• büyük et parçaları satın alır, bölüp parçalar şişe takar, haşlar kızartır fırınlar, sonra daha küçük parçalara ayırıp çıplak elle yer, ardından su bardağına doldurduğu şarabı tek seferde içer ve bütün bu süreci seyirlik bir gösteriye dönüştürür. gösteriye daha sonraları kendi gibi başka erkekler de katılmış, giderek daha büyük ve daha çok satın alınan hayvan gövdelerini parçalama, pişirme ve parçalayarak yeme eylemleri bir ritüele, topluluk ayinine dönüşmüştür. başroldeki koca/baba erkeğin karısı ve kız çocukları bu gösteriye nadiren katılır, katıldıklarında ise tamamlayıcı hizmetlerde bulunarak ve koca/babanın kendilerine sunduğu parçaları yiyerek, himaye ve muhafazayı kendine misyon belleyen eril iktidarın bekasının temininde rol almış olurlar.

bir keresinde georgy karısıyla şehirde bir restorana gitmişlerdi ve adam masaya gelen porsiyonların küçüklüğü ve besinlerin sunumu karşısında gülmekten yerlere yatmıştı. bütün o düzen ve işleyişi onun zihninde külliyen bir saçmalıktan ibaretti ve alayla gülünmekten başka bir tepkiyi hak etmiyordu. kadının etten arındırılmış tüketim davranışı ve algısı ile adamın ete bürünmüş tüketim eylemi arasında uzanan o uçurum adamın beden dilinde apaçık tezahür etmişti. kadının zaman zaman adamın gösterisine katıldığı epizotlarda sergilediği edilgen ve munis beden dili ile adamın şehire inince yolunu şaşıran beden dili arasındaki tezat, seyrettiğimiz bu gösterinin basitçe bir yemek programı olmadığının güçlü bir ifadesi. gösterinin en ayırıcı vasfı ise, o devasa et gövdelerini satın alma gücünün adamdaki sürekli mevcudiyeti ve her seferinde yeniden ispatı.

carol j. adams, etin cinsel politikası, s.76.
    ----------
    iktidar sahibi insanlar hep et yemişlerdir. işçi sınıfı karbonhidratlardan oluşan bir karışımı tüketirken, avrupa aristokrasisi her çeşit etle dolu büyük öğünler yemiştir. beslenme alışkanlıkları yalnızca sınıfsal ayrımı açığa vurmaz, aynı zamanda ataerkil ayrımı da belli eder. kadınların, ikinci sınıf yurttaşların, ataerkil kültürde ikinci sınıf sayılan yiyecekleri yemesi daha olasıdır: etten ziyade sebzeler, meyveler ve tahıllar. et yemedeki cinsiyetçilik sınıf ayrımlarının altını yeniden çizerken bir de anlam sapması doğurur: tüm sınıflara nüfuz etmiş olan etin erkeksi bir yiyecek olduğu ve et yemenin bir erkek faaliyeti olduğu miti.
    ----------
  • mangal yaparken arka plandaki garajında mercedes s, bmw 7,range rover sport, can-am outlander atv bulunan alım gücü rus standartlarının kat be kat üstünde olan mafya vari rus youtube gurmesi.
  • hayalimdeki hayatı yaşayan abi, yalnız shining'teki jack nicholson gibi bir gün ailesini katledecek bir havası var, adam sofrada iken herkes bütün ailesi sadece önüne bakıp yemeğini yiyo falan, ürkütücü bir taraftan.
  • (bkz: georgy ve et) isimli kanalda videolarını türkçe dublajlı bulabileceğiniz youtube kişisi. kanal videoları mı araklıyor yoksa georgy abimiz türkiye pazarına el mi attı orasını bilmiyorum tabi.
  • iştahı olmayan çocuklarınızı izletmeniz gereken yegane kişilik.
  • fenotipi olarak bizim coğrafyadan herhangi bir insanımıza benzeyen youtuber.

rusça konuşmasa baya ahmet abi diye seslenesin gelir. ama ermeni asıllıymış. e bu ermeniler de anadolu insanına çok benziyor zaten.

her neyse, kendisi idolümdür. sırf bunun videoları yüzünden bende dağ evimde kendi imkanlarımla taşfırın yaptım. şimdilerde ara ara kebap ve hamur işi pişiriyorum. izledikçe daha alasını yapasım geliyor ama kilo olarak geri dönüyor işte.
  • yaptığı yemekleri izlerken insan kendini ortaçağda hissediyor. kuzu kızartma, şiş kebap, somon şiş, domuz kızartma, işkembe kelle vs. herşey büyük boyutlarda ve eminim çok lezzetli. abimizin elinde bazen satır, bazen balta kesiyor biçiyor pişiriyor..
  • bilhassa tandır tariflerine hasta olduğum, soğuk havadan nefret eden birş olarak beraber testiden şarap doldurmak suretiyle envai çeşit hayvanı tandırda pişirerek beraber yemek istediğim, al yanaklı ruz abi.
  • ideolüm bu herif. günlerdir yemek videolarını izliyorum. müstakil otantik evinin bahçesinde türk damak tadına yatkın yemekler yapıyor. taşfırın erkeği misali baskın abimiz tüm ailesini elleriyle besliyor. sempatik iki kızı, minnacık bir oğlu, köpeği, kedileri, tavukları, geniş bahçesi, ev yapımı şarapları ve pek göremediğimiz meçhul karısı ile imrenilesi bir aile portresi. içinde bir yerlerde doğal yaşam ve bol etli eski usul yemek yapmak olan herkes bu youtube kanalında kendini bulabilir. süper.
  • ayı, piton vs ne bulursa pişiriyor bu tipitip. 5,5 milyon takipcisi var. sikim sikim işler aq. bu youtuberliğin de iyice boku çıktı. youtuberliği para için yapmadığı aşikar. ego tatmini için yapıyor muhtemelen.
hesabın var mı? giriş yap