• rap dinleyicisi sayılmam. birkaç ceza bir iki sagopa şarkısını severek dinlemişimdir, ecnebilerden biz ergenken eminem falan patlamıştı onu dinliyorduk.

sıfır bir sayesinde tanıştım, isim baştan ofsayt dediydim görünce, ama bu ülkede yapılan en iyi rapi yapıyor bana kalırsa; dediğim gibi ben rap dinleyicisi değilim ama bana dinletiyor. klipler çok iyi, beatler çok yerinde, tabanca gibi.

ama bir derdi var abinin iki şarkıdan birinde bir suçu başkalarına yükleyecekler, bize yıkacaklar, suç bizde kalacak hali var.

anladık baba suçu üstünüze yükleyecekler dikkat edin siz de az buçuk iki şarkıda bir bu tufaya gelmeyin.

güzel, devam, olmuş, yerinde.
  • liseden sınıf arkadaşım olan zat'ın sahne adı.

özünde iyi çocuktur ama "it-kopuk" tayfasıyla çok takılmışlığı vardır. babası ilkokul sınıf öğretmeni olmasına rağmen hocaların illallah ettiği türden bir öğrenciydi. ders sırasında sınıfta rap yapmışlığı çok vardır* tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi vesselam.
  • sembolizmin dibine vurmuş klibin sahibi.

amerika'da zencilerin anlatmaya çalıştığı şeyleri anlatmıştır. burada 2pac falan güzelleyip, gazapizm varoşa öykündürüyor yazmış adam.

evcil kaplanlarınızı bir gece sokak köpekleri parçalar.
  • tanimadigim bir rapci, yani boyle bir rapci oldugunu biliyorum ama ne dinledim, ne izledim.

simdi bu adam buraya soru cevaplamaya gelmis, bir adamin efendi efendi cevaplarina bakiyorum, bir de ona comar diyen yazarlarin soru ve yorumlarini okuyorum, sasiyorum, aslinda sasmiyorum, hep bildigim bir sey tekrar tekrar dogrulaniyor.

bu adam comar mi bilmem ama sizin yuzde doksaniniz comar ve ruh hastasi, isin kotusu farkinda degilsiniz.
  • "bir insanın bir insana duyduğu şu aşka bakın, sanki bir halkın tüm özgürlük umutları"
    "tabutlar kaldırılır ve çocuklar kandırılır" gibi sözlerin sahibi güzel adam ki bu sadece bir şarkısından iki cümle. bundandır ki "gazapizm sokaktır" yazılaması haksız değildir.
  • (bkz: unutulacak dünler)'in müziği aşırı tanıdık geldi bilen yeşillendirebilir mi?

tanım: ilk defa dinlediğim(sadece bir şarkısını henüz) ve şimdilik beğendiğim yeni bir albüm çıkarmış mc.

edit: 4. şarkıdayım, dayan hariç hepsini beğendim hatta "aboo bu albüm taş gibi laaan" oldum, helal.
  • radarımda olmayan, bana hitap etmeyen bir rapçiydi. son albümü hiza, trap saçmalığıyla ruhuna el fatiha okunan türkçe rapin ruhuna tekrar hayat vermiş, çok temiz sağlam bir iş olmuş.
  • aslında hiçbir şeyin faydası yok
    üç tarafı deniz, dört tarafı acı dolu bir ülkede
    memleket mi sorun?
    bitecekse bir gün hayat, isteklerin olsun, olsun

(bkz: memleketsiz)

https://www.youtube.com/watch?v=a5qi77d6oug
  • "saçım siyah kaşım siyah kirli sakal deri ceket düşünsene talk showda olmaz işte"

o da oldu harbiye'de konser de verdi. sonuna kadar hakedenlerden. ha birde benim arabam mercedes olacak demişti o da olmuştur muhtemelen.
  • genel olarak rap müziği dinlemem bazen spor yaparken vs. ama son zamanlarda bu adamı dinliyorum. genel olarak sesindeki nefreti ve şarkı sözlerini beğeniyorum.
hesabın var mı? giriş yap