• yiyecek konusunda kesinlikle harrods dan daha seçici olan mağaza. raflardaki zeytinyağlarının, peynirlerin, balların, çayların, şarapların çeşitliliği insanın başını döndürür. hele bir de bu mağazanın çeşitli yiyecek kombinasyonlarından oluşan sepetleri vardır ki, insan sadece bakarak bile doyabilir...tabii fiyatları 500 pound a kadar değişir....
  • seneye 300. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan marka.. ismi "büyük britanya" ismi ile yaşıttır.. dolaşımda hayli fazla sayıda vintage ürünü olduğunu tahmin ediyorum.. ben de bundan yıllar önce mağazadan 250 gr.'lık bir çay kutusu almıştım, jelatinini dahi açmadım, halen kütüphanemdeki biblolar arasında sessizce durur.. altında ise şöyle yazar: best before end 03/95
  • çok güzel çaylara sahip bir marka. özellikle meşhur çaylarını beraber sattıkları setleri harikadır. demleme çay kutularını taşıması zor olsa bile poşet çaylardan oluşan assortment kutuları alınasıdır. tavsiyem 60lık veya 120lik kutulardan almanız. her gün 1 kere içseniz bile uzun süre idare edecektir. bardak başına maliyeti 1 lira civarında oluyor. ayrıca ürünlerini heathrow free shoplarında bulabilirsiniz. yanına walkers'ın efsane kurabiyelerinden almayı da unutmayın.
  • green parktan picaadilly circusa yürürken sagda kalan harika tarihi sarkuteri. sadece neler varmis bakmak icin bile olsa gezmelisiniz. mutlaka kek-pasta-cikolata-gin-sarap-peynir tadacak stand koyuyorlar. bir sey almasaniz bile tadina bakin cok lezzetli ve kaliteli urunler satiliyor.
  • londra'nin eskilerinden sik bir sarkuterimsi,guzel kahvaltilari da vardir.hos kavanozlarda cay,recel satarlar,evimizdeki raflarin gulu olurlar.
  • çeşit çeşit çay olan kutusundan almıştım, en güzeli royal blend.
    kral bi adam olduğum için olacak en çok onu beğendim.
  • özellikle earl grey ve şeftalili çayına bayıldığım ama 125gr a da 8,5£ vermek istemediğim hadi dayanamayıp versem bile kaşımın gözümün seyirip ülkede çay mı bitti diye söylendiğim londra piccadilly cad. üzerindeki harikulade mekan.
  • turuncu-turkıaz renkli kutusunda “stem ginger” adıyla satılan zencefilli bisküvileri başlı başına olaydır. insan yediğinde ve hatta yedikten 10 dakika sonra bile zencefil tadı hala damakta kaldığı için, vay anasını diye kendi kendine şaşıp kalıyor.

şaka değil, sırf o bisküviyi almak için londraya gidilir.
  • piccadilly'de uğramadan geçmemeniz gereken yerlerden biri.sırf o kutuları,kavanozları için bile çay,kahve,reçel,bisküvi vs almaya kalkabilirsiniz aman kendinize hakim olun.
    ben o çayları bisküvileri alıp saklayanlardan olamadım hiç. hepsini afiyetle yedim içtim ama şahane kutuları duruyor tabi.
    oldu ki vaktiniz yok o zaman st pancras ve heathrow'da da şubeleri var,benden söylemesi.
  • geçenlerde hediye olarak bunların salted caramel biscuits'i geldi bana. çıldırıyordum. lezzet akıyordu dilimden boğazıma doğru. kutu biteli çok oldu ama şu an bile dilimde hissediyorum tadını resmen. olur da yolunuz düşerse oralarda mutlaka deneyin ya da isteyin birilerinden. altı üstü bisküvi demeyin, değil çünkü. *
hesabın var mı? giriş yap