• akp destekçilerinin eyelmcileri karalama ve halkta eylemcilere karşı öfke nöbetleri uyandırma çalışmalarının en önemli kalemidir
  • objektif olarak baktığımda, bir yanıyla maalesef katıldığım önerme.

gezi parkının sakinleri (onlara böyle diyorum artık :)) ya da gidemese bile olan biten her şeyi takip edenler neler olup bittiğini çok net görüyor. olayın ne olduğunu, aslında bir savaş olmadığını, ayrımcılık hiç olmadığını biliyorlar. ama yalnızca onlar biliyor.

fakat bu yaşananların mahalle aralarına yansıma şekli çok farklı. bunun hala bir chp hareketi olduğunu düşünüp "lider kılıçdaroğlu" diye nara atandan tutun da, "oyumuz az ama hepsi koyun olduğu için onları biz yönetiyoruz" diye bağıranlara kadar çok çok farklı anlayanlar var.

amacımız, "siz- biz ayrımı yok işte hepimiziz" demek ama, birileri yanlış anlayınca üstelik o yanlış anlayanlar azımsanmayacak sayıda olunca, iş çok farklılaşıyor.

bu duyduğum naraları metroda duydum ben. ama bakın başakşehir otobüsündeki amca da bunları duyuyor olmalı ki hala "türbanı yine engellemek istiyorlar" diye yorum yapıyor.

günlerdir amaç anlatılmaya çalışılıyor ama ne yazık ki, internet dışında kendimizi iyi ifade edebileceğimiz bir mecra bulunmadığından ve aslında evlerinde zor duran insanların ya da bu insanlara tamamen karşı olanların da konvansiyonel medyayı takip ettiği düşünüldüğünde sanki bir yerlere iletilmiyor gibi geliyor bu mesajlar.

bu kadar birleştirici bir hareketin, erdoğan'ın tek bir cümlesiyle, onlar- biz ayrımına dönüşmüş gibi yansıtılmasına üzülüyorum. "onlar ancak la ilahe illallah" derler diyerek başkalarının inancını küçümseyen teyzeye, "tayyip gelsin de bak hepsi nasıl çil yavrusu gibi dağılıyorlar" diyen kafaların çokluğuna üzülüyorum. yarın bir gün o metroda, akp seçmenine hakaret eden bir amcanın, yine aynı seçmen tarafından hakarete uğramasına ya da darp edilmesi ihtimaline üzülüyorum.

ya çok kötü bir yere giderse her şey diye endişeleniyorum. çözümüm de yok. sanırım en çok buna üzülüyorum.
  • antikapitalist müslümanlar da yehova şahidi zaten
  • aynı şirkette birlikte çalıştığım fetullahçı mesai arkadaşımın eylemleri haksız çıkartmak için yandaş medyada çıkan "camide alkol içtiler" haberlerini karşıma çıkartmıştır. neyseki 2 gün sonra caminin müezzini eylemci gençlerin böyle birşey yapmadıkları haberlerde çıkmıştır da insanları zehirleme operasyonu bir noktada daha yokedilmiştir.
  • koca bir yanlıştır. tam aksine, sevgi saygı hoşgörü belki de ülke tarihimizin tüm dönemlerinden daha üst bir seviyede yaşanmaktadır.
  • her zamanki gibi akp ve yandaşlarının küçücük akıllarıya süreci nasıl baltalarız oyunu. twittera iyice bir bakarlarsa başörtülülerin de eyleme nasıl destek verdiklerini görecekler. şamil tayyar da aynısı söyylemişti sonra türbanlı bir kızımız yalan söylemeyi kes diye tweet attı.
  • islam karşıtlarına ikide bir danışmaya giden, onların sözünden çıkmayan bi adamı lider bellemiş adamların üfürüğüdür.
hesabın var mı? giriş yap