• yarıştan sonra her yarışçının anlatacak bir sürü şeyi olduğu, bunları belli bir düzene sokup anlattığı fakat bu anlatılanları kimsenin dinlemediği motorlu eğlence.
  • 5 dakikalık kısacık zaman diliminde kullanılan topu topu 9hp'lik minicik makinaların insanın kollarına, boynuna ve ayaklarına yaptığı etki gözönüne alındığında; 800+ hp'lik "muhteşem" makinaları 100+ dakika kullanan formula1 pilotlarına saygı ve hayranlık duymayı sağlayan spor dalı.
  • bir takim kisilerin gaziyla galeyana gelerek pistini dagittigim yeni hos vakit gecirme ugrasisidir. go kart pisti nasil dagitilir kardesim demeyiniz zira masumum ben.

guzel guzel ilerlenmektedir pistte. daha ilk tecrube oldugu icin duz yolda son surat gidilirken virajlarda temkinli olunur, yavaslanir, sonra tekrar iniiiiiiiin.

sevgili olacak can dusmani da parmagini uzatip kahkahalar atmak suretiyle "puhahaha kizim go kart bu. merak etme, naparsan yap takla atmiyo bunlar, hicbisey olmuyo, urkek olma bas gaza virajlarda bikbikbik" soylenir durur. zaten epi topu bes dakika, dur bi alisalim, bi gorelim, ogrenelim. yok!

o gun oyle atlatilir. ertesi gun gozu donmus, ici hirsla donmus ben kisisi "goooookart goooookart isssterim isssterim" seklinde kendini tekrar ayni piste goturtmeyi basarir.

sevgili: bak korkma bas gaza.
    arch: tamam.
    sevgili: bak hatta tam benim arkamdan gel, ayni hizda gidelim.
    arch: tamam.
    sevgili: tak kaskini, ne o kucuk mu geldi koca kafa?
    arch: ne kucugu, buyuk bu.

sahsimin gozu iyice donmustur. parmak uzatip dalga gecmeler, kask kucuk gelmismisler, zaten bayan soforlere vurulmus katil damgalari. gun bugundur. tum zincirler kirilacak, kadinlarin uzerindeki kara leke kalkacak, go kart pistlerinde ve trafikte kadinlar hakimiyet kuracak, artik yonetimi ele alacaktir. erkek egemenligine sondur. bu bir devrimdir.

arkadan takip edilecegini sanan sevgiliyi beklemeden piste tam gaz cikilir. 1-0 one gecilmis, kadin soforlerin gelecegi icin yepyeni bir adim atilmistir. alisma turlarinda virajlara tam gaz olmasa da hizli girilir, araba sendeler, icindeki ben iyice sendeler fakat hayir, olmek var donmek yok. kask kafada donup duruyor. uzaktan goren olsa o ne bicim kafa oyle, oynak, 360 derece donuyor diyecek. allahtan etrafta insan yok, aksam saatleri.

hiz ve viraj test edilip arabaya alisildiktan sonra artik golden shot zamanidir.

gaz koklenir ve viraja dalinir. ininiiiiiinnnnn. paaat!! patir patir patir.
    pistin kenarindaki lastik bariyerler havada ucuyor. yoldan cikip diger tarafa gecmisim ve altimdaki araba ayni hizda gitmeye devam ediyor. derken.. paaat!! patir patir patir.
    ikinci setteki lastikler de havada. "ahahaha ne zevkli laaan."
    daaaaaaaan!! duvar?!? hay aksi.

gozumu aciyorum. evet, bu bir direksiyon.

arch: ahahahaha.
    gorevli 1: bayan bayan iyi misiniz?
    arch: ahahahaha bu kask kafamda donuyo.
    gorevli 1: biseyiniz var mi, cok kotu carptiniz?
    arch: yok yok, bes dakika dolmadi daha dimi?

sevgili yok ortalarda, nerde oldugu belli degil.

gorevli 2: ay ay noldu, biseyiniz var mi? nasil yaptiniz boyle?
    arch: yok biseyim, piste cikmak istiyorum ben.

sevgili gelir.

sevgili: iyi misin? bi yerinde bisey var mi?
    arch: i ih.
    gorevli 1: beyfendi cimlerde kullanmayin arabayi lutfen.
    sevgili: cimde kullanmiyorum. bana carpti yoldan ciktim tekrar yola girmeye calisiyodum.
    arch: aaa sana mi carptim?
    gorevli 1: yalniz bayan tam kasapmis kasaaap.
    arch: ya gozume baksana bisey var mi, beyaz biseyler goruyorum*
    gorevli 2: nasil kosup geldigimi bilemedim inan kiii.

go kart terkedilirken son kez geriye donup bakilir, arabanin onunde patir patir sallanan birsey oldugu farkedilince kacar adimlarla uzaklasilir. artik o pistte bir kariyer yapmayi gec, iceri bir daha girilip girilemeyecegi bile mechul sekilde zaferle sonuclanacagi kesin gozuken mactan ne yazik ki bu seferlik yenilgiyle ayrilinmistir. ne mutlu ki daha yuzlerce go kart pisti vardir ve bu hareket surecektir.
  • ehliyeti olmayanların, fren kullanmayı sevmeyenlerin denemeleri tavsiye edilmez. her ne kadar güvenilir görünsede, virajı alamayıp bariyerlere çarpınca beni bi süreliğine tekerlekli sandelyeye mahkum eden minyatür şeytan.
  • ''bu söz, “1. çocuğu yürümeye alıştırmak için kullanılan tekerlekli sandalye, 2. önde iki küçük, arkada iki büyük tekerleği bulunan ufak motorlu bir tür yarış arabası.” anlamlarında kullanılmaktadır. birinci anlama karşılık olarak dilimizde yürüteç kelimesi yaygın olarak kullanılmaktadır. sözün motor sporları alanında kullanılışı için de kurumumuz, sürsür karşılığını önermektedir.''

(bkz: tdk türkçesi)
  • fakir isi olanina tornet denir. bebekliginden itibaren go kart suren dunya gencligi formula 1 dunya sampiyonluguna kadar ulasmisken, tornet kullanan akranlari en fazla mahallede oturan gicik yasli amcalardan dayak yedigiyle kalmistir. (bkz: #13367370)
  • yer yer su birikintileri olan ıslak pıstte yapıldıgında extra zevk veren formula 1 avuntusu. dikkat edilmesi ve unutulmaması gereken konu ise araçta kaportanın bizzat siz olduğu.
  • marmara forum'un tam karşısında bi go kart pisti var. gördüğüm en geniş ve en uzun pist. inişleri çıkışları falan mevcut. kesinlikle go kart tecrübesi bir de orda yaşanmalı. ancak baştan uyarayım 3-4 kişi gitmeyin. pist cidden çok büyük ve herkes birbirine denk değilse 2. turdan sonra bir kopma oluyor ki yarışın sonunda birbirinizi görüyorsunuz. mümkünse minimum 8 kişi gidin. geçişi bol olur en azından.
  • pist kenarından yapan insanları izlerken "ne var ki len, ne ki bu çok basit olm, need for speed gibi", yetkili kişi ile pisti tanıma amacı ile pistte yürürken "ohoo, ben hiç fren yapmam abi, gazdan bile çekmem ayağımı" dedirten, arabanın içinde ise bedeni saran korku ve stres nedeniyle virajlara girerken istemsiz olarak ayağı gazdan çekmenize neden olan spor dalı.
    oldukça zevk vericidir, bağımlılık yapabilir.
  • yolu çevreleyen lastiklerin yere vidalı olduğu pistlerde dikkat etmek gerekir. araç lastikleri aşabilir ya da aşmasa da sizi olduğunuz yere çakabilir.
    bir de gözlük kullananlar gözlüğü bir şekilde sabitlemeli. hızla giderken bir yere çarptığınızda gözlük alıp başını gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap