• yalnız floki'nin karısıyla yaşadığı diyaloğun context'i (bağlam) de önemli.

floki durup dururken "bu evlilikte mutluluğa hapsoldum" demiyor. o bölümde vikingler ingiltere'ye savaşa gidecekler ve dizideki hemen hemen tüm erkekler eşleriyle veya sevgilileriyle kavgalı oldukları için güle oynaya cepheye gidiyordu. floki karısını geride bırakıp cepheye gitmeyi içine sindiremiyordu ve "keşke benim de evliliğimde sorunlar olsa da ben de gözüm arkada kalmadan güle oynaya savaşa gitsem" diye düşünüyordu.

zaten ertesi bölümde erkekler savaşa gidince köye adnan hoca kılıklı harbard geliyor ve köydeki evli kadınların çoğunu (helga hariç) teker teker "kutsal dokunuşuyla" şereflendiriyor.
  • yobaz ve taş kalpli ama en az ragnar kadar ilginç bir karakterdir.
    karısı helga ile diyaloğu şurada yazdığım davranışın birebir örneği. mutluluktan korkan, mutsuzluğa mahkum bir yaşam.

floki : we are such a happy family.
    helga : and what is wrong with that, floki?
    floki : families are not happy.
    i feel trapped, in all this happiness.
    i feel trapped, helga.
    helga: we do not want to trap you floki.
    if you want to leave us, you should leave.
    floki : you're too reasonable helga. it doesn't help. why are you not angry with me?
    helga: yes i am angry with you floki. but it doesn't help either.
    where are you going?
    floki: away. just away. you're horribly good, helga!
  • vikinglerin deli emin'i olan karakter.
  • " din elden gidiyorun " vikings temsilcisi. çok seviyorum o ayrı.
  • troll bence bu. dizinin sonunda bir orman trollü olduğunu anlayacağız. sonra kilise yakmalı black metal falan çıkacak ileriki yıllarda.
  • vikings'in açık ara en aşmış karakteri...
  • gülüşüyle gönüllerde taht kurmuş muhteşem karakter.

(bkz: ihi ihi hi)
  • vikings dizisinin en ilgi çekici karakteri. ormanda gezer. ağaçlara dokunarak onlarla konuşur. bir bakışta gemi yapımına en uygun ağacı bulabilir. bununla kalmaz bitkilerin ve güzel kadınların dilinden anlar. adeta lokman hekimin iskandinav şubesidir.
  • --- 2x10 spoiler ---

2. sezon finaliyle kendisine ettiğim küfürleri tek tek geri aldığım vikings karakteri.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap