• at etinden yapılmış köfteleri, marketten alıp 2 katına iteledikleri biraları ve en kritik yere tezgah kurmalarından gına gelmişti.
    bunları polise şikayet edecektik ama birden kafamız karıştı.
  • 6 gun once falan bunlardan biri beni delirtti.

karnım ac bayağı sabahliyoruz malum. bisküvi, kurabiye nereye kadar. yanımda da 2.5 tl var, nakit taşımayalım dedik o aralar malum olaylar var biri çalar gider. pilavcinin yanına gittim, cebimde var 2.5 tl. pilav 2 ayran da 1 tl.

-2.5 tl var ayranı 50 kuruştan verirsin artık di mi?
    +yok ayran 1 lira

ben dedim herhalde takılıyor. suratına bakıyorum gayet ciddi. gergin bir sekilde sitem ederek;

yarım bardak koy abi, yarım bardak. dedim.

adam ciddi ciddi doldurdu yarım bardak uzattı bana, baktım ayrani kaldırarak havaya. dedim abi bu 60 kurusluk olmuş ama hakkını helal edersin artık.

cevap vermedi.

edit:imla
  • 1 tane salatalığı 1 liraya, 2 dilim karpuzu 5 liraya satan uyanıklar.

"çapulcu birası bunlar gel" diye ilgi çekmeye çalışan, "ünlüymüş bu" diye maske satan, 3'ü 5 lira olan dilek balonlarını 3'ü 10'a satan tipler de cabası.

gezi'deki manavda karpuz bedava arkadaşlar, isteyen gönlünden ne koparsa veriyor. 1 liraya salatalık nedir ya, üstünde tayyip 1 tl yazıyor diye gülüp almak?

ortalık bunlardan geçilmiyor malesef. talep olması ayrı üzücü zaten.
  • ekmek parası peşindedirler. ama yerleri orası değil. direnişten önce neredeyseler orada devam etmeleri daha uygun.
  • sadece gezi'nin değil, meydanın ve hatta istiklal'in de anasını sikmiş seyyar satıcılar. gezi parkında dumandan yürüyemiyorsun, ne bok olduğu belli olmayan bir etten köfte yapıyorlar hesapta. çöpler desen yerlerde, sürekli bir 'birabirabirabira' gürültüsü ayrı dert. sattıkları bira da bi boka benzemiyor esasında. sadece huzur kaçırıyorlar. üstelik istiklal'in de canına okundu dediğim gibi. adım başı işportacı doldu, inanılmaz derecede çöp üretiyor yiyecek satanlar ve hiç de çöpe atma ihtiyacı hissetmiyorlar. dün gece istiklal'in ortasında, yerde yüzlerce midye kabuğu gördüm, adam satmış, kabukları da yere atmış bırakmış, millet üstüne basmış, öyle kalmış. asıl vatan haini varsa bunlardır anasını satayım. oradaki arkadaşlar deli gibi uğraşıyorlar ortalık temiz olsun diye, bu ibneler gelmişler 'biz kürdüz, biz bilmemneyiz' diye tribün liderini bıçaklayacak derecede gaza geliyorlar.

sikin anasını gönderin, beş kuruş kazanamasın pezevenkler. biz evimiz gibi koruyoruz orayı, bunlar ortalığın amına koymuş. bi akıllı sizsiniz amk.
  • ılık birayı 6 liraya satan insafsız mobil esnaf
  • gectigimiz gunlerde onlari parktan kovan carsi grubuna az once gozumuzun onunde satirlarla saldiran guruhtur ayni zamanda.
  • biber gazından daha beter etkiye sahip tükürük köftesi dumanını bize yediren satıcılardır. samimiyetsiz hareketlerine kıl oluyorum. 7 liraya almak zorunda kaldığım bomontiden sonra daha da bişey almam bunlardan. bi gidin bilader ya bi rahat bırakın milleti.
  • gezi parki'ndaki en alakasiz ve olmamasi gereken kisiler. gezi parki'nin tum direnis ruhunun tersine bir gorunumleri var. cogu da sivil polis olabilir zaten.
  • büyük oranı akp seçmenidir.
hesabın var mı? giriş yap