• cuma namazı'nı sadece akp'lilerin kıldığını sanan insanları rahatsız etmiştir. ben atılacak iftirayı bile hazırladım:

- gezi'de cuma namazı kılınırken ortaya geçip içki içtiler, çok mağduruz :(
  • allah'ın kabul etmesini dilediğim namazlardır. gösteriş için yapıldığını söylemek ciddi bir iddiadır. iddialar ispata muhataçtır. ispat edilemeyen iddialara ise ancak iftira denir. ayrıca unutulmamalıdır ki bir müslüman her yerde namaz kılabilir. islam'ı 4 duvar arasına sıkıştırmaya çalışmak en hafifinden islam'ı anlayamamış olmaktır.
  • geçersiz olup olmadığına herhangi bir insanın karar veremeyeceği namazlardır.
  • ağzından "şirk"i düşürmeyenlerin şirk koşmalarına sebep olan namazlardır. sen misin kimin allah rızası için kimin gösteriş için namaz kıldığına karar verecek merci? sen mi biliyorsun onların niyetlerini yoksa allah mı? bir kendi işinize bakın artık, milletin namazına niyazına karışmayın.
  • (bkz: namaz kılınacaksa onu da biz kılarız)
    "ekmeğini yemek vardı şimdi o namazın, başkasına gitti" diye düşünmüyorsundur herhalde değil mi köylü kurnazı?
    protokolüyle cami kaplayanların seçmeni olduğunuzu unutan sanmam ki çıksın aramızdan.
  • biz "ibadetini edebinle yap, şova dönüştürme" dedikçe "nafile ibadet gizli, farz olanlar açıktan yapılır ki diğer insanlara teşvik olsun" diyen insanların beğenmediği namazlardır.

ayrıca şunu sözylemezsek ayıp olacak; antikapitalist müslümanlar, insanların islama sempatiyle bakmalarını sağlamışlardır ve bu yönleriyle islam'a katkıları, din istismarcılarından çok daha fazladır.
  • söylenecek aslinda tek bir cümle var ama beceremiyor bazilari.

(bkz: allah kabul etsin)

edit: bazi kimselerce yanlis anlasilmis etryim. "lütfen şu başlığa yaz. organize olalım: taksim topçu kışlası direnişi" diye mesajlar geliyor. arkadasim ben o lafi dini istismar edenlere, gösteris icin kiliyor diyenlere yazdim. sen cok yanlis gelmissin.
  • kimseyi zerre kadar ilgilendirmeyen namazlardır.
    bazı insanların yaratmayı çalıştığı algıyı bozmaktadır bu da işlerine gelmemektedir. kimin namazı, ibadeti nasıl değerlendirilir? hangi cürretle? anlamak zor.
  • siz kimsiniz ki allah'ın adına cuma namazının "geçerliliğini" tartışma cesaretini kendinizde buluyorsunuz? ha, tamam hatırladım: kıymetlisi "reyhanlı'da ölenler en güzel yerlere gidecek" diyerek kimin cennete kimin cehenneme gideceğine karışma cürretini ve kibrini gösterenin çocuklarısınız.
  • ibadettir. peki ibadet nedir? kul ile allah arasında, allah'a karşı gösterilecek saygı, tazim ve hürmet demektir. kul ile allah arasında. bir namazın allah rızası için mi, gösteriş için mi kılındığını, bir kul bilir, bir de allah. insanın yapmış olduğu ibadetin niyeti hakkında başka bir insan tarafından yorum yapılıp, kötü gösterilmesi bence gösteriş için namaz kılmak kadar günahtır.
hesabın var mı? giriş yap