• arkadaşlar arkadaşlar ah saf arkadaşlar.
    son 3-4 yılda her gün yenisi icad edilen bu evlilik ve çocuk bahanesiyle paraları saçıyoruz partilerinin asıl amacını ıskalayıp, gelinliği teslim alıyorum, bebeğim kayınvalideme çekmemiş oley partilerini yapan kadınlara sövüp kocalarına acıyorsunuz fakat acımayın. yanlışlardasınız.
    bu organizasyonları 100k ve üzeri takipçili hesaplar sadece reklamdan para kazanmak için uyduruyor. mantık çok basit, +150bin takipçili iremsu x markasıyla reklam anlaşması yaptı, hem ücretsiz ürüne boğulup hem de üzerine para alacak. ama aynı polyester elbiseyi, 2 giyişte dağılacak ayakkabıyı, mavi kapaklı nivea'dan bir tık daha etkili olmayan pahalı kremi her gün muz gibi eline alıp markayı etiketlerse reklamın etkisi olmaz.
    işte o yüzden bu kadınlar türlü maymunluklar icad edip aşağı, yukarı, sağa, sola link bırakarak 4000 tl net maaş alan beyaz yakalının içindeki "bu çok elzem bir şey demek ki, ben neden yapmıyorum?" butonuna basmalılar.
    böylece şanslıysa servis şanssızsa toplu taşımayla gittiği işinde ağır mobbing altında, fazla mesaisi ödenmeden, iremsu'nun 1 storiden aldığı paranın 1/5'ini almak için bir ay boyunca çalışan merve, sayfayı yukarı kaldırıp iremsu'nun üstündeki polyester elbise için 350 tl'yi, aşağı kaydırıp adi bir ayakkabı için 850 tl'yi, sağa kaydırıp babyshower partisindeki cupcake için 1500 tl'yi, sola kaydırıp başka bir takım çer çöp zımbırtı için 500 tl'yi kredi kartına 8 taksite böldürecek. böylece geçici bir sınıf atlama ilüzyonu yaşayıp 4000 tl kazanmak için ipoteklediği hayatına birkaç like ile pansuman yapacak.

günün sonunda gelinliği teslim partisi, mirasu'nun cinsiyeti partisi, kocamınki kaç cm partisi, yaşasın hiç görümcem yok partisi, bebeğim gaz çıkardı partisi, çocuğum telefon şifresini girip youtube açabiliyor partisi için binlerce lirayı saçıyor gibi görünen iremsu ve kocişinin cebinden tek kuruş çıkmadığı gibi üstüne kürekle para kapızlarlarken; olan kredi kartı borcu taksitlendirmesi yüzünden nefret ettiği bir işten istifa etme şansı bile olmayan ve çakçiki marka üzüm çekirdeği özlü yüz spreyinden de hiçbir fayda göremeyen merve'ye olacak. bu partilerin hepsi bundan yumurtlanıyor yani, ayık olun.

edit: elvin levinler diye bir tip var mesela, kocası ve kendisi hiçbir iş yapmadan bu "sağa kaydır linke tıkla" mekanizması üzerinden para kazanıp bedava yaşıyorlar. pelin akil ve kocası var, onlar da siz linke tıklamazsanız bir yıl sonra açlıktan sokağa düşerler. bu kocalar bu durumdan çok memnun. düşünsene, karını ağzı açık takip edip sürekli bir şeylere tıklayan ve parti yapmaya çalışan kerizellalar sayesinde yata yata rüya gibi hayat yaşıyorsun. hahaha.
  • bugün öğrendiğim yeni saçmalık. yemin ediyorum millet kafayı yemiş bir gün premsescilik oynamak için nereye ne para harcayacagini şaşırmış. peh.
  • eyy er milleti..burada bıd bıd edip, eleştirdiğiniz o kadınlarla evleniyorsunuz..
    "mis gibi nikah kıyarız, düz bir elbise giyinirim gerek yok şamataya" diyen kadınların da, kıymetini bilmeyip, ucuz-kolay görüp değersizleştiriyorsunuz..
    kandırmayalım şimdi birbirimizi..müstehak size..
  • evlilik arefesindeyim, dünyada bu kadar stresli ve boktan bir telaş görmedim. sosyal medya ve televizyon yüzünden herkeste bir beklenti. işin öznesi sizmişsiniz gibi ama nah sizsiniz. figüran bile değilsiniz. belirli kalıplar var siz içlerinden en canınızı az sıkacak olanı seçiyorsunuz.

şimdi bu dangalak adet de yayılacak. tıpkı kınada kına kızı, rengarenk kemer show, köpük partisi gibi. tıpkı "bride to be", "kız tarafı", "darısı başına" süsleri gibi. inanır mısınız eski model düğün fotoğrafı çektirmek istedik. dümdüz arkada fonlu. bir türlü bulamadık. niye? çünkü düğün fotoğrafı olduğu için herkes bunun artık dış çekim olmasını bekliyor. lavanta tarlalarında boğmak istiyorum herkesi.

gelin ayakkabısı bakmaya gittik dün mesela, ayakkabının duvağı vardı. nasıl bir delilik farkında mıyız? düz ayakkabı bulmamız tam 4 saat sürdü. kınada dağıtılacak kına için kese, o kesenin koyulacağı minik çanta var mesela alınacak. topluca deliriyoruz.

işin kötü tarafı da bundan kaçamıyorum. bir girdap gibi, çektikçe çekiyor. yapmadığım teferruat için kaç kere nutuk çekildi bana hatırlamıyorum. en tatlı telaşlarınız diyenlere de sövüyorum.
  • (1) kapitalizm halihazırda var olan zaaflardan yararlanan ve süreç içinde yeni zaaflar yaratan bir sistem.

(2) kendini önemli hissetmek kadının en güçlü zaaflarından biri.

(3) ilgi görmek de önemli hissetmenin en tatmin edici yolu.

(4) evlenmek toplumun kabul ettiği tek seks yapma yöntemi

(5) toplum, bilinçaltında kadının değil erkeğin seks yapmaya ihtiyacı olduğu sanrısını sürdürmekte kararlı

(6) seks erkeğin en güçlü zaafı

(7) seksi erkeğe sağlayacak kadın cinsinin evlilik sürecinde şımartılması toplumsal normlara uygun.

(8) çünkü bu sayede erkeğe ömür boyu seks sağlayacak bir kadının ikna edilmesi ritüelleştiriliyor

sonuç olarak kadın ilgi gördüğü için mutlu, kapitalizm bu zaafı paraya dönüştürdüğü için mutlu, toplum istediği şekilde seks yapıldığı için mutlu, erkek istediği zaman seks yapabileceği bir kadını eve kapadığı için mutlu.

süreç içinde taraflardan bazıları enayi yerine koyulduğunun farkına varıyor ama diğer kazançları için bu duruma göz yumuyor. dengenin şaşmayacağı kadar değişkenlerle oynayan gelinlik teslim partisi gibi sivrilikler de zaman içinde ya eleniyor yahut kültüre ekleniyor.

o yüzden dünya üzerinde her evlilik ritüeli, o yere özgüdür. sekse ulaşmanın kolaylığı, kadının toplumdaki konumu, aile yapısı, ekonomik durum, bireylerin hayat görüşü gibi değişkenler yukarıda saydığımız çıkar ilişkisinin bacaklarını güçlü veya güçsüz hale getirir. motivasyonu üreme arzusu olan bu makinenin işlemesi o kadar çok parametre ile kontrol edilmektedir ki taraflardan birinin herkesi memnun ederek sistemden çıkması imkansız hale gelir. sistem ortak çıkarların karşılanabildiği optimum noktada kalmaya devam edecektir. o yüzden beğenmeyen çeker gider bu sistemin dışında yaşar demek pek insan aklına ve hayatın doğal akışına uygun bir çözüm değildir.

tarafların tamamı bilinçaltlarında yukarıdaki şartların/kuralların tamamını kabul etmiş sayılırlar. bunu fark etmezler ama okumadan imzalanan sözleşmeler gibi bağlayıcılıklarını işler sarpa sardığında hissederler. firmalar da, toplum da, erkek de, kadın da evlilik sürecinde ve sonrasında alacaklarını ve vereceklerini vahşice değerlendirecek, gerektiğinde çıkarlarını acımasızca koruyacaklardır. medeniyet tiyatromuzun altındaki çarpıcı gerçeklerden biri de ne yazık ki budur.

bu yaptığım derinlikli tespit bugün olmakta olan ve gelecekte olacak olan tüm evlenme ritüellerini kapsayacaktır.

afiyetle yiyiniz.
  • ya o değilde bu partiye katılacak adamı nereden bulmuş ki, düğün olayları bayağı sıkıcı arkadaşlar kendiniz evleniyorsanız bile sıkıcı hele bir de düğüne gelenler için düşünün. başkasının düğününe gitmek için üç saat heba etmek bile ziyadesiyle gereksizken gelin hamamı, spası, gelinlik teslimi partisi bilmem ne kim katılıyor bu zırvalara sizin evlilik birliğiniz için milletin zamanını niye çalıyorsunuz?
  • ulan böyle gösterişe aç bir kitle görünce, bir kadro kurasım geldi.

gelinlik ve evlilik organizasyonu.

50 kişilik şakşakçı ekibi, düğün salonundan daha ucuza tutulacak bir villa bahçede danslar içkiler parti tarzında.

sonra tüm ekip o kadının mahallesine gelip davul zurna şakşak goygoy çiçekler gül dökmeler kuvvetli alkış tezavruat......

şakşakçı ekip iyi eğitilecek, sözde gelini sosyal medyadan ekleyip 1 hafta boyunca övgü dolu sözler yorumlar paylaşımlar yapılacak.

extra ücret karşılığı şakşakçı tayfa yıl dönümünde eve gelecek nasıl bir prenses ve gelin gösterişli olduğunu öve öve 2 saat boyunca anlatacak.

tüm bu olaylar video altına kayıt altına alınacak ve 1 milyon takipçili hesaplardan paylaşılacak tanıyan tanımayan herkes bu kadını görecek vay be diyecek..

tüm bu ücret organizasyonlar 50.000 tl karşılığı yapılır.

gelinlik hizmetinde extraya hizmet bedeli olarak, gelinlik altın suyuna batırılıp anlaşmalı müzeye koyulacak. bedeli 10.000 tl.

giyilen gelinlik 10 yıldır hapishanede yaşayan abazalara sırayla koklatılacak videoya çekilcek. bu extra hizmet bedeli sadece 5.000 tl
  • (bkz: o ne ki gız)

nasıl bir şeymiş merak ettirdi.

ama görgüsüzlük zor iş.
  • bu tarz etkinlikler düzenleyen kadınlarla evlenip ağlayan adama gram üzülmüyorum. çok belli ediyor bu tür kadınlar kendilerini. bu raddeye gelene kadar anlamaman mümkün değil. çift mutluysa insanların yaşam şeklinden banane hiç umrumda olmaz ama daha bu şekilde mutlu olan adam görmedim hepsi 1 yıl dolmadan ağlıyordu.

lafı isterseniz götünüzden anlayın hiç sikimde değil ama bu tür bir kere evleniyorum şımarıklık etkinliklerini çoğunlukla köyde yetişmiş kadınlar yapıyor. köy kızına övgü yağdıranlar, dizi -film etkisinde kalmış insanlar.

dipnot: işine gelince genellemenin anasını sikip işine gelmeyince "genelleme toplumsal önyargı" bıdı bıdısı yapacak amın oğulları şahlanmasın diye yazıyorum. evet bu entry anasının amı kadar genelleme içermektedir. genellemeyi bireye uygulamak yanlıştır ama bütünü tanımlamanın başka bir yolu yoktur.
hesabın var mı? giriş yap