• "did you ever wonder why we had to run for shelter,
    when the promise of a brave new world,
    unfurled beneath a clear blue sky?"

kisminin tek nefeste nasil soylendigine bir turlu anlam verilemeyen (en azindan benim veremedigim) pink floyd sarkisi. guzeldir degildir diye yorum yapmak yersizdir, pink floyd sarkisidir.
  • sözlükten postalanırken nickimden dolayı çalmasını umdugum pink floyd şarkısı
    goodbye bluesky
    goodbye bluesky
    goodbye
  • valla şu şarkı için "huzurun tanımı...." "2 küsur dakikalık dinginlik" falan yazan&diyen herkese allah akıl fikir versin diyebiliyorum sadece..
  • "bak valide teyyare var semada" cümlesiyle açılan pek bir muhterem, david gilmour'un pek bir güzel sesiyle hicaz makamında söylediği şarkı.
  • turkce cevirisi:
    aaaaaaaaaah
    gordunuz mu korkmu$ insanlari
    duydunuz mu du$en bombalari
    hic merak ettiniz mi
    neden siginaklara kaci$tigimizi
    cesur yeni bir dunya icin verilen sozun
    tutulmadigi ortaya ciktiginda, acik mavi gokyuzunun altinda
    aaaaaaaaaaah
    gordunuz mu korkmu$ insanlari
    duydunuz mu du$en bombalari
    alevlerin hepsi coktan yok oldu
    fakat aci kolay gecmiyor
    elveda mavi gokyuzu
    elveda mavi gokyuzu
    elveda
  • girişindeki akustik gitar melodisinin metallica'nın fade to black parçasının girişindeki akustik gitar arpejine çok benzediği bir pink floyd şaheseri.
  • yolun sonunda çalan şarkıdır.
  • başındaki "look mummy, there's an aeroplane up in the sky" sözlerinin waters'ın 2 yaşındaki oğlu tarafından söylendiği şarkıdır.
  • son bir aydır yaşadığımız olayların soundtrack'idir. bu süre içinde elim otomatik olarak the wall albümüne gitti hep, defalarca dinledim. sonra fonda çaldı hep goodbye blue sky. daha bir anlam kazandı anlattıklarına bireysel olarak tanıklık ettikçe.

filmde de güvercinin savaş uçağına dönüşme sahnesi aklıma kazınıp kalmıştır. tüm zamanların müzik dahilerinden tüm zamanlara ait bir albüm the wall. zaten anlattıkları ortadaydı ve bende edindiği derin yer belliydi ama artık daha çok şey ifade ediyor.
  • mother gibi david gilmour'un ipek sesiyle huzur veren bir şarkı gibi söylediği ama aslında çok acıklı olan eser. sözleri anlaşıldığında roger waters etkisi hemen anlaşılır. "did you ever wonder" ile başlayan kısmı bence şarkının en iyi bölümüdür.
hesabın var mı? giriş yap