• jüpiter'e gitmek için nerdeyse 4 milyar km yol katetmiştir.

bunu yaparken atmosfer dışına çıktıktan sonra 250 litre yakıt harcamıştır.

yani 1 litre mozotlan 16 milyon km gitmiş.

ben de saf saf arabam az yakıyo sanıyodum.
  • az önce ''sanildigi gibi döner türkiyede degil, almanyada bulundu'' diyerek beni dumura ugratan pro 7 programi.
  • alman televizyonlarında en sevdiğim programdır.
  • alman pro 7 kanalinda cikan ilginc bir programdir. bazi bazi brainac'a benzer, bazen de cok alakasiz ve ilginc konulari vs arastirirlar, misal en ucuza yemek nasil yenir, ya da evde parti vereceginiz zaman yapip yapamayacaginiz 10 sey nedir vs vs.

alman televizyonunun geneline gore, oldukca guzel bir programdir. yemek yaparken ya da yemek yerken izlemek icin birebirdir.
  • amerikan gps, rus glonass gibi navigasyon sistemlerine alternatif olarak geliştirilmesi düşünülen avrupai navigasyon sisteminin adı. esa tarafından sivil kullanım için tasarlanacak olan bu sistemin 2008 de operasyonel duruma gelmesi öngörülüyor.
  • avrupa birliği'ne yakla$ık 3 milyar euro'ya mal olacak dev gnss projesi.

i$ ilanları da mevcut olan web sayfası için:
    http://ec.europa.eu/…transport/galileo/index_en.htm
  • eclipse 3.5 sürümünün kod adı. tam sürümünün çıkış tarihi 26 haziran 2009 olarak planlanmaktadır.
    bkz: http://wiki.eclipse.org/galileo
  • vefat etmiş efsane ingiliz atı . muhteşem yarış kariyerinin ardından başladığı hara hayatında , en çok yavrusu grup 1 yarış kazanan aygır olma ünvanına sahip şekilde göçtü bu dünyadan . hiçbir zaman unutulmayacak.
  • almanya’da pro 7 kanalında yayınlanan lifestyle - bilim programı. genel olarak güncel konulara bilimsel açıdan yaklaşmaya çalışıyorlar. almanya’daki diğer tv programlarından genel olarak ayrışan yanı eğlendirici olması.
  • 1998 dogumlu (sadlers wells - urban sea ) orijinli. dunyaca unlu coolmore studda aygirlik yapan, dunyanin bir numarali aygiri. kisrak aşım fiyati. 300 bin ila 400 bin euro civarinda. o kadar paraniz olsada kafaniza gore herkısrak inizi cekemezsiniz bu aygira.
hesabın var mı? giriş yap