• sosyal medyadan hem mazhar alanson’u hem özkan uğur’u hem de kendisini takip ederim. dikkat ettiğim şey ise grup üyelerinin paylaşımlarında en özenli türkçeyi kendisinin kullanmasıdır. mfö’nün disiplin tarafı olarak hep fuat güner’i görmüşümdür. bu durum düşüncemi biraz daha perçinledi.
  • naif sesli adam. john lennon gölgesinde kalan mccartney gibidir. nasıl yesterdayi paulun söylediğini çokça kişi bilmiyorsa bodrum bodrum ve vurgun yedim gibi en güzel mfö şarkılarını bu adamın söylediğini de epey kişi farketmez.
  • daha yapıcı bir insan olması salık verilen entryde, kendisine şu sözlerle hitap edilen büyük müzisyen:

--- spoiler ---
    kaç yaşında adamsın dikkat et biraz üslubuna,beğenmediysen yıkıcı değil yapıcı bir şekilde söyle. keşke senin yerine mazhar veya özkan olsaydı.sen acunun en büyük hatasısın tatlım otur sıfır. ayrıca gömleğinin düğmelerini de boynuna kadar ilikleme ben boğuluyorum izlerken.
    --- spoiler ---

ne kadar sürreal insanlarsınız yahu. sözlük değil, karikatür dergisi etkileşimli dali tablosu mübarek.
  • birçok kişiye göre mfö grubunun üçüncü adamı gibi algılanan, ama aslında birinci adamı olan kişidir. müzisyenliğini geçtim, vokalde bile mazhar alanson' dan iyidir. hak ettiği değeri görmemiş, arka planda kalmış gibi gözüken sanatçılarımızdan bir tanesi. büyük ihtimalle bu kendi nahif kişiliğinden kaynaklanmaktadır.
  • mfo'nun f'si..
  • demir demirkan'ın aşk var ya şarkısındaki ikinci vokalist ve gitarist kendisiymiş ya la. ulan yıllardır dinliyorum şu şarkıyı bir de klibini izleyeyim dedim öyle fark ettim. şansa yaşıyoruz valla*.
  • sadece ve sadece yalnızlık ömür boyu gibi bir sarkiyi yapmasi bile onu turk pop tarihinin efsaneleri arasina sokmaya yeter. gercek bir muzisyen, sempatik adam.
  • yıllarca mazhar mazhar diye inlerken, mfö'nün en önemli adamı mazhar diye dert yanarken, bir baktım ki en sevdiğim mfö şarkılarının sahibi, ve o şarkıları daha da güzel kılan vokal aranjmanlarının yaratıcısının ta kendisiymiş.

"ne güzel şarkı yalnızlık ömür boyu, ele güne karşı"; "o nasıl bir armonidir, nasıl bir anda minör * ve bir anda majör * oluverir uç oldum.." ve "son albümün en baba şarkısı silmez gibisin ne kadar da mükemmel" derken, meğer en çok onu anıyormuşum...ellerinden öpülesi, saygı gösterilesi..
  • mfö'deki en oturaklı isimdir bana göre. özkan uğur ile mazhar alanson iki farklı uçken, fuat güner aralarındaki dengedir. ancak hayranlar tarafından en az ilgi gören üyedir, çünkü aşırı bir tarafı yoktur.
  • mfö'de müzik bilgisi en yüksek olan zat söyleşilerinden anladığım kadarıyla. ama mütevazı. o yüzden unutulur gider ölünce.
hesabın var mı? giriş yap