• afiş
    az evvel show tv'de başlayan türk filmi, sözlükde pek yer edinememiş fakat çok keyiflidir.
  • kirac'in bir sarkisinin adi..

sozleri:

dışarda yağmur, içimde rüzgar
    özlüyorum seni dağlar kadar
    ellerim kanar,gözlerim yanar
    ateşim vücudumu sarar
    gel bir tanem, gel be gülüm
    gel kaderim eline bakar
    geceler uzun, her yerim hüzün
    gel yeter anam kan ağlar
    gel barışalım hayatla
    gel tanışalım baharla
    rüzgarım ol gel sabahıma
    kaderim beklemek oldu yar
    geçiyor zamanım doldu yar
  • 1976 yapimi gercekustu oyunculuklar ve senaryo ile donatilmis turk filmidir.
  • başka bir keriz silkeleme programı. reyting uğruna acıklı hikayeler yazıp gerçekmiş gibi seyirciye sunulduğunu zaten tahmin ediyorduk da bu kadar tanıdık yüzleri çıkarmak da bile bile lades olmuş. en kısa zamanda televizyonlardan toz olup gidersiniz umarım.

http://www.sozcu.com.tr/…leri/tek-turan-uc-program/

bir diğeri için (bkz: sen iste yeter)
  • apar topar isim değiştirmiş program. (bkz: asuman dabak'la hayat)
  • çocukların kavgadan sonra pişman olup birbirlerine söyledikleri söz.
  • yönetmenliğini ergin orbey'in yaptığı 1976 yapımı komedi filmi. başrollerinde müjde ar, mahmut cevher, adile naşit ve hulusi kentmen oynar.
  • sertab erener'in iki gozum isimli sarkisinin diger adidir. yada boyle bilenlerde vardir. enazindan sertab erener oyle biliyor.
  • ilkokulun sonunda kıraç’ın bu albümü çıkmıştı 1999’muş. zaten deli düş’le art arda çıkmıştı. bizim öyle bilgili çevremiz yoktu bize metallica, pink floyd tedrisatı versin ama elektrik gitarın sesine nasıl hastayım yani fark ettim ki öyle şeyleri kesin seviyorum seveceğim. kıraç’a da laf etsek de albümlerinde piyasadaki top of the pops 84 tiplerle çalışıyordu o zaman. mesela bu albümde de yavuz çetin elektro gitar çalmıştır ismail soyberk gibi çalıştığı albümleri buradan dizsek wuhan’daki yarasa pastırması yapılan wusret’lere gidecek nitelikte insanlarla kaydı yapmıştır. ton mon iyi yani.

neyse haluk levent, ayna, mayna tv’de onlar çıkınca bir 10 yaşlarında çocuk ne kadar yükselebilirse yükseliyorum. nasıl olduysa oldu bu kaset elime geçti. dayımın arabasından cebellezi etmiştim diye hatırlıyorum. zaten dayım daha straight edge türkücü. son ses izzet yıldızhan ve meydan davuluperver bir karakteri var daha çok. halâ öyledir. ben türkü pek sevmem ama bağlama hiç sevmem. hatta bir ara lise son civarı bir iki tıngırdatmıştım. allah erkan oğur’un geldiği bir konserde onunla beraber ve ona bağlama çalmayı da nasip etmişti. şimdi bireysel cancel culture’ım itibariyle ban versem de o zaman seviyordum.

neyse böyle böyle bu kıraç’ın işte çok popüler şarkıları arasında müthiş şarkıları vardır. bu şarkı mesela öyledir. mesela bir başkası da cowboy bebop soundtrack’i havası olan ve zaman albümünde bulunan sonsuza kadar‘dır.

işte ben bu şarkıyı o zamanlar dinleyince biraz keyfim kaçardı minörlüğünden gel barışalım’ın. şimdi allah devletimize hükümetimize ah partimize zeval vermesin krizden önce çok da fena olmayan bir kulaklığım vardı onu da apple vermişti zaten. onunla bu parçayı dinlerken, kıraç’ın parçada kendi kendine back vokal yaparken dağ keçisi efektini back vokalde bile vermekten çekinmediğini melediğini adeta ferhat göçer’in gırtlağında aciyeeee deliği gibi ses çıkardığını fark ettim. yaa işte has odyofil kökenli birey bir insan olarak dark side of the moon’da money’de roger waters’ın osuruk sesini değil kıraç’ın kötü mixlenmiş albümünde teke back vokalini anlayabiliyoruz ülkemizde dikkat edersek. şarkı harbi güzelmiş ama. entry bu kadar. saygılarımı sunar kayınçonuzu alnından öperim.
  • 1964 yapımı attila tokatlı filmi. başrollerini ulvi uraz ve neriman köksal paylaşmaktadır. hakkında çok fazla bilgi bulunmayan bu filmin bir güldürü olduğunu "bir dönemin anatomisi türk sineması: 1960-1977" isimli yazısında giovanni scognamillo aktarmaktadır.

yönetmenin denize inen sokak isimli 1960 tarihli bir filmi daha bulunmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap