• biraz californication cakmasi olan dizi.
  • --- spoiler ---

içerisinde bir çok klişeyi barındıran amerikan dizisi. ana karakterlerimizin hiçbirinin işi gücü yok, çalışmıyorlar. yaşadıkları yer ise dükkan ve ev kiralarının alıp başını gittiği lüks bir yer. zorlama pek de inandırıcı olmayan ana konunun etrafında gelişen olayların da tutarlılığı yok. dizide herkes birbirine yalan söylüyor, en çok kullanılan kelime ise sanırım "sorry", karakterlerin birbirinden bu kadar özür dilediği başka bir yapım daha görmedim, özür diliyorlar ve ondan sonra istedikleri naneyi yemeye devam ediyorlar.

californication ile kıyaslayanlar olmuş, californication benim gibi geniş mideli biri için bile uç bir diziydi, çarpık ilişkiler, seks, pedofili, seks, daha da seks falan derken artık midemin kaldıramadığı noktada bırakmştım, flaked ise nispeten daha hafif. gerçi kardeşini öldüren adamla gönül ilişkisi ne kadar sağlıklı tartışılır.

asıl pek sevmememin nedeni ise sanırım karakter gelişimlerinin verilememiş olması, aynı karakter tutarlı olmayan şeyler yapabiliyor, sözde insanlara yardım eden baş karakterimizin kendine faydası yok, kahve parası olmayan adamın hiç çalışmadan venice gibi bir yerde 18 ay yaşadığına şahit olduk.

will arnet'i let's go to prison'dan beri takip ederim, çok nitelikli bir oyuncu olmasına rağmen komedi namına verdiği hiçbir şey yok, halbuki bu oyuncudan daha verim alınabilirdi, biraz ağır abi takılıyor ortalıkta, kasıntı yani bildiğiniz. halbuki let's go to prison devamı bir karakter olarak düşünülseymiş daha güzel bir iş ortaya çıkabilirmiş. izleyenler bilir onda da hapse düşen kahramanımızın komik olayları anlatılıyordu ve gerçekten eğlenceliydi.

kısacası gelecek bölümü iple çektiren bir dizi değil.
    --- spoiler ---
  • drama ve mizahın süper harmanlandığı, los angeles venice'te geçen güneşli, şortlu, gamsız hayatlar ve çıkmazlarını işleyen bir dizi. henüz ilk sezonu yayınlandı, ilgili sitelerde torrentleri mevcut ve stremio gibi downplayerlar ile keyifle izlenebilir.

will arnettı arrested development ve bojack horseman'dan tanıyanlar bunu kaçırmamalılar. bu seri de ikisinden de oldukça etkilenmiş bir olay örgüsüyle başladı. nadiren yapıma alınan durum - absürt komedi ihtiyacı hissedenler kafalarını uyuşturmak ve başka bir gerçeklik görmek isterlerse doğru yerdeler.

bugün 20 mart pazar, ülkemizde bomba alıştırmaları başladı, evlerine hapsolmuş, tüm saçmalıklarıyla gündemi artık takip edemeyen ve elinden hiç birşey gelmeyen biz türk gençliğine bu dizi güneşli bir çıkış kapısı.
  • 2. sezonu (6 bölüm) az önce bitirdim, bu dizinin çok aynı bir havası var, kendini izlettiriyor,
  • beynimin algılama problemi yaşadığı ve fazlasıyla bunaldığım şu dönemde izlediğim, yormayan, bunaltmayan bir dizi. başarılı buldum mu, hayır. ama izlerken de sıkılmadım. bölümler yarım saat, benim için çok ideal.

hikayenin geçtiği yer çok güzel. insanda gevşeme hissi uyandırıyor. bir de o gün batımları yok mu, insana hayaller kurdurtuyor.

yoklukta gider dizi.
  • hayatın içinden konusu ve samimi karakterleriyle sade ve yormayan bir dizi. bu dizide büyük entrikalar, çetrefilli olaylar, "acaba sonunda ne çıkacak" gibi beklentiye gireceğiniz bir kurgu yok. fakat beni ilginç bir şekilde içine çekti dizi, merak ettiğimden değil karakterlerini ve iddiasız havasını sevdiğimden keyifle izliyorum şu an. bir de arkadaşlık temalı yapımlar pek yok şu sıralar, bu dizi bu açığı kapatıyor az da olsa.

kusurlu karakterler, iyilik kadar kötülük de yapan arkadaşlar, yaralı geçmişler, çekici bir venice beach havası ve harika indie müzikler. az karakter az hikaye ve dinginlik. aşırıya kaçmayan, dozunda mizah anlayışını da beğendim. beğenmediğim nokta ise venice beach manzarası ve mekanlar konusunda biraz cimri olması. bir de 1-2 karakter daha eklenirse daha keyifli olabilir.
  • gerçekten farklı ruhu olan ve bizi başka diyarlara götüren bir dizi. izledikten sonra herşeyi çok kafaya takmamak lazım hissi oluştu bende. çok beğendim diziyi ancak 2. sezonda bitmiş olması çok kötü olmuş. keşke devamı gelse
  • will arnett cool bi karakter yaratıp oynayayım demiş gibi hissettiren dizi
  • neredeyse bir oturuşta bitirdiğim dizi. bir çok açıdan californication'dan güzel bence. en azından biraz daha ayakları yere basıyor diyelim. ama gereksiz bir duygusallık da var hikayenin işlenişinde. yine de kaliforniya güneşini izlemek iyi hissettirdi şu soğuk ve kapalı ankara günlerinde.
  • big lebowski havasında ve bradley cooper'ı anımsatan bir oyunculuk sahneleniyor. çok aman aman bir kurgusu yok, ezberi de yok, işlem hacmi bir dizi. yormuyor, en güzeli de bu belki.
hesabın var mı? giriş yap