• her takımın ayrı bir özel şutu vardı bu oyunda. hatırlayabildiğim kadarıyla brezilya nın şutları balık şeklinde seke seke gidiyordu, arjantin in muz oluyordu filan. her ülke takımının oyuncularının tipleri de kendi aralarında farklıydı. bir de afrika takımlarıyla deplesman maçları çok komik olurdu, çünkü saha çamur içinde olurdu, çamurun üstünde duran oyuncular da batardı.

saha içinde her şey mübahtı, her türlü atraksiyon olurdu. gole giderken kaleci uçan tekmeyle savurabilirdi sizi ya da hortum gelip oyuncunuzu bilinmeyen diyarlara gönderebilirdi. yauv oyuncular birbirlerinin üstüne çıkıp sonra da topla ilerleyebiliyorlardı, ne manyakça bir oyunmuş şimdi aydım.
  • hayatımda oynadığım en eğlenceli futbol oyunu.estetik çalımla mükemmel vuruşlarla o zamanki küçük çocukların beğenisini kazanmayı bilmiş oyunlardandır.yapımcılarının ellerinden öpüyorum şahsen

ek:oyun bu:
    http://www.romnation.net/…etsu-soccer-league-j.html

emulatörler de bunlar seçin birini:
    http://www.romnation.net/srv/emulators/nes.html

(bkz: beyler repleri unutmayalım emeğe saygı)

edit: linkler ölmüş yahu ama düzelttim...
  • işte siz goal 3 severlere oyuncuların kökenleri hakkında kısa bilgi:

kimse bahsetmemiş sanırım. japonya milli takım oyuncuları bir önceki oyun olan nekketsu koko dodgeball bu soccer hen'in yıldızlar karması olarak kurulmuştur.

2 oyunu da hep japonca oynadığım için isimlerini bilmiyorum, tiplerinden anlatacağım. hepiniz anlarsınız zaten:

-nekketsu lisesi takımından asıl elemanımız yakışıklı çocukkunio (bi bunun adını biliyorum)

-kalecimiz de nekketsu takımından. hafif kalın kaşlı, iyi kalecidir valla. ben bir yamuğunu görmedim.

-savunmada inek öğrencilerin takımından gelen gözlüklü çalışkan öğrencimiz

-avcıların takımından dağınık saçlı, iyi savunma yapan kardeşimiz. tekme tokat dalıyor, hepiniz tercih ediyorsunuzdur zaten.

-motorcu çetesi takımından john travolta saçlı, parlak yüzlü eleman

-balıkçıların takımından kafaya bandaj takan oyuncumuz

-cinci hocaların takımından biri. kafasında beyaz üçgenden bir şey var.

-mafyanın takımından güneş gözlüklü oyuncu.

-madencilerin takımından savunmada oynayan düz saçlı, kare kafalı savunma oyuncumuz.

-ninjaların takımından at kuyruklu forvetimiz.

-dövüş okulundan bir ayı kadar kuvvetli, sinirli görünüşlü, çekik gözlü, koca kafalı eleman: muz şutu var dersem hatırlarsınız

ayrıca nekketsu takımına turnuva sırasında katılan isimler de var. biri şopara benziyor. saçının ucunu kıvırmış, alnından sarkıtmış bir tip. ve yedek kaleci olarak oynattığım bir arkadaş daha var, saçları 3 numara. onun kökenini bilmiyorum ama budist okulundan gelmiş olabilir.

bu da bütün oyuncuların şutları:

http://www.youtube.com/watch?v=ulidboj-nbi
  • en komik olaylarından biri de, rakip size penaltı kullanırken adam topa vurmak için koşmaya başlayınca sizde kaleciyle topa doğru hızla koşarak adam penaltıyı kullanmadan alabilirdiniz. aklıma geldi kriz geçirdim yine eauhuaeh. bir oyun hem bu kadar güzel hem bu kadar komik olabilir mi? cevabı goal 3 işte.
  • bu oyunu oynarken patlattığım adaptörer neticesinde kalkınmayı başaran şahin elektronik'e selamlar.

öncesinde öyle sık alış veriş yaptık ki dayıdan 99 krizinden zerre etkilenmeden çıkmıştı. bizi teğet geçti yeğenim diyordu önlemimizi aldık şükür diyordu.
  • gerçek bir atari efsanesidir. italya ile maç yapıp kaybettiğinizde,skorboardun önünde,elindeki otomatik silahları ateşleyerek koşan takım elbiseli,fötr şapkalı elemanlar görülürdü.
  • ismi "kunio kun's technos soccer" olarak da geçen, oynaması her daim deliler gibi zevk veren bir şaheser. futbolcuların mimikleri, birbirlerine daldıkları vakit değişen yüz ifadeleri, fantastik şutlar ve hareketler, gol sonrası sevinmeler...

normalde futbol oyunlarıyla alakası olmayan bir insanda bağımlılık yapabilir bu oyun. çok da garip değildir aslında bu, çünkü goal 3 için futbol süsü verilmiş dövüş oyunu yakıştırması yapmak çok da abes kaçmayacaktır.
  • kimsenin yazmadığı bir bilgiyi hatırladığım oyun. tüm takımlar gol yiyince ağlarken bir tek meksika ağlamıyordu. maskeli falan hakikaten karizmalardı.
  • geçenlerde, aile arşivimi düzenlediğimden bahsetmiş idim. ordan burdan çektiğim zibilyon tane metal kasetlerime bakarken karşıma çıktı. meğersem, elimde kalan tek famiclone kasediymiş!

işte o hazine
  • şu siteden oyun indirilebilir. ingilizcedir.

bu siteden de emülatör indirilebilir.
hesabın var mı? giriş yap