• 100 etmez. ama araplar ve ruslar piyasayı böyle yoğurdu. e real madridin de gücü var. istedikten sonra alır. aldıktan sonra da 2 ay içinde çıkartır parasını. benim paramla 60 mio eder. he cebinde kaç para var diye sorarsan, 6.5 liram var. ama yarın maaşlar yatıyor akıllı olun lan. adam olun.
  • britanya'ya olan bakışım değişti. sağlak olanlar ingiliz, solak olanlar galli mi? nasıl oluyor?

koskoca ingiliz milli takımı yirmi yıldır bir tane sol açık çıkaramazken, galler nasıl oluyor da sadece efsane yahut efsane potansiyeli olan sol açıklar çıkarabiliyor?

giggs, milli takımı bıraktığı için cm oyunlarının doğası gereği tekrar bir galli efsane sol kanat oyuncusu yetişiyor gibi. galler takımında başka mevkilerde yıldız yokken sadece sol ön oyuncusu yetişiyor. ingiliz milli takımına ise bir türlü ideal, idare eder, bir sol ön oyuncusu bulunamıyor.

aksan falan anlamam, kafa kağıdında yazana aldanmam, bir britanyalı'nın galli mi yoksa ingiliz mi olduğunu anlamak için topu sol ayağına atarım. soluyla önüne alıyor driplinge başlıyorsa galli, sol ayağı tahta olduğu için topu sağıyla tutmaya çalışıyorsa ingiliz, topu atana kadar bile beklemeyip bira içmeye gittiyse irlandalı, topu karşılamayıp aval aval bakıp çimlerde gezmeye başlıyorsa iskoç... kardeş burada arazi fiyatları kaçtan başlıyor diye soruyorsa türk.
  • muz orta yerine muz koşu yapan değişik topçu.
  • enteresan bir hikaye bıraktı geride. cr7’den sonra en sansasyonel transferiydi madrid’in. güzel de başlamıştı aslında ama zidane ile kimyasının uyuşmaması, golfe olan anlamsız düşkünlüğü onu buralara kadar getirdi.

bale gibileri görünce messi ve ronaldo’nun zirvede 16-17yıl boyunca tek başlarına kalması gerçekten ne kadar büyük bir şey yaptıklarını tekrar tekrar hatırlatıyor.

ne diyelim. golf kariyerinde başarılar bale.

ben seni hep kupa finalinde barcaya yay çizerek çalım atıp tek başına attığın gol ile hatırlayacağım.
  • böyle uçuk paralar hakkında atıp tutmak süper zevkli lan. herife 100 milyon euro veriyorlar. biz de tutup 20 milyon aşağı, 20 milyon yukarı yorum yapıyoruz. ulan ömrümüz boyunca sayarak bitiremeyeceğimiz paralar hakkında böyle uçsuz bucaksız sallamak şahane bir şey ya. geçen iş yerinde konusu açıldı. arkadaşın biri, "ben 40 milyon euro'dan bir kuruş fazla vermem aga" dedi. ulan bunu diyen de tavuk dönerin yanına 2. ayranı söylemeyen bir tip. ulan herif 2. ayran pintisi, tutup 40 milyon euro'yu laps diye basıyor. ulan 60 milyona çıksın diye demediğim kalmadı. yok. hakkaten 40 milyondan 1 kuruş fazla vermedi. üzerine dandik bir topçu bile vermedi. hayır überzenginliğin pintiliği de böyle oluyormuş demek. düşündüm şöyle bir, ben ne kadar veririm diye. 150'ye kadar çıkardım herhalde. neticede para benim amına koyim. koskoca rus milyarderiyim ya hayret bir şey. ya da yok lan, şeyim, arap şeyhiyim. petrolüm var varil varil. dayılarıma siktiririm lan sizi. siktirin gidin burdan. aldım gitti bale'i!!!??1
  • theo walcott'un ardından southampton'ın patlamaya hazır bombası. sol bek. 1989 doğumlu. ama şimdiden galler milli takımında formayı kaptı (mayıs ayında milli formayı giyen en genç oyuncu oldu ve mayıs ayındaki ilk maçında robbie earnshaw'a asist yaptı, sonra da ekim ayındaki slovakya maçında ilk golünü atarak en genç golcü de oluverdi). saints için de iki tane frikik golü attı. daha 18'i bile bitmemiş theo'nun arsenal tarafından kapması gibi bale'in de büyüklerin takibine girmiş olduğu şüphesiz.

heyecanla izliyoruz, youtube vasıtasıyla izleyiniz siz de. southampton fc'nin akademisine de büyük alkışlar, britanya futboluna yıldız yetiştirme işi konusunda muazzam çalıştıkları için.

bir aksilik olmazsa galler futbolunun yeni süperstarı olacak bu çocuk ve southampton'ın beklenen geri dönüşünde pay sahibi olacak. bir liverpool taraftarı olarak bunu tüm kalbimle diliyorum.

entry içi edit: tam bu satırlar yazılırken delikanlı bi frikik de norwich city ağlarına yolladı. deli oğlan vallahi!
  • almanya milli takımı'na da katkısı olmayan futbolcu. bencil pezevenk.
  • "ortalar açıyorsun, goller atıyorsun, ne diyeceksin?" şeklinde gelen soruya "e abi onları da yapamasaydım zaten tottenham'da değil beşiktaş'ta oynuyor olurdum" diyerek gelişine vuruşu direği yalamış diyenler var.
hesabın var mı? giriş yap