• tevfik fikret’in adının ve soyadının ilk heceleri adını, ikinci heceleri soyadını verir.
  • 2' nin uc, 3' un iki harfli olmasi canimi cok sıkıyor.
  • ingilizcede 1'den 999'a kadar olan hiçbir sayıda “a” harfi bulunmaz.

debe edit'i: depremi, depremzedeleri unutmayalım lütfen. bu uzun bir süreç, yardımlarınızı esirgemeyiniz.
  • eğik duran pisa kulesinin italya’da olmasından dolayı eğik yazılan harflere “italik” dendiğini biliyor musunuz ?muhtemelen bilmiyorsunuz çünkü bunu ben salladım.
  • vivaldi, öldükten sonra 200 yıl boyunca dinlenmiyor, unutuluyor. buna vivaldi silence deniyor.

link
  • bir ülkede cumhurbaşkanının damadı, uzmanlık alanı olmamasına rağmen ekonomi bakanı olabilir.
  • asla yüzü gülmeyen nemrut suratlı bahçe cini kılıklı sözde aktivist (ohhhhh kinimi kustum bi' güzel) greta thunberg'ün annesi 2009 eurovision şarkı yarışması'nda isveç'i temsil etmişti. açıkçası onun performansı da en az kızınınki kadar bok gibiydi.
  • sihirli annem’deki taci konuşuyo gibi gözüksün diye krem peynir yediriyorlarmış.
  • - ebru şallı 1999'da verdiği röportajlarda erkeklerin kendi resimlerine bakarak mastürbasyon yapmalarına olumlu bakarken 4 sene sonra türkiye'nin ideal annesi olmuştur.
    - kenan doğulu 2000'lere kadar tombalak, hımbıl ancak sempatik şarkıcı iken 5 yıllık imaj ve karizma kalkındırma planı ile kızların sevgilisi rolüne dikey geçiş yapmıştır.
    - 1991 civarlarında tekel, sigaralarla ilgili reklamlarında "değerli tiryakilerimiz" biçiminde hitaplar kullanmaktaydı.
    - körfez savaşı zamanlarında tüm medya tam anlamıyla saddam düşmanı ve abd yalakası iken aynı durum nedense 2003'deki ikinci savaşta tekerrür etmemiştir.
    - 90'ların hemen başındaki gençler dizisinde oktay kaynarca'nın sırma gibi saçları vardır.

ara ara geçmiş gazeteleri okurum da, bunlar kalmış aklımda.
  • bundan sadece 100 sene sonra şuan yaşayan ve anne karnındaki insanların ve hayvanların %99.9'u hayatta olmayacak. tüm popülasyon değişecek ve eğer sıradan biriyseniz sadece iki nesil sonra sizi anan ya da hatırlayan yakınınız olmayacak
    edit: imla
hesabın var mı? giriş yap