• linkedin'de bazi profillerde karsima cikan ama neye gore verildigi ve kim tarafindan dagitildigini anlamadigim unvan. 50 yil sonra banka memuru diye bir sey olmayacak dersek kendimizi futurist olarak tanimlayip, kartvizitimize yazabiliyor muyuz? bunun okulu sertifikasi filan mi var?

mesela is basvurusunda muhittin topalak, kazlicesme, futurist yazilabilir mi? kendi kendimize unvan verebiliyorsak yazmayi dusunuyorum.
  • gelecekçi.
  • çok sevdiğim badimin badisi.. bir nevi uzaktan akraba durumu.*
    hal böyle olunca merak ediyor insan kimmiş neymiş diye. okuyoruz biz de merakla..
  • geleceği değiştirebiliriz, değiştirmeli ve daha iyi bir gelecek şekillendirmekten sorumluyuz mottolarını hayata geçirirler (bkz: futurist manifesto)
  • dünyanın en gerzek mesleği.
  • gelecek hakkında senaryolar uzerinde düşünen kişiler.

futurist kimdir, ne yapar konusunda bir makale için ;

http://www.m-gen.biz/makaleler07.asp
  • hayatımda duyduğum en sikko unvan.
  • afedersiniz bunların türk yarakyiyenleri "2023 yılında x kişi y kullanacak", "20 seneye marsa gidiyoruz", "sanal gerçeklik ile herkes adriana lima sikebilecek" gibi boş boş konuşmaktan başka bir sike yaramazlar.

fütürist diye adlandırılan bu ayaktakımı popular mechanics okumuş süslü cv'lerden ibarettir. bu kadar veriyi posta gazetesinden bile edinebilirsiniz.

en güzeli de henüz fikir aşamasındaki teknoloji için kullanıcı veya kar forecast etmeleri, benzer siyasetçiler gibi 2023, 2071 gibi götten sayılar üzerinden enayi avlamalarıdır. yularını kim tutarsa oraya giderler, hibe peşinde koşan boktan firmalara çömerler, tek amaçları saatlik konuşma ücretlerini yükseltmek ve maslow piramitinin tepesine çıkıp içine almayı denemektir. bence alırlar da. (entry'mi fütürist bir prediksiyon ile bitirmenin gururunu yaşıyorum, artık ben de fütüristim)
  • casio'nun bir saat serisi.
  • nicki ile hayat görüşünün taban tabana zıt olduğu badi.

şöyle ki;

ben: ama bak şunu da düşünmek durumundayız....
    futurist: tamam ama takma bu kadar.

ben: ama bak gelecekte şöyle......
    futurist: tamam da rahat ol biraz....

ben: ama gelecek bik bik bik.....
    futurist: olur yaa, biraz boşver....

yani gelecek senaryoları yazan fütüristlerin aksine, yazılmış senaryoları seyreden bir futurist.

ama dinlemeyi bilir, sohbeti güzeldir...sakin duruşuyla bazen "peki o zaman" dedirtir.
hesabın var mı? giriş yap