• indiana pacers'da işbaşı yaptığında yüzde ellinin 10 maç gerisinde olan takımı 19-16lık bir istatistikle play offa sokmayı başaran koç.
    (bkz: helal olsun)
  • bu gece mac sonunda hatali bir tercih yapti, ve sonucunda konferans finalinde ilk maci kaybetti takimi. burasi tamam ama sozde koc nedir yahu? indiana bu gece maca ciktiysa tamamen bu adamin sayesindedir, sozde koc diyeni allah carpar.
  • 194.5 alti oynadigim pacers - raptors macinda garbage time oynanirken macin bitmesine 48 sn kala `full time out' alip "gelin cocuklar bir iki hucum deneyelim" diyerek takimina bir ucluk attirip ardindan da top kendilerine gecip yeni bi hucum daha denetmek icin anlamsiz bi faul yaptirinca macin tam 195 sayiyla bitmesine neden olmustur.. picin evladina tum bunlari denemek icin 47 dk yetmemis demek ki..
  • elbette bu elindeki oyuncuların yatkınlığı ile de ilgili ama, lakers'a bu sezon hakikaten çok iyi savunma yaptıran koç. bu kadar derin kadroda rotasyon konusunun altından da başarı ile kalkıyor.
  • şampiyonluk sonrası ilginç açıklamalarda bulunan koç.

savunma odaklı oyun anlayışını yıldızlara nasıl kabul ettirdiğini, bunu başaracağına olan inancı ile mi lakers'ın bir sürü belirsizlikle mücadele ettiği bir dönemde takımın başına geçmeyi kabul ettiğini soruyorlar... cevaplıyor:

- lebron james varsa benim aklımda herhangi bir belirsizlik olmaz. ben takımın koçu olduğumda anthony davis henüz imzalamamıştı, takımın kadrosu belli değildi. farklı bir kadroya dönüştük fakat ben lebron james'e her zaman inandım. o, basketbol evreninin gördüğü en büyük oyuncu. eğer bunu bildiğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. her gün onun etrafında olana kadar, ona koçluk yapana, onun zekasını, oyuna adapte oluşunu, takıma liderlik edişini görene kadar, bildiğinizi sanıyorsanız, bilmiyorsunuz...."
  • los angeles lakers'ın çiçeği burnunda yeni koçu. her ne kadar magic kariyeri istediği gibi gitmese de lakers için nispeten yerinde bir hamle olacaktır. asistan koçunun da jason kidd olması bir o kadar da sıkıntılıdır.

https://twitter.com/…nba/status/1127362449819103233
  • scott skiles* faciasından sonra orland magic'in başına geçmiştir. 2011 yılında jim o'brien'dan devraldığı indiana pacers'a benzer bir senaryoyla geldi magic'e. son derece potansiyelli bir takım için doğru bir tercih olduğu kanaatindeyim. pacers'ı adam etmişliği var aynı şekilde orlando magic'i de iyi yerlere getirebilecek kapasitede. hiç gerek yok david blatt'lerle falan macera aramaya.
  • gerizekalı orlando magic yönetimine kurban gitmiş koç. çok iyi koç falan demiyorum ama tobias harris, victor oladipo ve elfrid payton üçlüsünü iki sene içinde terrence ross + 2018 2.tur hakkına dönüştüren bir camianın byron scott gelse onu bile kovmaya hakkı yok. olan aaron gordon'a oluyor valla yazık günah.
  • yeni dönemde de pacers koçu olacaktır. yeni asistanı ise brian shaw.

http://hangtime.blogs.nba.com/…ch/#?ls=iref:nbahpt1
  • üç yıllığına los angeles lakers ile anlaştığını yazdı woj. jason kidd de yardımcılarından birisi olacak.
hesabın var mı? giriş yap