• "benim gibi birini sevebilen bir kadinla ne isim var?" gibi bir cümle kurabilen muhtesem karakter.
  • paralel evrende vandelay industry'nin sahibi art vandelay olup her zaman mimar olmak istemiştir. double dip yapmayı sever. bir sırıtışı vardır kaplumbağa görse ömrü kısalır. görsel kendisini lord of the idiots olarak tanımlarken ciddidir. “if it's anybody, it's him” şeklinde özetlenebilecek karakterdir. dizi tarihinde daha cimri ve loser olabilecek karakter yoktur. seinfeld'in bana göre en vazgeçilmez kişisidir.

ayrıca he was in the pool.
  • suya girince büzüşen seinfeld adamı; karamürsel sepeti hırt..
  • " it is not a lie, if you believe it" şeklinde bir özdeyişi de vardır.
  • 9 sezon süren seinfeld serisi boyunca toplam 43 kız arkadaşı olmuş. adamı loser diye yutturdular, flamboyant striker çıktı iyi mi.
  • george costanza diziler dünyasının en hasta ruhlu, en paranoyak ve en dengesiz karakteridir. kişisel korkuları ve iç dünyasındaki fırtınaların şekillendirdiği hayatı, her zaman başına gelen talihsizlikler ve onlarla baş etme, yada baş etme gereği duymama tarzı, onu diğer tüm televizyon karakterlerinden ayrı kılan özelliklerindendir. hiç bir şey söylemeden öylece durması bile, o sırada aklından geçen binlerce hastalıklı ve dengesiz fikrin belitisi olabilir. vücudunun bir fonksiyonuymuşçasına rahat ve seri yalan söyleyebilen ve en neşeli olması gereken anlarda bile hayatı kendine zehir edebilmeyi başaran bir karakterdir. eğer olur da costanza'nın derinlerine inmek, onun kurgularla ve yalanlarla bezediği dünyasına girmek isterseniz yapmanız gereken tek şey gözlerinin içine bakmaktır. özellikle güldüğü anlarda, zaten kısık olan ve gülümserken neredeyse tamamen kapanan gözleri ve yuvarlak gözlük camlarının arkasında, aslında newman'a yüklenen şeytani ve sinsi duyguların, george tarafından üretildiğini görebilirsiniz. tüm bu özellikleriyle george bırakın seinfeld'i, tüm televizyon dünyasının en kendine özgü ve benzersiz karakteridir. jason alexander tarafından da kusursuz canlandırılan george, yüzlerce kez de seyretseniz, sizi bir şekilde avucunun içine alacaktır. ama tabii ki sonra yine bir şeyler olacak ve sizi elinden kaçıracak kendi kendine söylenerek oradan uzaklaşacaktır.
  • tr'de yaşasaydı donanımhaber'e üye olurdu.
  • costanza'nın çıktığı kişinin bir hastalığı nedeniyle bir süre cinsellik düşünmeyi bıraktığı, ve iqsunun yükseldiği bir bölüm vardır ki inanılmaz güzeldir. tabi sonunda cinselliğe döner ve tekrar salaklaşır.
  • "benim hakkımdaki gerçek düşüncelerini söylerler diye korkuyorum. kaybedecekleri ne var ki?" diye düşünüp hasta ziyaretine gitmeyen bir efsane.
  • eğer dostoyevski bir sitcom yazsaydı baş karakteri george costanza olurdu.
hesabın var mı? giriş yap