• dün sakar şakir'i tekrar izlediğimde beni gülmekten yerlere yatıran karakter. hele şakir otobüste hıyar yerken adamın verdiği tepkilere hastayım.
    -bak güzel kardeşim bak canım kardeşim, ben sinirli adamım, bulaşma bana, ha canım kardeşim, ha güzel kardeşim anladın mı beni!
    -hiii işemişş, şimdi yedim senii!
    gibi replikleri hafızalara kazınmıştır.
    bu karakteri oynayan amca yakın zamanda mahallenin muhtarları nda oynuyordu, geçtiğimiz aylarda da vefat etmiş. allah rahmet eylesin.

edit: (bkz: unal gurel)
  • * kuvvetli bir parmakla hayattaki tüm sorunların çözülebildiğine inanmaktadır.
    * kanuna vurup kaçmıştır.
    * kanunu itip kaçmıştır.
    * kanunu ezip kaçmıştır.
  • "benim mi gozlerim dumanli yoksa gardrop fuat mi yaniyor" repligi ve hemen ardindan beliren gardrop efendinin tipi hafizalarimizda yerini almis arkadas meclislerinde sohbetlere konu olmustur.
  • efsanevi sakar şakir karakteri..

gardırop fuat yolda sakar şakir belasıyla boğuşup, kafasına işenmiş, eli kolu sargı içinde eve gelir.. karısı kapıyı açınca; " aaa kocacım nooldu sana, kaza falan mı geçirdin?" diye sorar.. fuat'tan kısa ama bi o kadar kopartan yanıt gelir: " ondan da bok! "

bu 'ondan da bok' lafını öyle güzel söyler ki, ne zaman izlesem bana kahkaha attırır..

sahne şurdan izlenebilir.. ve hatta bütün film..
  • sakar şakir filminden bir bölüm olarak, kemal sunal bu karakteri nasıl dövdüğünü anlatırken bu karakter arkasında belirir, kemal sunal ulan size bi laf etsin yırtarım onu ben der... nası yırtarsın lan der karakter... ve tabi ki klasik kemal sunal repliği ... "işte böyle"
    - gördünüz mü nası yırttım
    - ii yırttın şakir
    - şimdi de ben seni yırtıcam!
    - ieahah kese kaadı mıyım lan ben :p
  • kendisi yüzme bilmemektedir.
  • sakar şakir filminde kemal sunal karşısındaki durumu ronaldinho ya karsi oynayan defans oyuncusu olmak ile eşdeğerdir..
  • (bkz: karbonat erol)
  • hayret kimse geçmemiş!
    neyse hızlıca geçeceğim..
    (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
    asıl gardrop fuat şudur!
    kendisi (bkz: fatih karagümrük spor) amigoluğunu yapmıştır ve dönemin, hatta kulübün efsanelerindendir.
    aralarında nasıl bir bağ kuruldu henüz bunu bilemiyorum ama sakar şakir filmi de yine burada yani karagümrük'de çekilmiştir.

bahsini geçtiğim efsane amigo ile ilgili burada da dönemlerin gazete küpürlerini vb. görebiliyoruz.

öte yandan fransızca'dan * dilimize ve kültürümüze geçmiş olan bu sözcüğün tam, doğru kullanımı da bulamamışımdır sözlük her ne kadar değiştirmiş olsa da hatta tdk * * demiş olsa da ben burada tatmin olamadım.
    ha cümle ortasında değişebilir mi bilemiyorum.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap