• (bkz: siksinleeeeeeeaaaaaarrrr!!!)

(bkz: siktim formatı eyledim viran)

(bkz: dayanamadım)

edit: inanılır gibi değil ama ispiyonlanmış! :) la oğlum... neyse...

siiiil bakalıım siil bakalıım entrymi siil bakalıım, kanzuk'u bırak klavyeni at, delikanlı kim bakalım...

olm şaka maka 15 gün önce doğmuş gibiyim lan
  • bir rte klasiği.

devamı da güzel "bize bazı istihbarat bilgileri gelmişti" diyor.

madem size bazı istihbarat bilgileri gelmişti de, binlerce insan orada bir kere bile çukura düşmedi sen neden bu çukura düştün?
  • bi istanbul depremi kaldı bilinmedik saatine dakkasına onu da söyleyecek du bakalım lakin şimdilik jeoloji bilgisi error error...
  • "insan söyler amk maske falan alırdık adam gibi" dediğim açıklama ya da kaş yapayım derken göz çıkarma.

bildiğiniz şeylere nasıl yaklaştığınızı reyhanlıda da görmüştük zaten.
  • rte beyanatıdır.

yalandır.

kötü bir "kriz yönetimi" örneğidir.

hatalarda tutarlı olmak, hata yapmaya ısrarla devam etmektir.

edit: imla

ve ekleme:

kardeşim, bu psikolojide yaşayan insan, hatasını kabul eder mi? sen buna inanıyor musun?

suratına tokat yedikten sonra "yanağımla eline nasıl vurdum ama!" demektir bu!
  • iki noktadan sakatlığı olan bir beyan.

birincisi bildiğin şeyi engellemediğin bir kenara, kaşıyabilecek her şeyi yapıyorsun.

ikincisi bildiğin şeyi engellemiyor ama düzgün bir savunma bile geliştiremeyip ülkenin karışmasına yol açıyorsun.

satranç oynamayı bilen yok sanırım partide... ya da yalan bir beyan; ki böyle olması daha büyük ihtimal. bu kadar danışman salak diyelim, sen necisin diye sormazlar mı adama? ben iş hayatında salak yönetici seçen liderlerin akıllı olanına rastlamadım daha.
  • hadi diyelim yedik 3 ay önceden bildiğinizi... bir anda gelişen bir eylem olmasını unutalım...

4 bini aşkın yaralıyı 40'ı aşkın gözlerini kaybedip kör olan insanları ve olaylar yüzünden canlarını kaybeden insan tek sorumlusu olduğunuzu itiraf niteliğindedir bu söylem...

olacakları önceden bildiğiniz halde(ki anlık gelişen birşey eğer polis böyle sert müdahale etmeseydi bu seviyeye gelmeyecekti) türkiye'nin her yerindeki göstericileri polise kırdırmaya çalıştınız demek ki... başbakanın bu söyleminden çıkan tek sonuç bütün olabilecekleri bildikleri halde kasıtlı olarak olayları bu seviyeye tırmandırdığıdır... yani yaralanmaların, körlüklerin ve can kaybının tek nedeni başbakandır...
hesabın var mı? giriş yap