• otogargara`dan bir alıntı:

- abi bu ülkede türkici olmaktan daha kolay ne var.
    - nasıl olunuyomuş..
    - abi ne var bunda.. sözleri müziği sezen aksu yazacak, muzigi aysel gurel bualacak, düzenlemeyide garo mafyası yapti mi bitti gitti..
  • kendisiyle gecmiste yaptıgım bir roportajda, "biz istanbul gelisim olarak, muzige yeniden kalite getirmek icin geri donduk" demisti. bende dayanamayarak, "peki muzigin kalitesinin bu hale gelmesinde sizin hic payiniz olmadi mi" diye sorunca ortada soguk bir hava esmisti.
  • tayfun, nalan, ozan orhon, niran ünsal, seçil, yeşim, bendeniz, bora gencer, nadide sultan, yonca evcimik, taner gibi isimlerin ilk albümlerinde bulunmuş ve çıkışlarına büyük destek sağlamış müzisyen. 1993 yılında burak'ın da albümü kendisinin desteğiyle çıkmıştır.

250 civarı şarkıya besteci olarak katkı sağlamıştır, tespit edebildiklerim aşağıdaki gibidir:

- ajda pekkan: eline gözüne dizine dursun, doğru mu değil mi, her yaşın bir güzelliği var, oyun etti gözlerim, inanılır gibi değil, dönüyorum, bu bahar, öyle özledim ki, ölüm yok ya sonunda, aşk oyun değil, gerçek ve düş
    - akrep nalan: halikarnas
    - asya: affetmem
    - aydın: sonu yok bu aşkların, çünkü sen alçaksın, illallah, vallahi, kuşum, sultan, farkımı fark et, kanki, sana sormam mı, kumrular gibi, var mı, kıskıvrak, haydi yoluna, saat sabahın üçü, ben seninim, aşka geldim, gelin olasın, ya benim ol ya ağla, izinli hırsızım, bizim şarkımız, sana geri dönmeliyim, firardayım bu gece
    - aysu başar: günün birinde, bana geri dön
    - bendeniz: ya sen ya hiç, hayat bu boşver, sen kaybettin
    - bora gencer: öptüm seni şeker, seve seve ölürüm, kadınım, pardon yani, şu gözlere bak, sessizce çek kapıyı, oh olsun, hangi rüzgar attı seni, hazırım git hadi
    - burak: ah yanarım, senin için, hop otur hop kalk, söyletme ne olur, yandı gülüm keten helva, çal çingenem, ağlama, bir bilsen, gitme yapamam, korktuğum başıma geldi
    - burcu güneş: gönlün var mı, yaşadık bitmedi, sen de vur
    - coşkun sabah: gönül yangını, ceylanım
    - çiğdem tunç & mehmet ali erbil: biz ikimiz, değiştir, oh ninana, yalan, lay lay lom, asla, kızma birader
    - ferda anıl yarkın: canım annem
    - gülşen: eyvallah
    - güniz öner: bırakıp gidemem
    - harun kolçak: yeniden doğuyorum
    - jale: bu çocuk neden ağlıyor, bu şarkılar senin için, bir üç beş yedi, bitti tamam, çığlık çığlığa, delilik bu, dün bu zaman, gel güzelim gel, son geceler, alavere dalavere, gidiyorsun, sevdam acıyor, sarı saçlı mavişim, şerefim üstüne yemin ederim, üzgünüm, ayak sesi, olmaz olmaz, boşver, son gülen iyi güler, vur dedim öldürdün, kaderde varsa, suçlusun, çal felekten bir gece, sen yoluna ben yoluma, görürsün sen, ayıp değil ya, unutacaksan sevme, beni hatırlarsın, aşkın şarkısı, özlemem seni, ne anlarsın
    - kerim tekin: senelerce, sözüm yemindir, unutamadım, bir ölüm var
    - lale: ölmeden önce gel, öyle zor ki, senden öncesi yok, şimdi anladım
    - nadide sultan: üzül, vuslata beş kala, can kurban, dur biraz, bir kara sevda, sende gönlüm var, gel yanalım, aman aman dur biraz, ben olaydım, korkuyorum sevmekten, sevdim allah biliyor, ah denizler, bitti mi yar
    - nalan: affet, bunun adı sevda, hadi yarim, tutmayın beni, artık dönmem, yak deli gönül, sev diyemem, bırak, can suyum, kara yas, yalanmış rengi sevdaların, of aman, yenilmiş aşklar, gönül belası, ya habibi, böyle gelmiş böyle gider, sana neler oldu, kim yasaklar bu aşkı
    - nazan şoray: gözler unutsa
    - neco: layık sana, dedikodu, hayaller ve rüyalar, sevgiliye mektup, ne fark eder
    - nilüfer: sevda sardı başımı
    - niran ünsal: haktan, mahcubum, beyaz sevda
    - nükhet duru: benimle oynama, sen ve ben, aldırma, aman tanrım, leyla yine her zaman leyla, görmesin gözüm giderken
    - ozan orhon: cemile, saman alevi, canımsın canım, yammi yammi, this is my world, hava buz gibi dışarıda, hadi gel, leylekler, oldu mu şimdi, sarıl bana, yalvarma, ortada kuyu var yandan geç, aşığım, bak bana, inşallah, sorarım sana, ağlamak istiyorum, gidemem, benli, çoban yıldızı, hadi kalk gidelim, git hadi, mecburuz gülüm, çocuktum ben, affet, asla
    - pınar aylin: ağladın mı, bilmiyorsun, of çeksem
    - reyhan karaca: aferin sana, avantaj bende, gelecek yaz, geç kaldın, ağlayamam, komşu komşu hu, elin ağzı torba değil
    - samra: tam isabet, oh oh ne haber, hayriye, in misin cin misin, sevdalar, huyu kurusun, borçlusun, var mısın, deme sakın, eyvallah
    - seçil: deli olma, unutursun gönlüm
    - sertab erener: ateşle barut
    - sezen aksu: unut
    - taner: affetmedim kendimi, gönlümün sultanı, can kız, bana varacaksın, he de be gülüm, gün benim günüm, oyun oynama, bir defa öleyim, aynı perde, kaderci
    - tanju okan: ve ağlarım, siyah gözlerin, yoksun yanımda, sevdiğin kadın
    - tayfun: duman oldum, hadi yine iyisin, kendine gel, kim yanar aşkına, vay canına, kolaysa dön geri, hep sen iyi, isyanım her şeye, delirtme beni, canım bir tanem, affet, sev beni, yine doyamam sana, sıradayım, gel kaçalım, bir sen mi varsın, ara sıra aramak, deli kız, acı bana tanrım, hiç bana göre değil, ayrılığın sırası mı, boşver sen aldırma
    - yeşim: valiz, benim aşkım tehlikeli çocuk, metres, sancı, bir rüya gördüm, dinlen dinlen kaç, peşine düştüm, bimekan
    - yonca evcimik: abone, taksit taksit, şok, kıymetini bil, yaktın beni, sonbaharda geleceğim, yaşasın kötülük
    - zerrin özer: bana ne, söyleyemem, sevildiğini bil, yangınım, olamazdım senle, gül bebeğim, alacakara, sevdam kara çizgide, inatçı gönlüm, yazık, beni kaybettin, yazıklar olsun, bitti

yukarıdaki isimler dışında ilhan irem, barış manço, ali kocatepe, ali rıza binboğa, attila atasoy, ayşe tunalı, ayşegül aldinç, beş yıl önce on yıl sonra, doğan canku, emel sayın, emre gülkaya, fedon, grup net, gülden karaböcek, leman sam, mfö, mine koşan, neriman, ümit besen, yüksel uzel, zeki müren ile de çeşitli albümlerde aranjör olarak çalışmıştır.
  • fetö'nün şiirlerine albüm yapmış, türkçe olimpiyatlarında jüri olmuş ve methiyeler düzmüş kişi!
  • lise yillarimda, yaptigi dandik islerden dolayi nefret etmekteyken, bir gun emel sayin'in o eski yagdir mevlam su albumundeki guzel duzenlemelerin altinda imzasini gorup, saygi duymaya basladigim muzisyen. evet, sonralari cogunlukla piyasadaki en adi albumlere/sarkilara imzasini atip "pop coplugu"nun bugunku haline gelmesinde epey payi olmustur ama bu kesinlikle yeteneksiz oldugu anlamina gelmez. bilakis bu gibi albumlere para doken salaklar** sayesinde adamcagizin cebi para gormustur. her ne kadar dansozden bozma sarkicilara 90 60 90 her goren hayran gibi sarkilar yapmissa da, gercek sarkicilar soz konusu oldugunda olaganustu duzenlemeler cikartmasini bilir. (bkz: yalnizlik senfonisi)* (bkz: hayallerde gezginim)*

bir de, ilhan irem kendisi icin "piyasada benimle calismaya cesaret edebilen tek aranjor" der.
  • baris manco'nun son albümlerini dinlerken o sahte, dügün orkestrasindan hallice tip-tis davul düzenlemeleri ile beni deli eden müzisyen.
  • buradaki sikik herbokologların neden gömdüğünü anlamadığım besteci/aranjör. ticari işleri olmuş olabilir müzik anlamında ama melih kibar , onno tunç , timur selçuk ve attila özdemiroğlu ile birlikte türk popunun en büyük bestecilerinden biridir. eleştirenler siktirsin gitsin demet akalın tarafından söylenen serdar ortaç bestelerini bir elleri havada zıplayarak söylesin.
  • döneminde copy paste tadında fabrikasyon aranjeler yapan müzisyenlerden.
  • rhodesçu bir müzisyendir
  • organ mafyası olmak için doğmuş ama daha sektör tam yerleşmeden doğduğundan olamamış gibi bir adı vardır.
hesabın var mı? giriş yap