• "sex slaves" isimli bolumu sebebiyle bir defa daha ulkemden ve ulkemdeki insan musfettelerinden utanmami saglayan belgesel serisi. aksam tv'de denk geldim izledim biraz. buradan "rus'a gittim gecen eheaheaheahe" diyen butun erkek musfettelerine lanet okuyorum.

2006 senesinde "outstanding investigative documentary" dalinda emmy almis bu bolumu merak edenler vimeo'dan izleyebilir.
  • bir pbs harikasi. film tadinda, haftalik belgeseller serisidir. belgeseller standard medyanin gundemde tuttugu konularla ilgili olabilecegi gibi, genelde bunlara on-ayak olan, ya da tamamen gundem ile alakasiz olabilir. kendi seyirci kitlesini "non fiction" okuyan sosyal kapitalistler olarak tanimlar. national geographic'in alternatif gibi gozuken misyoner tavrina nadir rastlanir. her program ayri bir editor, muhabir vs. tarafindan hazirlandigi icin standard bir lezzeti yoktur, ya da zamanla gelisir/degisir. beyin gidiklatan nadir televizyon urunlerinden. http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/
  • bir kurumda*, dış paydaşlarla* doğrudan muhatap olan ve konumları itibarıyla kurumu temsil eden kişilere* ingilizcede verilen isim. örneğin, satış ekibi, tezgahtarlar, medya eğitimi almış yönetici takımı, maliye geldiği zaman muhasebe müdürü, belediye geldiği zaman idari müdür, başbakan geldiği zaman patronun kızı frontline sayılır. türkçe karşılığı olarak "ön saflar" önerilebilir.
  • son işleri de harika yine.
    the last generation isminde, marshall adaları hakkında muazzam bir haber/belgesel yapmış olan kuruluş.

http://apps.frontline.org/the-last-generation/
  • bu isimde tatlı bir aor/melodic rock grubu var.
    başlangıç için another love adlı şarkılarını dinleyebilirsiniz.
  • bundan 2 ay öncesine kadar "frontline plus cat "yurtdışı internet sitesinden (petbucket.com) alınabiliyordu. ancak son iki siparişim parasını ödememe rağmen gelmedi. üstelik paramı da iade etmediler, yazdığım tüm mesajlar ve e-mail'ler cevapsız kaldı. acaba diyorum devletin" 22€ üzeri" internet alışveriş alım yasağı gibi birşey duymuştum ona mı takıldı..
    güncelleme: geçen hafta gelmeyen 2 siparişten biri geldi.
    güncelleme: diğer sipariş asla gelmedi. ama firma siparişi 1€ olarak ödenmiş gibi revize etmiş ve bana bir sipariş göndermiş. o da paketin içi açılmış olarak geldi. neyse ki pipetler zarar görmemiş. singapur dünyanın en dürüst iş yapan ülkelerinde 2. sıradaymış. muhtemel ne oluyorsa bizim gümrükte oluyor yine.
  • ısrarla her kliniğin köpeklere, kedilere verdiği pire ve kenelerden koruyan damladır. benim köpeğime aylarca frontline kullanmamıza rağmen pireleri gitmeyince zar zor başka bir klinikte onun muadilini alabildik. neyse stronghold kullanınca pireden eser kalmadı. hadi pirelerin direnç gösterdiğini ve kendini geliştirdiğini düşünürsek markaya çamur atmak çok da faydalı olmaz. fakat yıllar sonra köpeğimizde kene bulmamızla klasik olarak veterinerimiz frontline önerdi. işe yaramıyordu en son dedik ama bu plus'mış, çok daha güçlüymüş. biz bunun çok daha güçlü bir "zehir" olduğunu kullanınca anladık. damlattığımızdan itibaren alerjik reaksiyon gösterdi nasıl kendini oradan oraya atıyor ağlıyor falan bütün gece uyumadık, onu rahatlatmaya çalıştık. neyse sonra banyo yaptırınca rahatladı. bir başka sorun veteriner hekimin yine frontline plus'a toz kondurmamasıydı. o kadar söylüyorum yurt dışında da çok alerjik reaksiyonlar olmuş açın forumları okuyun ama yok. özetle frontline almak zorunda değilsiniz hatta daha ucuz ve daha güvenilir markalar kullanabilirsiniz.
  • kedi kopege bulasan pire, bit ve kene'nin vücuttan atılması ve daha sonra da gelecek olan kenelerin daha yumurtlamadan ölmesi icin kullanılan ilacın adı. deriye nüfuz ederek bu tür dış parazit lerden koruma saglar. damla olarak hayvanın ensesine uygulanır.60 gunde bir uygulamak yeterli olmaktadır.
  • kedi köpeğin deri altına yerleşip kene, pire vb. kan emiciyi uzak tutan bayer yapımı ilaç. bu aralar kene uyarısı ve kırım kongo kanamalı ateşi sayesinde yok satıyor. yerine muadillerine rastlayabilirsiniz. kendisi yok şu aralar.
  • wrexham in holigan grubunun ismi.
hesabın var mı? giriş yap