• cok cok anlamli sozler.
    we live under the same sun,
    we live under the same moon,
    then
    why can't we live as one?
  • 1990 yilinda tekrar kaydedilmisti, korfez savasi'na karsi bir olusum icerisinde. ise yaramisa benzemiyor.
  • 1969 yilinda john lennon ve paul mccartney tarafindan uretilen, kanada'nin montreal kentinde hotel la reine elizabeth otelinin 1742 numarali odasinda kaydedilen sarkinin adi. emì records tarafindan piyasaya surulen imagine filminin soundtrack'inde ve the john lennon collection albumlerinde bulunmaktadir.

anlami bugunlerde yine deger kazanmaktadir.
  • bir otel odasında john, yoko ve bir dolu hippiyle kaydedilmiştir. john ve yoko nun barış için protesto olarak seviştikleri zamanlarda sanırım.
  • belki de birleşmiş milletler'e küfür etmeliydi ya da şöyle seslenmeliydi onlara benzinsiz milletler.
  • sanırım kayıt sırasında davul olarak kullanılan enstrüman, bildiğimiz "masa"dır. dinlerken orada olmak, john ile yoko'nun arasına oturup, ritim tutmak istersiniz. "o" zamanın, şimdiki zamanın ve -görünen o ki- gelecek zamanın ütopik şarkısıdır, ama o gün, orada toplanan insanlar güzel insanlardı, bundan eminim.
  • benim siyasi görüşümü yansıtan john lennon şarkısı. dinlerken o kadar içten eşlik ediyorum ki.
  • nasıl olur da bunca yıl kimse sözlerini buraya kopyalayıp yapıştırmaz diye düşündüğüm muazzam şarkıdır. onlarca insan bu şarkıyı amerika birleşik devletler başkanına dakikalarca beyaz saray önünde söylemiştir. ilahi gibidir. o dakikaları youtube'da açıp izleyince bilemiyorum ama gözlerin yaşarması elimde olmuyor.

two, one-two-three-four!

ev'rybody's talking 'bout
    bagism, shagism, dragism, madism, ragism, tagism
    this-ism, that-ism, is-m, is-m, is-m

all we are saying is give peace a chance

hit it
    c'mon, ev'rybody's talking about
    ministers, sinisters, banisters and canisters
    bishops and fishops and rabbis and popeyes and bye-bye, bye-byes

let me tell you now
    revolution, evolution, masturbation, flagellation, regulation, integrations
    meditations, united nations, congratulations

john and yoko, timmy leary, rosemary, tommy smothers, bobby dylan, tommy cooper
    derek taylor, norman mailer, alan ginsberg, hare krishna, hare, hare krishna

• bilumum schlotsky's deli 'lerde görülebilecek olan, beyaz bir martı (dev guvercin) & gagasında tuttuğu zeytin dalı ve altında yazan yazı: give peace a chance.
  • sandinist daniel ortega'nin nikaragua'da tekrar iktidara gelmek icin yuruttugu secim kampanyasinin resmi sarkisidir.
hesabın var mı? giriş yap