerce oluyor belki. bu zaten başlı başına bir embesillik. onun dışında ben kendi müziklerimi stream ederek dinliyorum. bunu grooveshark ya da fizy gibi bir uygulama ile de yapabilirim. cidden neden google music'i kullanmam gerektiğini bilmiyorum. beni storage derdinden kurtarsa, tüm müziklerimi burada host etsem, istediğim zaman istediğimi indirebilsem, bunun yanında stream hizmeti de verse derim ki müzik dosyalarım bilgisayarımda yer kaplamasın, buraya atayım, daha sonra indiririm istediğimi filan. bunu da yapamıyorum. aklıma gelen tek şey android üzerinden diğer servislerin paralı olması. bunda ise beleş.
  • iphone'umdan bir turlu giremedigim site. database hatasi veriyor mutemadiyen. grooveshark yok, last fm yok, google music yok ne var lan it!
  • grooveshark ve fizy'nin patlamasının ardından iyi ki zamanında cd'lerimdeki mp3 leri flac leri sabırla upload etmişim dedirten güzel google app i. youtube diye birşey var hacı denebilir tabii, lakin 2 sene öncesinde led zeppelin & london metropolitan orchestra ortaklığını youtube'dan bulup dinleyebiliyorken, şu anda bu videolar copyright vs. gibi nedenlerle kaldırılmış durumda. neyse ki arşivime eklemiştim de aşerdikçe dinleyebiliyorum.
  • on numara hizmet.
    anneannemizin evinden bile(anneannemiz bilgisayar kullanıyorsa tabi) arşivimize ulaşabileceğiz, yaylada bile müzik dinleyebileceğiz artık! yaşasın google!
  • daha önce de dendiği gibi en büyük artısı, kendi arşivinizi oraya aktarıp istediğiniz yerden dinleyebilmeniz. fakat yine önceden dendiği gibi internetten otomatik etiketleme, albüm bilgisi alma yok. arşivim konusunda titizimdir, öyle "unknown artist" klasörü açılıp içinde 255 tane şarkı olunca delleniyorum. elle düzeltme var ama düzeltiyorum, geri eskisi gibi oluyor. beta olduğundan mı yoksa ben mi beceremedim bilmiyorum.

bir de kendilerinden sürükle bırak yöntemiyle playlist yapabilme istiyoruz. arayüz geliştirilmeli...
  • davetiye gönderilse de sanırım şu aralar sadece usa için available'dır. ya da değildir bilmiyorum yine sikko bi google hizmeti gibi geliyor bana. lastfm siker.
  • bir parcanin lyriclerine ulasmaktan satin almaya, albumun adindan parca listesine, sanatcisina ulasmaya, albumun resmini gormeye, muzikle ilgili dvdleri de minciklamaya, bir parcayi yazan kisiye gore arayip bulmaya kadar bilimum saklabanligi yapan bir google hizmeti daha. *
  • google'da yapılan "dıpdıptıss dıp tıs dıb dıb dın tak tek tek yekeke nimo yeke yeke" şeklindeki aramalara şaak diye aranan müziği bularak "yaa aklımda şöyle bi şarkı vardı neydi püff" triplerinden kurtaracaktır insanlığı bu yüce servis.
hesabın var mı? giriş yap