• kötü biri olsaydı, şirinleri göremezdi.
  • başarısızlığının en büyük nedeni istikrarsızlık olan kötü adam. planlarında bir şey kötü gittimi direk vaz geçiyo. olmaz ki böyle. bu ne maymun iştahlılıktır. oysa bir kere yaptığı hatayı bir dahakine tekrarlamasa şirinler çantada keklik olacak. çocukluğumdan beri aklıma takılmıştır bu durum yemiş bitirmiştir beni. karşıma alıp konuşmak istemişimdir hep gargiyle.
  • şirinlerden daha çok sevilen bir karakter sayılabilir. şirinler ormanda amaçsızca mavi mavi yaşarken gargamelin hayatı daha renklidir. kedisi bile vardır. şirinlerin hiçbir atraksiyonu yoktur. ayrıca kedinin çocukları hayvan sevgisinden uzaklaştıracak kötü karakter olması tuhaftır. gargamel kötü de olsa bir amaç için yaşar arada bir cadılarla görüşür, daha sosyaldir yani. sürekli yeni keşifler peşinde araştırmacıdır da.
  • geçenlerde alkislarlayasiyorum'da bir yorumda okumuştum:

"gargamel kötü biri olsaydı şirinleri görebilirmiydi, kimi kandırıyorsunuz amk?"
  • acıdığım kötü karakter. adamın üstünde yok, başında yok, yama içinde kalmış siyah entarisi. tek derdi bir şirin bulup altına çevirmek, o da hala kızının düğününde ezilmemek için. geline bir çeyrek şirin bare takabilmek için.
  • hakkındaki en acı gerçeklerden birisi öksüz ve yetim olmasıdır.
  • kendisinin özkan ugurla olan benzerligi dikkatimizden kaçmamaktadir.
  • hernekadar sirinlerle bağlantılı olsada, burnunda tomurcuk benzeri sivilce olan herkes için kullanılan takma ad. (örnek: 'mahmut olm gargamel olmussun.')
    dayanamadım yazıcam daha: aslında sirinlerdeki gargamel ii bi tiptir. ama ormanda, dandik bi kediyle gecirilen 40 sene adamcaazı biraz hırpalamıstır. beni de ormanda azman denen o kediyle 40 sene koy bi basımıza.bi de burnumda oyle bi sivilce olsun. bi de bunnar yetmezmis gibi etrafa da nasıl üredikleri belli olmayan mavi ufak yaratıklar koy. tabiki butun gun onları kovalayıp,yemeye çalısırdım. delirir insan delirirrrrrr......
  • şirinenin yaratıcısıdır kendileri. şirinler çizgifilminin oldum olası favori karakterimdir. yaratıcılığın, azmin simgesidir gözümde. hiçbir zaman yılmaz, amacı doğrultusunda durmadan ilerler. şirinleri yakalama yolunda harcadığı çabayı ve büyüleri başka şekillerde kullansa kuşkusuz milyarder olucak bir karakterdir, ama onun için paradan daha önemli şeyler de vardır.
  • gargamel aslen bir simyacıdır. şirinleri de zaten yemek amaçlı yakalamak istemez. gargamelin kazanı, yemek yapmak için değil, simya yapmak içindir. maddeleri altına dönüştürebilmek için şirin bulmak da gereklidir. o yüzden bütün bir hayatı boyunca ormada dolaşıp şirin arar. şirin'i yese ne olur zaten, dişinin kavugunu doldurmaz.
hesabın var mı? giriş yap