• ulan 2016 dedirten sarkici. 1 kisi var. herkes biliyor.

bir guzellik yapsan gider ayak ?
  • haberi tüylerimi diken diken eden, daha 1 saat önce jesus to a child eşliğinde biyografisini okuyup senelik kendisine tapınma ayinimi gerçekleştirdiğim adam. ulan bu kadar malum olur mu be?!!

gelmiş geçmiş duyduğum en güzel, en duygulu, en seksî, en yumuşak erkek sesiydi. eşcinsel olmanın köpek olmaktan farkı olmadığı bir dönemde uluorta uygunsuz yakalanıp kimseleri iplememiş, outside klibinde kendisiyle de kendisini eşcinsel diye itin bir tarafına sokmak isteyenlerle de alay etmişti. neredeyse bütün amerikan popüler piyasası "yak ırak'ı başkan, bush'un asgerleriyiz!" naraları atarken, geri kalanları ancak silahlara çiçek tıkayabilecek naiflikte tepkiler verirken ve ingiltere abd'yi baştan aşağı yalamakla meşgulken shoot the dog ile tüm dünyayı karşısına alıp "hop dedik!" demişti. freddie mercury'nin (sav) ardından -hâşâ- queen için ismi geçen belki de tek isimdi. sonradan mariah carey ve michael jackson'ın yaşadığı kavgalara öncülük edip sony müzik ile papaz olmuş, faith gibi rekortmen bir albümün ardından tüm dünyanın nefesini tutup beklediği listen without prejudice vol 1 döneminde hiçbir klipte yer almayıp hiçbir promosyona yanaşmayarak ne menem bir deli olduğunu kanıtlamış, ününüz paranız pulunuz sizin olsun, bana insanlığımı verin, demiştir. hepsi bir yana older gibi ancak göklerden inmiş olduğu söylenirse inanabileceğim mucizevi kalitede bir albüm yapmıştır. sırf bu bile tanrısal olduğuna kanıttır. yetmemiş bir de songs from the last century demiştir, patience demiştir; kalitesinden zerre ödün vermemiştir.

en nihâyetinde michael jackson'ın ardından gelmiş geçmiş en büyük erkek pop yıldızı öldü. artık sadece madonna, janet jackson ve biraz da kylie minogue var bir dönemden. erkeklerin son kalesi de gitti.

inanmak istemiyorum ya. sanki 1 saat önce burada benimleydi. daha bugün freedom 90 izledim be.
  • hem süperstar olup hem de underground kalabilen tek adem. hastasıyız ibnenin. büyük adam.
  • yillarca sadece george michael olarak bildigimiz, ama escinsel oldugunu acikladiktan sonra turk gazetelerinde daha cok "asil adi georgios kyriacos panayiotou olan guney kibris asilli george michael" tamlamasiyla yer eden sarkici. bir sey mi ima etmeye calisiyorlar acaba?
  • kendisinin hayatını kaybetmesi 21. yüzyılın en kötü dönemi diyebileceğimiz 2016'nın daha bitmedim mesajıdır.

http://www.bbc.com/news/uk-38432862
  • yaptığı 100 milyon üzerinde albüm satışı, çin de ilk konser veren batılı müzisyen olması, amerika da 6, ingiltere de ise 12 adet listelerde 1 numaraya ulaşan şarkı yapması, ingiltere de son 20 yılda radyolarda en çok şarkısı çalınan şarkıcı oluşuyla kimseyle pek karşılaştırılmaması gereken abimiz. george michael'ı kimi popstarlarla karşılaştırma cüreti gösteren beyinsizlere selam olsun !!!
  • mtv unplugged performansi gostermektedir ki:

1) muthis bir muzisyen. kurdugu orkestra, calistigi insanlar, sarkilarin orkestrasyonlari ve duzenlemeleri cok kaliteli.

2) inanilmaz temiz sarki soyluyor. her notayi dogru okuyor.

3) biraz subjektif bir konu ama -en azindan bence- harika bir ses rengi var.
  • hey gidi george michael hey.

sene 1998, ortaokuldayız,
    blue jean dergisinin yeni sayısı çıkmış, okula gelirken alınmış; haberleri hatırlıyorum,
    - godzilla filmi vizyona girmiş
    - metallica seneye türkiye'ye gelecekmiş, kesinleşmiş
    - george michael gay olduğunu açıklamış.

dikkatimi en az çeken haber george michael'in gay olduğu haberiydi ama en büyük gündem de buydu okulda, orta okullusu - liselisi tüm kızlar bir hafta yas tutmuş helva kavurmuşlardı.

careless fatiha from an old friend adamım.
  • 31 aralık 2016,saat 23.59 da dünya ya meteor çarpacak ve hepimiz geberip gideceğiz sanırım. böyle bir final yakışır 2016 ya.
    george abimize de are.
  • sosyal medya sayfasında: " şehitlerimiz var, millet elin yabancı şarkıcısına ağlıyor " diye yazanları gördüm bugün. iyi amk bundan sonra neye üzülüp üzülmeyeceğimizi size soracağız, bir şeye üzülürken aynı anda başka şeylere üzülemez mi insan ? sap var saman var. sapla samanı ayırt edemeyenler... ben adamı severdim, wham zamanından beri bilirim dinlerim. 41 yaşımdayım, klişe olacak ama onun şarkısıyla aşık oldum, onun şarkısında dans ettim . diskoların şimdiki gibi değil de gerçekten disko olduğu zamanlarda dinledik bu adamları, kadınları biz. müzik te daha güzeldi, hayat da... ne güzel günlerdi. bir çocukluk, gençlik simgem daha kaydı gitti. huzur içinde yatsın
hesabın var mı? giriş yap