• hele iki r'lisini izle balkonu su basar.
  • --- spoiler ---

bir arkadaşımla bu film hakkında konuşuyoruz. dediki jenny de oğlunu forest a bıraktı kimden peydahladıysa ona bıraksaydı. dedimki o çocuğu zaten foresttan peydahlamıştı.dediki ne alaka onların arasında bir şey geçmedi. dedimki nasıl geçmedi geçti ya sen nerden izledin. dediki tam hatırlamıyorum ama tv den galiba . dedimki kesmiş olmasınlar, sonra ikimizdede bir kahkaha baş gösterdi kız bunca zaman o çocuğun başkasının olduğunu sanmış.
    --- spoiler ---
  • sanırım filmde bir kaç kere söylediği bir replik var ki çok önemlidir:

--- spoiler ---

life is like a box of chocolates. you never know what you're going to get?
    --- spoiler ---

bizdeki "hayırlısı olsun" ifadesinin daha düşük versiyonu. akışına bırak, kadere inan, allaha emanet ol vb. gibi teslimiyet içeren ifadelerin giriş versiyonu gibi.

ne olursa olsun, anadolu medeniyetlerin beşiği, burada ciddi bir yaşam deneyimi ve birikimi var. bizden teslimiyet ya da oluruna bırak çıkıyorken, onlar bu işi halen çikolata kutusundan ne kadar alamayacaklarını bilip bilmemeleri ile ölçmekteler.

işte tam olarak bu yüzden bilimde daha da ileri gittiler. ama tam da bu yüzden bazı şeylerde pek de ileri gidemeyecekler. belki de gidecekler.
  • "jenny benim ilk arkadaşımdı. ona aşık oldum. akıllı bir adam değilim, ama aşkın ne olduğunu çok iyi biliyorum."
  • orman mühendisi bir gencin hikayesini anlatan film. 17 dalda oscar'ı vardır. genç forest'ın nottingham forest'ta amerikan futbolu oynadığı yıllar filmin en güzel bölümüdür. run forest run!
  • tom hanks’in bütün filmleri çok başarılı. en unutulmaz ve bir çok kez izlenebilecek filmlerinden birisi de ‘forest gump’. çok iyi bir başarı öyküsü. azmin önünde hiç bir engel olmadığının, bıkmadan usanmadan uğraştıkça neler elde edilebileceğinin öyküsü. günümüzde bu kavram için bir sürü kişisel gelişim kitapları blablabla var ama bıktık yalan dolu bu kapitalizm kitapları ve konuşmacılarından! ama bu film efsane..
  • dün izlediğim film. güzel bir giriş müziğiyle film sizi hemen ta en başında etkiliyor, daha sonra zeki olmayan kahramanımızın yürek burkan hikayesini dinlemeye başlıyoruz. her ne kadar zeki olmasa da birçok konuda yetenekli olan forest gump insani özellikleri (karşılıksız sevgi, verdiği sözü tutma, fedakarlık...) ile kendini bize daha çok sevdiriyor ve düşündürüyor acaba insanoğlu yalan atamayacak kadar zeki olsaydı neler olurdu diye.

ben filmi çok beğendim ama tek rahatsız olduğum konu nike reklamı oldu aynı ayakkabı ile kahramanımız uzun süre amaçsızca koştu, keşke hiç reklam almasalarmış neyse o zamanlar youtube yoktu böyle reklam verilirmiş herhalde diye diyip söyleyeceklerimi noktalayayım.
  • en sevdiğim film, en sevdiğim şarkı da comfortable numb.
  • bu filmdeki jenny de tam bir skyler white vakasi.
  • "hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağını asla bilemezsin"
hesabın var mı? giriş yap