• anlattığı bir anısı ile takla atmama sebebiyet vermiş efsane libero:

"fenerbahçe stadı’nda bursaspor ile oynuyoruz. hakem serdar çakman’dı ve bize göre çok kötü bir maç yönetiyordu. 1-0 yeniktik, 2. golü yedik. santradan oyun başlayacak, ama metin oyunu bir türlü başlatmıyor, serdar hoca yanımıza gelip sordu; ‘neden başlatmıyorsunuz...’ metin, bursaspor takımının olduğu tarafı işaret edip gayet ciddi cevap verdi; ‘kendi sahana geç de başlayalım!’"

(fanatik'de okumuştum sanırım)
  • boxer dergisine verdiği röportajla kırıp geçirmiştir;

+ sergen ile ilginç bir anınızı duyduk.

- sergen özü sözü bir adamdır. ağzından çıkan neyse onu yapar. beşiktaş’a ilk geldiğinde benim yanıma verdiler. daha 17 yaşındaydı. “al bu çocuğa göz kulak ol, at yarışı oynuyormuş” dediler. aradan iki hafta geçti. bir baktım, ben, metin ve sergen beraber at yarışı kuponu yapıyoruz!

+ gordon milne üç ingiliz futbolcu getirmişti. ferdinand dışında wilson, walsh ve mcdonald... yaşları nedeniyle eleştirilmişti bu oyuncular, medyada biraz alaylı biçimde haberler yer almıştı. takım içinde onlarla aranız nasıldı? siz de o futbolcuları yaşlı buluyor muydunuz?

- walsh, başkan’ın askerlik arkadaşıydı, wilson da gordon’un askerlik arkadaşıydı, o getirmişti zaten kendisini. mcdonald ise doğruyu yaptı, hiç top oynamadan gitti, restoran zinciri açtı!
  • bi anim var kendisiyle ilgili anlatsam onunu goremezsin. ilkokul dortteydim sporcu kartlari var o zaman. sergen yeni yeni parliyor ama belli ediyor ne olacagini diyor ki 'ben geliyorum tum algilar degisecek'. bizim bi arkadas nerde buluyorsa getiriyor o kartlari bana da sec birini al diyor. cocuk akli iste paylasmayi biliyor. ben tabi sergen'i aliyorum. bakiyorum bilgilerine egitim kisminda ilkokul mezunu yaziyor. lan olur mu annem o zamandan sartlamis beni universite mezunu olmazsan seni oldururler zannediyorum ben o yasta. ertesi teneffus gidip bakiyorum diger kartlara en yuksek mezuniyet derecesi lise diplomasi ile gokhan abinin elinde. kapiyorum hemen onu tabi. ah annecim agiz tadiyla bi hayran bile olamadik tahsilsiz adamlara senin sayende.
  • gökhan keskin futbola orta saha oyuncusu olarak başlayıp sonra libero oynamasıyla, oyun anlayışıyla türk futbolunun beckenbauer idir. futbolcu olduğu zamanlarda hep fenerbahçede oynamasını istediğim, sarı-lacivert formayla görmek istediğim bir oyuncuydu. hatta 11-12 yaşında bir bebeyken, zamanın fenerbahçe başkanı metin aşık a mektup yazmıştım gökhan ve şifo mehmeti fenere alması için. cevap vermemişti.

nah şuraya yazıyorum. fenerbahçe gökhanı alsaydı şampiyonluk için 7 sene beklemezdi.
  • 1 haziran 1986 yılında avni aker stadında oynanan trabzonspor - beşiktaş maçında takımının tek golünü atarak beşiktaş'a şampiyonluk kazandırmış, 4 numara ile özdeşleşen örnek sporcu.
  • hocam senden yorumcu olursa erman toroğlundan da astronot olur
  • birazdan bjk-goztepe maçında yapacağı yorumlarla goztepeye yunan takımı muamelesi yapacak.
  • adam bjk gol kaçırdıkça kahroluyor amk ahahashahah işte a spor kalitesi. ben bjkliyim bak uyuyarak izliyorum maçı adam ah-vah-uh sesleri çıkartıyor. gerçekten objektif ötesi bir yorumcu dlfklskf
  • beşiktaşta ilk oynadıgında bugünkü ön libero denen mevkide 6 numara ile oynamıştı (çok iyi biliyorum çünkü kendisinden 2 yaş büyügüm ve iyi hatırlıyırum) o kadar güven veren bir libero olduki top ona geldiginde rahatlıyorduk ve defanstan topu çalım ata ata ve sogukkanlılıkla çıkmaları deyim yerindeyse işte futbolun göze hoş gelen yanı bu dedirtiyordu bizlere. o kadar kendinden emin oynardiki ve asla hiç bir topu öldürmezdi ve o yıllarda bir röportajında ''topu niye taca vurmuyorsun'' diye soruldugunda ''topu taca atmak rakibe vermektir'' diyen kendine çok güvenen biriydi. birde yakışıklıydı kerata :) ben gökhanın üzerine tcde daha iyhi bir libero görmedim. gsliler f.terim diyor ama onuda izledim zamanında gökhan keskinin yanından geçemez hem futboluyla hem karekteriyle.
  • futbolculugu döneminde evinin duvarlarında michael jackson posterleri asan eski libero.. eni ciki bokkey
hesabın var mı? giriş yap