• paul mccartneyin " get back to the where you once belonged " satirini kayitlar sirasinda hep yoko onoya bakarak soyledigi parca.
  • dinlerken paul mccartneynin sakallarını kulaklarımda hissedebildiğim şarkıdır..
  • nasıl bir geç kalmışlık yaşadığımı anca ben bilirim. parça 42 yıldır piyasada. ben daha yeni dinliyorum.
  • ingilizce geri donmek. adini hatirlayamadigim bir sarkisinda gecen replik beatlesin. get back joe, get back to where you once belonged..
  • 1970 tarihli let it be albümünde bulunan versionu
    "sweet loretta fart she thought she was a cleaner but she was a frying pan" ile başlayıp

"i'd like to say thanks on behalf of the group and ourselves, and i hope we pass the audition!" ve gülüşmelerle biten şarkı.

(bkz: john lennon)
  • beatles'ın son canlı performası olan meşhur rooftop konserinin hem açılış hem kapanış parçasıdır. açılıştaki mccartney şov gibidir ve şarkının get back to where you once belonged kısmını yoko ono'ya söylediğini düşündürür, ancak arkasından gelen don't let me down ise adeta john lennon'ın cevabı gibir ve sanki şarkının ortalarında bir yerde john paul'e pis bir bakış atmış gibi bir an vardır, ama belki kayıttan öyle görünmektedir kim bilir. kapanıştaki ise londra polisinin konseri durdurmak için çatıya çıkması sebebi ile kapanış parçasıdır. bunda ise bütün grup get back to where you once belonged kısmını açıkça çatıya gelen polislere söylemiştir.
  • tanım: içinde onlarca ikonik an barındıran olağanüstü bir belgesel serisi. başta paul mccartneyolmak üzere beatles'a saygım daha da katlandı.

ama şu yoko olayına dair içimde kalanları buraya dökmek istedim.

seri yayınlandığından beri twitterda bir yoko aklama kampanyası yürütülüyor. sebebi de paul'un ilk bölümde bir yerde kurduğu şu cümle: "50 yıl sonra millet beatles'ı yoko dağıttı demeyecektir herhalde, bu çok gülünç olur".

ama bence şu kısa sahne paul-yoko ilişkisini daha iyi özetliyor. https://streamable.com/nal8mv

ah be paul amca. onca kaosun içinde get back, let it be gibi şaheserler çıkarırken bir de insanı diken üstünde tutan şu tövbeler tövbesiyle uğraşmak zorunda kalmışsın.

neyse şu çatı performansını bir daha izleyim.
  • iki küsur saatlik bolumlerini geriye sarip sarip izlememe ragmen keske bitmese dedigim the beatles belgeseli. üç bölüm de ayrı guzeldi ama ozellikle rooftop sahneleri, sokak görüntüleri, stüdyo, sarkilari olusturma surecleri ahh... neyse cok güzel iste kosun izleyin. *
  • beatles'ın birlikte söylediği son şarkı olmasından mıdır nedir bana hep çok hüzünlü geliyor.

the beatles rooftop concert
  • itiraf etmek durumundayim ki, bu sarkida benim de her yerim ayri oynuyor, insani kiprastiran saga sola deplase eden bagirtan cagirtan eglencelik bi eser, tebrikleri iletmek lazim cici insan ludacris'e..
hesabın var mı? giriş yap