• kendisi futbolda modern tekstil teknolojilerine, dri fit'e climacool'a bireysel direnişini sürdürmektedir.
  • kendisi iyi mi yoksa kötü bir kaleci mi, gerçekten bilmiyorum. çünkü oyunundan ziyade hep pijamasıyla yer tutmuş hafızamda. bugün maçı izlemedim, fakat 3 dakika arayla, sms yoluyla yaşadığım, 2 diyalogu aktarayım konuyla alakalı;

mictian: * kiraly ölmedi mi amk?
    kisaltma kablosu: pijaması duruyor mu?
    mictian: evet.

kız arkadaş: bu macaristan'ın kalecisi ne ya böyle?kisaltma kablosu`: gri pijama?
    kız arkadaş: hee. nerden bildin? hem ne o öyle?

hayır, kız arkadaşım anlar futboldan gayet iyi. iyi bir galatasaraylı. stadda maç izlerken, koşu yapan umut bulut'u görüp, eliyle gösterip, felipe melo'ya "aç arayaaaa" diye bağırdığını duydum. fakat 1999-2000 sezonundaki hertha berlin maçlarını bilmez tabii ki. ama orayı yakalayan nesil için farklıdır o pijama. mesela iranlı, ali daei vardı, bıyıklı.

milletin forması emekli edilir ya jübilesinde, bunun da o pijaması emekli edilsin.
  • umut sarikaya tiplemesidir aslen..
  • birçok futbolseverin kendisini en çok 26 ekim 1999 hertha berlin galatasaray maçı'ndan hatırlayacağı macar kalecidir. o gün berlin olimpiyat stadı'nda koruduğu aynı kaleye dört gol birden gönderen rakip galatasaray'ın kadrosunda yer alan oyunculardan sadece emre belözoğlu aktif sporculuk hayatına devam etmektedir.

o dönemki rakipleri emekliliklerinden sonra teknik direktörlük, antrenörlük, yorumculuk, menajerlik, spor yöneticiliği gibi işler yapmışlardır. hatta fatih akyel 3 temmuz'dan önceki yurtdışı kaynaklı şike soruşturmasında tutuklanmış; hakan şükür ise bir dönem milletvekilliği yapmış, ancak 17-25 aralık sürecinden sonra partisinden istifa etmiş ve akabinde abd'ye kaçmak zorunda kalmıştır.

kendisi ise aradan 17 yıl geçtikten sonra, 41 yaşından 2 ay 13 gün almışken, 14 haziran 2016 avusturya macaristan maçı'nda hâlâ diz yapmış efsane gri eşofman altı ile stade de bordeaux'nun yeşil çimlerinde arz-ı endam edecek ve euro 2016'ya adını yazdıracaktır. hayat ne tuhaf vapurlar filan...
  • pijamasıyla kalesinde devleşen semih cumhuriyeti milli takımı file bekçisidir
  • pazardan alınmış izlenimi veren diz yapmış gri eşortman altı ile profesyonel bir futbolcudan ziyade, okul takımı kalecisi tadında bir görüntü çizen macar kaleci.
  • an itibariyle milli takimimiza karsi gri esofmani ile mucadele etmekte olan futbol emekcisi. yil oldu 2013 hala o gri esortmani ile istikrarin sembolusun gabor kaptan.
  • 15 kasım 2015 macaristan norveç maçı varmış dün. aile ziyaretindeyim. babam maça denk geldi tv'de. ikinci yarının ortaları. canlı mı bu dedi. kimin maçı dedim. (miyopum ben amk.) söyledi. canlı dedim. neyse ben uzaktan seçemedediğimden dinlemekle yetiniyorum. koşan noktalar var yeşil zemin üzerinde. spiker kiraly'nin adını söyledi. o daha ölmemiş mi dedim. babam kaç yaşında olduğunu sordu. 40 vardır dedim. sonra sordum: hâlâ uzun gri don mu giyiyor o? evet dedi. sonra ekledi: ben almanya'da galatasaray-hertha berlin maçına gitmiştim, oradaki kaleci de böyle giyiyordu. dedim ki aynı kaleci bu işte. sonra ayıldım mevzuya. sen o maça mı gittin 'lan dedim. ('lan demedim tabii, adamın götünden kan alırlar kamil kan!) gitmiş adam. helal olsum amk dedim içimden. biz ortaokul bebesiyken adam almanya'da efsane uefa kadrosunu canlı izliyormuş.

kiraly ile alakası pek az olan bu entry'mi sonlandırırken beylikdüzü'ndeki aileme selamlarımı iletiyor, yaşayan efsaneden özür diliyorum.
  • muhtemelen bugün meşhur gri eşofmanıyla euro 2016'da sahaya çıkacak 40 yaşındaki kaleci.

ilk olarak bundan 17 sene önce galatasaray-hertha berlin maçında gri tiril tiril eşofmanıyla biz futbol severlerin dikkatini çekmişti. hey gidi eşofman reyiz.
  • iyi geçmeyen ingiltere macerasından sonra eşofmanları ile birlikte 1860 'a transfer oldu. futbolu bıraktıktan sonra kaleci antrenörlüğü yapacakmış. hayret, biz tekstil işine girip hepimize bir gün kendi eşofman altını giydirir sanmıştık.
hesabın var mı? giriş yap