• sıkı arkadaşlar, iyi bir network, aileden kalma bohem bir yaşam... ft'de "turkish singer gaye su akyol is erdoğan’s worst nightmare" başlığıyla çıkan röportaj için başka bir açıklama gelmiyor aklıma. koskoca ft'yi, hürriyet pazar'a çevirmişler çok acayip.

üşenmedim röportajı komple okudum. baştan sona palavra dolu. müziğiyle ilgili abartılı ifadeler, vıcık vıcık gezi romantizmi, anadolu rock'ı tekrar doğurmuş filan ay içim sıkıldı...

erdoğan'ın kabusu buysa ne güzel kardeşim ya, keşke bizim de böyle kabuslarımız olsa. muhabir bu başlığı atmış ama sırf dikkat çeksin diye yazdığı öyle belli ki. erdoğan'a gösterseler "kim bu ya" der eminim.

hazır kendisinden söz etmişken şunu da ekleyeyim; kılık kıyafetine ayırdığı zamanı ve parayı biraz da müziğine verse; belki internette bir şarkısı denk geldiğimde can havliyle next yapmak zorunda kalmazdım.

bu sataşmalı entry'me bir kariyer önerisiyle son veriyorum: bir dahaki yerel seçimlerde moda mahalle muhtar adayı olarak kendisine daha renkli bir kariyer planı çizebilir.

edit: abonelikle görünüyormuş röportaj, şöyle ekleyeyim: görsel

edit 2: ft'ye bak, geri vitest yapmış ahashadh başlık değişmiş "turkish singer gaye su akyol — hope and freedom" olmuş. ft'nin karizmasına atılan bir çiziktir bu. görsel
  • bu şahısla ilgili pozitif bir yorum yapmıştım ki pişman oldum. twitter'da atılan bir başlıkta "gaye su akyol, coğrafya kaderdir tabusunu yıkan kadın" olarak atfedilip haber içeriğinde "23 yıl kadıköy'de yaşamıştır" olduğu için insanlar tarafından "ee abi o zaman coğrafya kaderdir tabusunu yıkmamış?" diye eleştirilmiştir.

eleştirilere yaptığı haberden daha da saçma olan açıklaması ile "demek ki benden rahatsız olmuşsunuz sizi gibi akp'liler" yanaşması ile benden koskoca bir beyinsiz damgasını yemiştir.

illa yapılan her işe "vavvv aman tanrım, siz bu coğrafyaya çok fazlasınız!!!" diye tepki almak istiyorlar. egolarını tatmin edemeyince de "bayrakları indiremeyeceksinizzzz" diyen siyasetçiler gibi saçma sapan yerlere yoruyorlar konuyu. bu kibir ne allasen, altı üstü 2 seneye bir hiç olacak bir mavi tikli hesapsın?
  • seçim sonrası facebook hesabından yaptığı şu paylaşımla beni benden alan şarkıcı. 'çok güzel bitkiler var, hayvanlar ve güzel ülkeler.. harika insanlar, bilge fikirler, yıldızlar, uzay, seks ve aşk. gerisi hikaye.'

bu da yeni moda oldu. kafayı çeken herkes yetmişlere ışınlanıyor, kendini bilge ve şair zannediyor. ne boktan.
  • neden uluslararası arenada biraz ses yaptı diye arkasında kayıtsız şartsız durmamız gerektiğini anlamadığım şarkıcı hatun kişi.

başarısının ne kadarı pr bilmiyorum. ben bu neo-arabesk müziği dinlemeye çalıştım, zerre hoşuma gitmedi. başkalarının hoşuna gidebilir, yurtdışında böyle şeyler eksantrik geliyor, indie tayfada tutuyor. olabilir çok şaşılacak şey değil. 50 yıldır özgün müzik yapıp halk türküsü söyleyen selda bağcan avrupa'da indie festivallere çıkıyor 4-5 yıldır. coğrafya kaderdir'i yenen kadın arıyorsak, böyle bir örnek var zaten. böyle titr muhabbetine girişmesi esas itici olan şey . bırak insanlar seni nasıl bileceğine kendileri karar versin.

avrupa'da maç yapan kulüpleri milli takım gibi destekleme olayı bile 2000'lerde bitti. şu eziklikten kurtulunması lazım.
  • kadıköy tayfasının yere göğe sığdıramadığı başka bir overrated isim daha. evet canısı o kılıçla falan çok marjinalsin. hı hıığ.
  • gezi eylemleri sırasında, hayatı durdurun, işe gitmeyin, vergi ödemeyin gibi paylaşımlarda bulunup gezi üzerinden bir yıl geçmeden kelin holdingi tarafından düzenlenen yavşak festivallerinde boy gösterip albüm tanıtımı yapan kimse. dolayısıyla siyasi analizleri de boştur, manasızdır, koftidir.
  • iğrenç bir egosu olan, çevresindeki balon insanlar nedeniyle gerçek hayata dair bir bok bilmeyen, plastik insanların plastik kraliçesi
  • bbc videosunu izledim, oradan geliyorum.

epey bir şarkısını dinledim, dinleyici olarak da yorum yapabilecek noktadayım. şarkılarının değişik bir havası var, dinlerken keyif alıyorum. lakin kadında bir çiğlik var. bilhassa konuşmalarına, röportajlarına göz atınca fark ettim. oysaki müzik anlamında beni tatmin etmişti, ancak kendisini bayağı yukarıda görüyor ve mütevazılıktan pek haberdar değil gibi. tabii yapmacık mütevazılık da sinir bozucu ama kendisinin "ben kimseyi umursamam, neyden hoşlanırsam onu yaparım" minvalindeki konuşmaları oldukça sahte. zira her sanatçı ilgiden beslenir, kişi kendisini mutlu etmek için değil, düşüncelerini, söylemlerini başkası da farklı zaman dilimlerinde özümsesin diye sanat yapar, zihninin derinliklerini ölümsüz kılar böylece.

takındığı tavırlar bu sebepten ötürü anlamsız. şımarık ve ukala görünüyor.

son iki üç yılda daha popüler. belki zamanla bu durumu sindirebilmeyi başarır.
  • yaklaşık 5, 6 yıldır keşfettim ki bazı kafalar ve cool tripli topluluklarca;

zannediliyor ki yaratıcı giyim: absürd ama aynı zamanda 'seksapalite ile harmanlanmakla zorunlu' cesur post olamayan modern giyim.

zannediliyor ki karizmatik kadın: hem yıldız tilbe jargonuna sahip çıkar, hem de cümle içinde pink floydlar uzaylar şatolar unutulmuş marjinal kelimeler bulundurarak o kadar da değilim aralardayım diyerek leğenini kenara atan teyze moduna da selam çakar.

zannediliyor ki yeni bir müzik akımı: yaratıcılığa 'hortumlu flütle de şarkı yapar, arabesk de söylerim aaaaaaaaaııhh diye de bağırırım ama bu beni bir yere koymalıysa alırım eskrim kılıcımı (çünkü unutulmuş yada marjinal gözde) sözlerimde de pink floydları da unutmam' kafasıyla eskilerden toparlanmışları alakasız ve kesinlikle müzikalite olmadan bir dolaba tıkmak.

şimdi zannediliyor ki siyasi görüş yada felsefe sahibi olmak: hem burjuvanın tüm popülerlik nimetlerine atlayıp, hemde sosyal ortamda yardıra yardıra sol, komünizm kokan laflar söyleyip bilakis insanlığa yararı olmayan bir üretkenliğe doğru sürünerek popülarite aşkından maymun iştahla her dala atlayıp veya yer ayırıp hiç birinde düpedüz topluma yararı olmayan işlerle vakit kaybetmek.

zannediliyor ki yıldız tilbe ağzıyla birlikte alınan terimsel jargon: sanat yapanlarda burjuvaziyi eleştirmek için şart.

zannediliyor ki iyi eleştiri yapmak: queen ve freddie mercury gibi sahnesi iyi ve şov yaptığını zaten zaten ve zaten söyleyen ve hakkını veren ama bunun yanında üreten ve varlığının her bir yönüyle sesi, giyimi, sahnesi, şarkıları, felsefesi, hayatı ve dahasıyla en azından işine bakan sanatçıları iki kıçı kırık yorumla yerince marjinal tutumun arkasına gizlenerek popülerliği arttırma iştahı kendi zümrelerince tapınılası hale getirir insanı.

ve zannediliyorki sanat bunların bütünü.

kusura bakmasın gayesi suyu akyolu çok gördük sizden, sizin gibi sanat manyaklarından ve aydın olmayıp aydın kokusu sürünenlerden. yorum yapmışsın görüşünü belirtmişsin eyvallah diyebilmemiz için arkasını doldurman gerekir. cümle içinde pink floyd kullandın diye üç günlük hayatını marjinal yaşasan kendin gibilerden ilgi göreceksin ancak unutma bunu. sanatı kirletmeyin bari gidin kumunuzda oynayın kendi aranızda akımlar olarak gogo içip dibinizi dövdürün cool olsun kendi zevk kavramlarınızla kendinizi sabunlayın. ama buna sanat yapıyorum diyerek sahip çıkmayın. bu yazım sana ve çevreneydi. freddie yaşasaydı buna ne mi derdi?
    buyursunlar:

sen bir sülük gibi kanımı emersin
    sen yasayı çiğnersin ve vaaz verirsin
    beynimi acıyana kadar çiviledin
    sen benim bütün paramı aldın!
    ve dahasını istersin!
    senin domuzunla yanlış yöne sapmış katırın her zaman kuralları koydu!
    senin az dostlarınlan kim önde gelir?
    kovboylar ayakta ölür!
    ayrıca sen beni parçalıyorsun.
    kovboylar ayakta ölür!
    senin asla kendi kalbin olmadı.
    zevki öldür kötü adam, büyük konuş küçük kal.
    sen sadece yaşlı bir satıcı çocuksun,
    benim yerime yeni bir oyuncak mı buldun?
    benimle yüzleşebilir misin?
    ama sen şimdi hoşçakal diyip k.çımı öpebilirsin.
    iyi hissediyor musun,tatmin oldun mu?
    intihar edecek gibi hissediyor musun?
    (bence etmelisin)
    bilincin yerinde mi,
    geceleri sana can sıkıntısı verir mi?
    iyi hisseder misin?(hissederim)
    sen büyük bir patron gibi konuşursun,
    sen sıcak havayla şişirilmiş bir balonsun!
    bundan dolayı kimse sana bi' halt vermeeeez,
    sen sadece fazla büyümüş bir okul çocuğusun!
    senin domuz gibi derini soymama izin veeeeeeeeer.
    hastalıklı bir köpek,
    sen adilerin kralısın.
    bütün paranı ağızının olduğu yere koy bilge "cik"!
    sırtındaki yüzgeç anlaşmanın parçası mıydı ?(köpekbalığı)
    kovboylar ayakta ölür!
    senin asla kendi kalbin olmadı. (baştan beri)
    deli, tımarhaneye kapatılmalısın.
    gururun foseptiğinde çürüyen bir lağım sıçanısın!
    işsiz olmalıydın sen!
    kendini geçersiz ve hükümsüz kıl,
    iyi hissetmemi sağla,iyiyim!

https://www.youtube.com/watch?v=mqx-u7taepy
  • postmodern arabeskçi, dünyanın en komik müziğini yapıyor cidden. arabesk sevdiğini söylemeye utananlar için tam bir can simidi.

sürtük lafını sahiplenmesi üzerinden gelen tepkilere de "yiaa linç kültürü ama buu" diye ağlamış.

ula bu kadar hassassanız sosyal medya kullanmayın, saçma sapan bir laf ettiklerinde tepki vermek de suç oldu. her toplu tepki haksız olacak diye bir kaide mi var anasını satayım?

neyse calvin klein sponsorluğunda asitçi sinyalci zirzoplarla boş kovalamaya devam. sürtüğüz abi aynen yiaa, arkaoda'da bi bira içek mi bu arada tatlı kıs?
hesabın var mı? giriş yap