• bir tayyip erdoğan beyanatı. tam hali için:
    ''ne yaparsanız yapın. orası için karar verdik. yapacağız.''

işte demokrasi, işte özgürlük. zaten tebaa olarak haddimize mi karşı çıkmak, haşa! ayrıca, bu çoğul eki de sizi yanıltmasın, nasıl ki papalar kendileri hakkında konuşurken 1. tekil şahıs kullanmaz, bu da aynı hesap.

edit: link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23390657.asp
  • başbakan da olsa, temelde sadece halka hizmet etmekle yükümlü bir memurun haddini aşan zırvası.
  • annem babam bile bana böyle bir söz dese yerimde duramam, millet hala bunu sorun haline getirmiyor ya ona yanıyorum. hani nerde demokrasi, halkın iradesi?

hoş irade kelimesini üç kuruşluk kömüre satan halk da bu kadar layık bir şekilde yönetilebilirdi.
  • rte'nin 3. köprü temel atma töreni sırasında yaptığı konuşmada geçen beyanat. tv bas bas bağırıyodu ben de bi yandan iş yapıp bi yandan konuşmayı dinliyodum. bu cümleyi duyunca önce yanlış duydum sandım, sonra konuşanın rte olduğunu hatırlayınca doğru duyduğumu anladım.

alenen, "siz götünüzden ikiye de ayrılsanız biz canımız ne isterse onu yapıcaz" dedi kendileri. adam bildiğin tiran olmuş gidiyor. daha da geri dönüşü olmaz bunun.
  • dağıtmış bir iktidar sarhoşu beyanatıdır. padişahım tez geber dedirtir insan olana.
  • kralda benim,sultanda benim,bin kere ölsem yine gelirim şeklindeki zihniyetin kararıdır. şunu unutmayınız ki;gün gelir devran döner.hiçbirimiz kalıcı değiliz bu hayatta.
  • orda bilmem kaç tane sütü bozuk da, adam "naparsınız yapın biz o ağaçları yıkacaz" dedi diye alkış tutuyo ya, lanet olsun ulan sizin insanlığınıza.

sabaha kadar imamlarla açılış yapın, toprak hiçbirinizi kabul etmeyecek.
  • "ne yaparsanız yapın, biz kararı verdik, verdiğimiz gibi bunu işleyeceğiz."

işine gelen konuda "halka gidelim", "referandum yapalım" diyor. şimdi neden halk yerine sen karar veriyorsun?

"eğer tarihe saynınız varsa o gezi parkı denilen yerin tarihi nedir, onu araştır bak."

"...biz orada tarihi yeniden ihya edeceğiz..."

tarihi ihya etmek ne zamandan beri avm yaparak, rezidans yaparak oluyor?

şu açıktır ki, kendileri rant ile ihya olacaklar.
  • "kim kim?" diye soru sorduran cümle.

kim kim karar verdiniz acaba? sen halkın temsilcisi değil misin? e hangi (buraya küfür gelecek) halkı oraya avm istiyor?

ağaçların kesilmesini istemiyoruz. gezi parkının yok olmasını istemiyoruz. beton yığınlarını istemiyoruz. bir de gelmiş "biz laf üretmiyoruz. biz iş üretiyoruz." diyor, biz o rantsal işlerinizi de istemiyoruz.

nasıl olsa bir yerlere 2.5 milyar ağaç diktik o zaman buradakileri yok etme lüksümüz var burayı kesip satalım mantığı, pis katil mantığı. işte bunlar hep rte.
hesabın var mı? giriş yap