• general electricmis. hayirli olsun, gozumuz yok. bir de reklamlarinda ampulu icat eden demeselermiş. sahi ampulu edison bulmamis miydi? tabii ki bulmustu.

edit : general electric'in kurucusu edisonmus. (bkz: kendi kendine ayar veren ayar manyagi)
  • kusura bakmayın ama türkiye operasyonu insan kaynakları departmanında düpedüz anlama özürlüleri çalıştıran şirkettir. bir değil iki değil sürekli bir hata çıkıyor.
  • uzaktan hoş gelen davul sesidir.
  • pek çoğumuzun varlığının farkında olmadığı, ülkemizde pek çok alanda faliyet gösteren dev firma. bu sebepten olsa gerek türkiye'de tanıtım için çalışmalarına başlamıştır. tv de dönen reklamlarına denk gelebilirsiniz.

herşeye rağmen hala beni işe almış değiller...
  • satış sonrası mükemmele yakın destek sağlıyorlar. enka ile araları gayet iyi. 2 sene önce verimliliği arttıran bir türbini ilk defa enka ortaklığı ile hayata geçirmişlerdi. enka bir nevi tester görevi gördüğü için 10 milyon dolar civarında bir indirim de yapılmıştı.
  • general electric esittir brand killer.

satin aldigi firmalari kendine ozgu burokrasisi ile cokertir. satin aldigi firmanin degeri duser. genelde satin alimlari nakit yaparak rakiplerine goz dagi verir.
    en son edwards adli yangin sirketini 1.35 milyar amerikan dolarina aldi. tum odeme nakit olarak yapildi. simdi firmayi ge adi altinda sindirme calismalarina giristiler. ge rakipleri kisa vadede karli cikacaklarini dusunuyorlar.
  • finanstan, enerji türbini üretimine ne sektör varsa burnunu sokmuş devasa firma. özellikle enron sonrası enerji bölümü yapılanmalarını hala tam olarak becerememişlerdir.
    ayrıca
    (bkz: ge energy)
  • buzdolabını aldım deniz motoru gibi çalışıyor .. ultra sesli...
  • türkiye'deki yatırımların görünmeyen yüzü.
  • tei'ye % 46.2 oranında ortak firma. şimdilik...

düzeltme için canth'a teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap