• oyunlarda göremediğim ve bu yüzden özlediğim son söz.
    çok uzun zamandır mgs dışında game over'ın adam gibi kullanıldığı bir oyun hatırlamıyorum...
  • gameshowun son sayısında kapakta yazmıştı bu, hüzne boğmuştu bizi.
  • (bkz: oyun bitti)
  • joker'in son yayınlanan ep'i. 4 parçayla piyasada sallamadığı insan kalmamış. üstte bir yazar bütün şarkılarında diss var falan demiş(?) kardeşim bu joker. ne yapsın melanko mu*. ayrıca sen battle rap'i çok yanlış anlamışsın.
    konuya dönecek olursak özellikle bi kıvılcım yeter ile problem çok sağlam olmuş. adeta jokzilla p7. mücadelem bitmez'i hiç sevmedim, olmamış. (bkz: göte göt demek)
  • joker'in bu gece çıkardığı ve deyim yerindeyse kültürün dümdüz içinden geçtiği yeni mini albümü, ayrıca albüm içinde 'respect' atılan tek isim fuat, türkçe rap'te uzun zamandır böylesine alfa bir hareket görülmedi.
  • "miyop olmuş gamerlar yerine, b-boyları geri verin
    idiot youtube,tiktok fenomenleri kadar umrunda değil di mi evebeynlerinin geçim derdi?
    o zaman biraz eğitim vereyim:
    tüketim çağına boyun eğmemeni söylememin olmaz ki reyting değeri
    ve nitekim popüler olmadıkça olmaz hiç gerçekten destekleyenin
    #rap, #hiphop, #joker, #beğenin
    her şeyi bir telefonla keşfetmek gerçekten dehşet deneyim"

joker - hesap verin
  • zannedildiği gibi "oyun bitti" anlamına gelmez zira oyun bitmez. oyun devam etmektedir ancak sen oyunun dışındasındır. yani, artık yolun sonuna geldin demektir.

darılmaca gücenmece yok, yalan dünya. hay'di selametlee...
  • küçükken "game bizi övdü" şeklinde yorumladığım cümle.

9 yıl sonra gelen edit: ulan ciddi ciddi bu başlığa yukarıdaki entry'nin tıpatıp aynısını yazmak için girdim.
  • tıp fakültesi'nde harika bi anıya sahip olmama neden olan cümledir.

bu olay bir şehir efsanesi gibi anlatılır durur.dönem 4 olunca stajyer olan insan daha dumura vararak çalışır. klinik bilimlerin temelini atarken feleği de şaşabilir. işte yine aynı durum vuku bulmuş. 6 haftalık kadın doğum stajına çalışan üst dönemden bir abimizhasan bozkaya'nın sözlüye girmeyeceğini duyunca onun konularına sadece yazılıya girecekmiş gibi çalışmış. yazılı günü gelmiş çatmış. bizimki rahat rahat geçmiş. ertesi gün de sözlü var tabii. yazılıdan sağ kalanları alacaklar. bu yine sözlüye de çatır çatır çalışmış. ama hasan bozkaya'nın vulva, vajina, rahim, tuba ve over hastalıkları notuna hiç bakmamış. tabi nerden bilsin başına geleceklerini...sözlü günü hocaların kapısı önünde bekleşirken ilk alınan bizim bahtsız arkadaşımız karşısında hasan hoca'yı görünce ne yapacağını bilememiş. hasan hoca soru sormaya başlamış. konu over ile ilgili imiş tahmin edebileceğiniz gibi. bu kadar sıkıştırdıktan sonra pes eden arkadaşımız herkesin duyabileceği biçimde içini dökmüş:

-game over!!

tabii kalmış arkadaş stajdan ama ne zaman bu hikaye aklıma gelse bir tebessüm beliriyor yüzümde...
  • mezar taşıma yazdırmayı düşündüğüm söz. görenler ağlamak yerine, biraz tebessüm eder hiç olmazsa.
hesabın var mı? giriş yap