• " netflix'in yapcağı işi sikeyim " dedirten bir diğer dizi.

önce mindhunter sonra'da glow. 20 - 30 yaş arasını cezbeden ne kadar dizi varsa netflix tek tek iptal edip son sürat disney channel olma yolunda ilerliyor. kalitesi i carly'den hallice teenage dizileri olan umbrella academy gibi s.kik işlerle yollarına devam ederler artık.

oğlum bir dizinin tanınması , eleştirmenlerden not alması falan anca 2 sezon sürüyor zaten. tam olaylar yerine oturuyor , dizilerin giriş sezonları bitip karakterlerin hikayelerini , arka planlarını öğreniyoruz , gelişme ve sonuç sezonlarına geçilirken bu koduklarım cart diye iptal çekiyorlar. bu iptal edilen dizilerin hepsine en az 2 saatlik bir finish / özür bölümü borçlular.
  • hakan: muhafız'ı baştan sona yayınlayan platformun son sezonunu iptal ettiği dizi. cidden ayıp ya o kadar hevesle bekliyordum bir de.
  • oyunculuk görmek istiyorsanız izlemeniz gereken dizi. tüm oyuncular müthiş performanslar sergiliyorlar.
  • netflix'in en epik işlerinden birisi. kapıp götürüyor. müzikleri, kadrosu, senaryosu her şeyiyle on numara bir dizi. kesinlikle saygıyı hak eden kült bir yapım olup, selam çaktığı 80'lerin o kült eserleri gibi anılacak bir dizi olduğunu düşünüyorum.
  • reddit'te best of netflix diye bir sub'da denk geldigim ve ne zamandir onyargilarimdan dolayi acip bakmadigim bir diziydi glow. yani kadin amerikan gurescileri hakkinda bir diziyi neden izler ki insan diye dusunuyorsunuz aciklamasini okurken.

ancak baslikta da bahsedildigi gibi dizi adindan cok daha fazlasini vaad ediyor. bir kere oyunculuklar cok basarili. son yillarda komedyenlerden cok cok iyi oyuncular cikmaya basladi. jim carrey ornegin cok tartisilmisti eternal sunshine sonrasi. ama sonrasinda bircok komedyen * kendi dizilerini-filmlerini yapmaya basladilar. marc maron da bu isi iyi becermis.

ote yandan diziyi asil ileri goturen tabii ki kadin oyuncular. basta alison brie olmak uzere, kadin oyuncular glow'daki gures sahneleri, atlama-ziplamalar icin ne kadar calismislardir merak ediyorum. citi-piti aktristler baya baya ringlerde hoplayip zipliyorlar masallah. gurescilerin cogu ayni zamanda gercek hayattaki glow gurescilerinden esinlenmis karakter olarak. cok empowering dizi vallahi.

son olarak yine son yillarda dram-komedi arasinda kalan cemberin icindeymis gibi disindaymis gibi diziler cok tutmaya basladi. glow da yine bu isin hakkini iyi veriyor. kkk kizlarinin siyahlardan dayak yedigi sahneye ozellikle bittim. bastan sonra binge edilip izlenecek film.

bir de su mark'i oynayan rich sommer mad men'de de yine itici bir karakteri canlandiriyordu. burada da ayni. evlat olsa sevilmez bir tipi var masallah.

alison brie hayranlari ozellikle kacirmasin!
    gurescilerin cogu da gercek hayattaki glow gurescilerinden esinlenmis karakter olarak.
  • 2. sezon onayı alan dizidir aynı zamanda.
  • ilk iki bolumu ucak yolculugumu sikiciliktan kurtardi, devam eder miyim cok emin degilim ama eglenceli gibi.

yalniz bir sey soylemeden gecemeyecegim, ve hatta nasil yazilmamis hayret ettim.

dizide alison brie, kaybedenler kulubu'ndeki ahu turkpencenin aynisi olmus.
  • 3.seonda işin sov kısmından çok drama ağırlık vererek bence ortaya harika bir çıkardılar. karakterlerin hem kendileriyle hem de çevreleri ile olan çatışmaları çok güzel yansıtıldı.

--- pek spoiler değil aslında ---
    “maske takmak insana bir yüktür. hem taşıyana hem anlamaya çalışana.” demiş dostoyevski. sheila bu ağır yükü üzerindeki attı ama bash bu yükün altına kaldı.
    --- pek spoiler değil aslında ---

4. sezonu merakla bekliyorum.
  • birkaç gün önce birinci sezonunu bitirdiğim dizi. daha ilk sezonundan favori dizilerim arasına girmeyi başardı.

çok sıkı bir community hayranı olduğum için glow'u sırf alison brie* için izlemeye başladım. ilk birkaç bölüm konunun tam olgunlaşamadığından dolayı biraz durgun geçti. ancak konu oturdukça dizi o kadar güzel bir hal aldı ki eğer ikinci sezonu çıkmazsa netflix'le çok fena bozuşacağız.

--- oyuncu yorumları ---

(bkz: alison brie)

dizideki adıyla ruth wilder. namıdiğer zoya the destroyer. dizideki diğer oyuncuların alternatifleri bulunabilir ancak ruth rölünü alison'dan başkasının oynayabileceğini düşünmüyorum. rus aksanı bir insana bu kadar yakışır. bu dizi sadece alison brie'nin müthiş oyunculuğu için bile izlenir.

https://i.hizliresim.com/okayab.jpg

(bkz: marc maron)

dizideki adıyla sam silvia. kendisini ilk kez bu dizi sayesinde izleme fırsatım oldu. mimikleri, konuşma tarzı beni çok güldürüyor. kesinlikle rolüne çok yakışıyor. alison'la birlikte dizide izlemekten en fazla zevk aldığım oyuncu.

https://i.hizliresim.com/pwamda.jpg

diğer oyuncuların ismini yazmıyorum. ama emin olun onlarda rollerinin hakkını veriyorlar.
    --- oyuncu yorumları ---

bu diziyi neden izlemeliyim diye soracak olanlar için maddeler :

+ muhteşem oyunculuklar
    + muhteşem dizi müzikleri
    + gerçekten uyarlanmış güzel bir hikaye
    + 35 dakikalık ideal bölüm süresi

bu kısımdan sonra bu diziyi izlemiş olanlar için
    --- spoiler ---

orijinal glow'un bazı dövüşleri youtube'a yüklenmiş durumda. ama paylaştığım linktekini izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. sezon finalindeki usa vs ussr dövüşünü %80 oranda tekrar izlemiş oluyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=jqchnheykbq
    --- spoiler ---

son olarak glow'u bir de alison brie'nin güzel rap yeteneğiyle dinleyelim.*

https://www.youtube.com/watch?v=4awse4sfjmm
hesabın var mı? giriş yap